Profil mordercy

Znak Literanova
2018-07-02
2010-10-04
Przemysław Kiliński
Przemysław Kiliński psychologia sądowa śledztwo policja profilowanie kryminalne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Dlaczego?

719 1 155

1926 ocen

Zajmująco napisana rzecz o pracy zawodowej i pracy nad sobą. Autor z pewnością mógłby wystawić sobie laurkę, lecz to skromny człowiek z innej epoki - w odróżnieniu od tych, którzy grają przede wszystkim na siebie, nawet kosztem zrujnowania śledztwa.

Bardzo dobra książką pokazująca pracę profilera. "Mocne" obrazy, które pokazują jak chore mogą być umysły psychopatów.

Po 100 stronach odpadłam. Chociaż historia sama w sobie jest porywająca, niestety nie została tak napisana. Szkoda, ale pan Paul Britton jest profilerem, zdecydowanie nie pisarzem.

Autor opisuje przerażające przypadki przestępstw z punktu widzenia profilowania psychologicznego. Autor dodaje też, że na szczęście ludzie, którzy ich dokonują, to tylko bardzo niewielki odsetek społeczeństwa. Książkę świetnie się czyta.

Muszę się zgodzić z opiniami innych czytelników. Książka jest na prawdę przerażająca. Świadomość, że opisywane sytuacje zdarzyły się na prawdę, potrafią być po prostu przytłaczające dla czytelnika. Autor bardzo szczegółowo opisuje przebieg wielu spraw w których brał udział. Nie opisującym przy tym jedynie swojego wkładu w tą sprawę. Największym minusem (Moim zdaniem) jest przeskakiwanie czasami pomiędzy wieloma zbrodniami. Co przy ich ilości, może pogubić czytelnika. Wszystkim fanom Mindhuntera jak i ogólnie spraw kryminalnych można serdecznie polecić.

Jedna z lepszych książek w tym gatunku jakie czytałam. Niemal tak dobra jak Mindhuter. Polecam nie tylko fanom kryminalistyki.

Paul Britton w sposób przystępny tworzy narrację o trudnych początkach profilowania. Przenosi nas w mroczne lata 80 i 90. Lektura obowiązkowa dla każdego fana kryminalistyki.

Książka ciekawie napisana.
Profiler poruszył sprawy morderstw, o których nie słyszałam, a dużo czytam i słucham true crime.
Nie było chwili bym czuła się znudzona, a nawet z każdą kolejną stroną byłam ciekawa, co się dalej wydarzy.
Polecam :)

Książka ciekawie napisana.
Polecam :)

Dlaczego człowiek zabija? Jak wytypować prawdopodobnego sprawcę na podstawie charakteru zbrodni i ofiary? Takie pytania sobie zadawałem i książka częściowo na nie odpowiedziała. Warto przeczytać jeżeli interesuje Cię profilowanie.

O, matko i córko..! Jestem bardzo zadowolona z książki Brittona. Cieszę się, że do niej w końcu udało mi się dotrzeć i wreszcie ją przeczytać! Książka wspaniale przedstawia pracę profilera a sam autor pisze tak przyjemnym językiem, że nie w sposób się pogubić. Trudne i skomplikowane zwroty prawie nie występują, a jeżeli już się jakieś pojawią, to są odpowiednio dobrze wytłumaczone, że nie trzeba szukać ich definicji.
Co tu znajdziemy? Mianowicie: historie, przykłady, opisy różnych zaburzeń, co jak spróbować z czym połączyć, na jakich podstawach to łączyć...

Książka bardzo dobrze pokazuje jak ważny i odpowiedzialny jest to zawód, oraz jakie brzemię spoczywa na takich ludziach (jak również innych). Czyta się ją błyskawicznie i z wielkim zainteresowaniem. Jeżeli ktoś się interesuje psychologią, kryminologią, kryminalistyką i naukami pokrewnymi, to według mnie musi posiadać tę książkę w swojej biblioteczce.

3 972
    2 386