Kup teraz - 16 ofert w cenie od 28.73 zł do 49.90 zł

Stacja 7
literatura polska wizje proroctwa sny symbole apokalipsa
religia
literatura polska wizje proroctwa sny symbole apokalipsa

Autor porusza ważne i bardzo trudne zagadnienia. Próbuje wyjaśniać i zrozumieć Apokalipsę i inne prorockie fragmenty Pisma Św. Nie powiem, że czytało się to lekko i przyjemnie, ale myślę, że warto zapoznać się z jej treścią. Choć książka na pewno nie należy do czołówki twórczości o. A. Szustaka.

Książka faktycznie straszna, a najstraszniejszy fragment to ten, w którym ksiądz Szustak mówi, że ideologiami zniewalającymi ludzi są faszyzm i W PEWNYM SENSIE komunizm... Być może brakuje wiedzy historycznej lub odwagi by nazwać zło złem. Poza tym mankamentem, interpretacje Pisma Świętego w tej książce są ciekawe, szczególnie te księdza Kowalskiego.

Ta książka udowadnia jak słabo rozumiem Biblię. Jak niewiele można brać dosłownie. Starotestamentowy Bóg nie wydaje się już być mściwym i okrutnym. Nadal się Go boję, ale być może lepiej rozumiem o co Mu chodziło. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo ostatnio odkrywam jak mało wiem i rozumiem. Apokalipsa też odbiega od powszechnych wyobrażeń. Może faktycznie nie będzie tak...

Bardzo przyjemna książka, napisana w sposób nienachalny, nie przesadnie górnolotny a jednocześnie nie zupełnie prostacko. Odpowiednia dla każdego, bez względu na przekonania, choćby z powodu poruszanej tematyki - wiedzy o symbolach. Sporo mi się rozjaśniło, biblijne opisy nie wydają się już takie udziwnione. Podoba mi się też koncepcja dwóch komentatorów :)

Z pewnością książka ta nie nadaje się do przeczytania na raz. Trzeba poświęcić jej nieco więcej czasu z przerwami na refleksje przeczytanych i omówionych fragmentów Pisma Świętego.
Co do samej treści. Omówione fragmenty rzucają nieco więcej światła na rozumienie całej wiary i jej poszczególnych symboli, atrybutów oraz wskazówek. Czytając ją odnajdziecie nowe, nieznane dotąd...

Apokaliptyczne wersety Biblii zinterpretowane w harmonii z punktem widzenia autora. Nie zostawiające możliwości podróży po świecie Biblii, kierujące dokładnie tam gdzie prowadzi nas autor. Lektura dla ślepych i głuchych, dla potrzebujących pasterza, nie dla samodzielnie myślących, szukających własnej drogi.

Próbuję od dłuższego czasu przeczytać Biblię, ale jakoś mi tak nie po drodze, natomiast "Straszna książka" strasznie dużo mi wyjaśniła w kwestii odczytywania nie tylko Apokalipsy, ale innych proroctw. Sporo dało mi objaśnienie kontekstu kulturowego czy dokładnego znaczenia użytych w danym tekście słów, bez których tak naprawdę teksty biblijne nie są zrozumiałe dla takiego...

Czy piekło istnieje? Nie ma na to dowodu, ale żyjmy jakby istniało, podporządkujmy całe swe życie ....niewiadomej (i mało prawdopodobnej).Niech kapłani mówią nam jak żyć a nie nasz własny rozum. Dbajmy o szczęście wszystkich .... poza sobą - bo za to do piekła.

"Apokalipsa wzywa do wejścia w głębię rzeczy i ujrzenia w Kościele tego, co najistotniejsze: to miejsce, w którym Bóg mieszka z ludźmi."

Obszerny przewodnik po symbolach Apokalipsy. Każdy rozdział poświęcony jest jednemu symbolowi, wizji oraz okraszony komentarzem biblisty, ks. Marcina Kowalskiego.
Szustak w prosty sposób tłumaczy zachowania Złego. W raju wybraliśmy zło i...

Co tu dużo pisać. Genialna książka! Rewelacyjnie wyjaśnia krok po kroku Apokalipsę.

• 2019
  • Religijne