rozwińzwiń

Niewiadoma

Okładka książki Niewiadoma Marek Stelar Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Niewiadoma
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Suder (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Suder (tom 2)
Filia
2018-02-21
2018-02-21
kryminał literatura polska niebezpieczeństwo nienawiść policjant wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Bardzo porządnie napisana historia, jak zawsze u autora - elegancko, bez epatowania brutalnością, z dobrym pomysłem.

Kolejny dobry kryminał autora. Ciekawy, wciągający, trzymający w napięciu. Polecam

Bardzo dobry, emocjonujący i wciągający kryminał. Marek Stelar jak zwykle wykonał kawał świetnej roboty. Polecam, czytając tę książkę na pewno nie będziecie się nudzić!

Zdecydowanie lepszy niż pierwszy tom (dziwne wiem) , historia dość nietypowa , ciekawe wątki .Rozwój postaci na plus , i ochota na 3 tom ogromna

Skoro z ogromnym trudem przebrnąłem przez dialog dwóch panów jaki serwuje nam autor na początku książki (mając wrażenie że rozmawia ze sobą dwóch facetów wymagających bardzo specjalnej troski ze strony służby zdrowia)postanowiłem kontynuować swoją przygodę z tą lekturą. Pożałowałem.

I takiego Stelara chce się czytać! Poezja!

I takiego Stelara chce się czytać! Poezja!

Dobry kryminał, bardzo dobrze sie czyta. Główny bohater którego bardzo polubiłam jest rozbrajający że swoimi przemyśleniami, usmialam się. Niektóre wydarzenia poszły trochę liniowo ale... . Tom 3 czeka już na mnie w poczekalni. Polecam.

Pierwsze spotkanie z tym autorem uważam za całkiem udane. Szkoda, że zaczęłam od drugiego tomu, ale to nie zepsuło przyjemności czytania.
Historia wciągająca i wrażenia ogólnie na plus.

Historia wciągająca i wrażenia ogólnie na plus.

Drugi tom serii z Darkiem Suderem jest niezły. Emerytowanemu policjantowi nie jest dane spokojnie spędzać czas na działce popijając nalewki pana Waldka. Jak się akcja rozkręciła to trudno było oderwać się od czytania. Odpowiada mi narracja pana Stelara.

84/2023 (audiobook 49/2023)
Pyszna historia!
Przyznać muszę, że Marek Stelar – a to już nasze drugie spotkanie - posiada prawdziwy talent do kreowania zawiłych opowieści.
Co ważniejsze – umie przykuć uwagę czytelnika, nie przynudza, jak to się czasami zdarza w obiektywnie ciekawych książkach.

Dariusz Suder nie jest typowym gliną, ale Stelarowi udała się sztuka ulepienia soczystej postaci – w niczym nie odbiegającej od charyzmy kultowych bohaterów tego nurtu.
Połączenie ciekawej fabuły z misternie skrojonym bohaterem – przyniosło rewelacyjny efekt.

Jedna tylko rzecz mnie, subiektywnie, uwiera.
Po przejściach, jakie stały się udziałem Sudera w niedalekiej przeszłości (czyli w pierwszym tomie serii) zabrakło mi tutaj jakiegoś mroku, przygniatającej atmosfery. Bohater Stelara dość szybko i zbyt łatwo “pozbierał się” po takiej traumie. Co więcej – narracja momentami aż skrzy się od humoru, świetnego zresztą, zwykle ujawnianego w mowie niezależnej. Mimo tego leciutkiego dysonansu – obcowanie z tą lekturą sprawiło mi sporo przyjemności.
Nie pozwalam ostygnąć emocjom i biorę się za kolejną odsłonę przeżyć Sudera.

Książki wysłuchałem w wersji audio, w interpretacji Mateusza Drozdy – kapitalna robota!

84/2023 (audiobook 49/2023)
Pyszna historia!