Niewiadoma

Okładka książki Niewiadoma Marek Stelar Patronat LC
Okładka książki Niewiadoma
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Suder (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Suder (tom 2)
Filia
2018-02-21
2018-02-21
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo nienawiść policjant wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna zemsta

Okładka książki Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Max Czornyj, Marcel Moss, Ewa Przydryga, Alicja Sinicka, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 7,0
Zbrodnia i kara Adrian Bednarek, Ma...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wielka przyjemność lektury

Wielka przyjemność lektury

Przeczytanie pierwszej części jakielkowiek trylogii może przynieść dwa rozwiązania - albo zaciekawić czytelnika i wzbudzić w nim apetyt na dalsze części, albo kompletnie rozczarować i pozostawić długi czas między kolejnymi tomami. W przypadku Stelara i moim wystąpił ten pierwszy przypadek.
Sięgnąłem po drugi tom, zachęcony opowieścią w "Niepamięci". Czytałem, czytałem, czytałem..... W pewnym momencie przyspieszyłem, ale później znowu wróciłem do czytania. Po skończeniu całości odłożyłem na półkę i dziś pamiętam tylko zakończenie (czyli kto stał za czym stał).
Mam problem z tą pozycją, nie trafiła ona do mnie tak, jak pierwszy tom historii o Darku Suderze. Według mnie książka ma wiele dłużyzn, które wypełniane są refleksjami głównego bohatera. Nie trafiły tym razem do mojego gustu. Jest w książce kilka momentów przyspieszenia tempa, aby kilka stron dalej wejść w dialog, który nic nowego nie wnosi, a jedynie buduje klimat danej chwili. Tu mogę przyznać rację tym, którzy zarzucą mi brak wrażliwości na tego typu historie. Jednak przewidywalność w tym przypadku spowodowała, że książkę doczytałem z sympatii do bohatera i do miasta, w którym toczy się akcja. Szybko można zorientować się, kto jest winnym i tylko czeka się na to, jak to wyglądało za kulisami. To wszystko.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam nadzieję że będzie dalszą kontynuacja rewelacja polecam całą trylogię

Mam nadzieję że będzie dalszą kontynuacja rewelacja polecam całą trylogię

Dobry, wciągający kryminał. Suder znów na tropie i w swoim żywiole.

Dobry, wciągający kryminał. Suder znów na tropie i w swoim żywiole.

Dobra książka warta przeczytania. Moim zdaniem ciekawsza od pierwszej części.

Dobra książka warta przeczytania. Moim zdaniem ciekawsza od pierwszej części.

Polecam

Polecam

Co prawda "Niepamięć" podobała mi się bardziej, ale... "Niewiadoma" wciągnęła mnie niemal z ta samą siłą!

Stelar wplata w swoją powieść kryminalną sporo moralnych dylematów i rozważań egzystencjalnych. Czy skazałbyś innych na śmierć, aby ratować swoje dziecko? Czy przemilczałbyś zbrodnie ojca, aby mógł zostać przy dzieciach? Czy istnieje sprawiedliwość? Kiedy śmierć jest karą, zemstą, łaską?

Pierwsza część podobała mi się bardziej.
Co do tej mam mieszane uczucia.
Fajnie, ale jak na moje potrzeby za bardzo nakombinowane.
I przegadane ponad miarę. Można było krócej. To ważne zawsze, a zwłaszcza dziś... oszczędzajmy papier.

Pierwsza część podobała mi się bardziej.
Co do tej mam mieszane uczucia.
Fajnie, ale jak na moje potrzeby za bardzo nakombinowane.