Biblia diabła

Okładka książki Biblia diabła Leszek Herman Patronat LC
Okładka książki Biblia diabła
Leszek Herman Wydawnictwo: Muza Cykl: Sedinum (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sedinum (tom 3)
Muza
2018-04-18
2018-04-18
klątwa literatura polska niebezpieczeństwo strach śledztwo thriller ucieczka wyścig z czasem zemsta

więcej Więcej

Jak dotąd najlepsza z serii. Widać fascynację autora architekturą, co bywa męczące dla laika nieznającego fachowego słownictwa i terminologii, ale z drugiej strony: czytanie kształci :) tematyka idealnie wpisana w teraźniejszość, fabuła poboczna super, uwielbiam wstawki z mamą Igora!

Książka rewelacyjna. Świetna powieść kryminalno - sensacyjna. Nie mogłam się oderwać. Bardzo dopieszczona książka ze świetnymi opisami i interesująca historia.

Dałabym ocenę 10 pkt , gdyby nie zakończenie....książkę czyta się super. Fajny i bardzo ciekawy temat książki, oczywiście jak dla mnie. Morderstwa , czarownice, skarby no fajne to było 😊

"Biblia diabła" z historycznymi wstawkami, opisami architektury i miejsc, rozwijająca sie akcją trzyma w napięciu. Ja, polecam bardzo tę książkę.

Miałam ochotę rzucić tę książkę w połowie. Pierwsza książka pana Hermana z tego cyklu była na pisana z miłości do Szczecina i z chęci podzielenia się naprawdę olbrzymią wiedzą. I to się czuło. Czuło się jednocześnie, że wątki historyczne przeważają, a te przygodowe są odrobinę nieporadne. Mimo to - świetna pozycja. Druga książka z serii - wątki przygodowe nagle zaczęły...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z najsłabszych pozycji jakie przeczytałem w ostaniom czasie. Pomijam już to, że autor w podziękowaniach obraża czytelników, którzy śmią mieć inne opnie nić on.
Książka to zmarnowany potencjał. Wieje nudą. Akcja potwornie rozwleczona. blisko 600 stron dobry pisarz zmieściłby na 100. Mnóstwo wywodów ideologicznych autora, przegadanych scen, spotkań, które nic do...

Trzecia część przygód architekta Igora i dziennikarki Pauliny, wraz z dodaną w drugiej książce ekipą „angielską” tym razem orbituje wokół zaginionej części skarbca kamieńskiej katedry. Autor kontynuuje swój brownowski styl lekkiego kryminału z wątkami (pseudo)historycznymi połączonymi z pomorską historią. Czyli wszystko to czego się spodziewamy sięgając po książkę Leszka...

Czegoś mi brakowało, poprzednia część była dla mnie większa zabawa, przygodą. Czekam na kontynuację.

widać, że autor współpracował z szechterowskim szmatławcem, lewacka ideologia po prostu się z niego ulewa... mnie to śmieszy, ale nie wszyscy są tacy tolerancyjni... autorze! czy ktoś za 100 lat będzie cię rozumiał? Postaraj się na to pytanie odpowiedzieć zaczynając pisać cokolwiek...

Trochę rozwleczona , jakby autor nie mógł się zdecydować w którym kierunku potoczyć akcję. Czasami trudno się skupic na historycznych wywodach . Im bliżej końca tym ciekawiej . Jest to jakiś pomysł na książkę łączącą w sobie poszukiwanie skarbów , historię, kryminał . Może być.

• 2018
  • 2019