Wojtek i Rudy, tom 2: Afera za aferą

Okładka książki Wojtek i Rudy, tom 2: Afera za aferą Piotr Hołod
Okładka książki Wojtek i Rudy, tom 2: Afera za aferą
Piotr Hołod Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Wojtek i Rudy. (tom 2) Seria: Konkurs im. Janusza Christy komiksy
48 str. 48 min.
komiksy
Wojtek i Rudy. (tom 2)
Konkurs im. Janusza Christy
Wojtek i Rudy. Afera za aferą.
Egmont Polska
2018-05-17
2018-05-17
48 min.
dla dzieci

Okładka książki KKK - 25 - Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika Robert Adler, Maciej Andrysiak, Igor Baranko, Jarosław Bieda, Krzysztof Budziejewski, Nikodem Cabala, Emil Cegielski, Chris Chalik, Olgierd Olaf Ciszak, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Sławomir Daniec, Marta Falkowska, Mietek Fijał, Wojciech Franzblau, Michał Gałek, Paweł Garwol, Tomasz Gawroński, Rafał Gosieniecki, Piotr Hołod, Tomasz Hopkowicz, Minamoto Igaru, Marcin Jabłoński, Michał Jankowski, Michał Janusik, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Tomasz Jędrzejowski, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Joanna Karpowicz, Zbigniew Kasprzak, Arkadiusz Klimek, Mateusz Kołek, Tomasz Kołodziejczak, Jan Korczyński, Krzysztof Korzeniak, Piotr Kowalski (scenarzysta komiksowy), Tomasz Krasnowolski, Anna Krztoń, Maciej Kur, Jerzy Łanuszewski, Mirosław Mańko, Pyteraf Michał, Jacek Michalski, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz, Aleksandra Motyka, Filip Myszkowski, Piotr Nowacki, Marcin Nowakowski, Barbara Okrasa, Krzysztof Ostrowski, Agnieszka Papis, Grzegorz Pawlak, Tomasz Piorunowski, Łukasz Piotrkowicz, Wojciech Prokop, Hubert Ronek, Piotr Rosner, Marcin Rustecki, Rafał Sacha, Antoni Serkowski, Leszek Sewastianowicz, Rafał Skarżycki, Mateusz Skutnik, Jan Sławiński, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Przemysław Surma, Agnieszka Świętek, Dominik Szcześniak, Rafał Szłapa, Benedykt Szneider, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Anna Helena Szymborska, Krzysztof Tkaczyk, Mateusz Tomczyk, Rafał Trejnis, Przemysław Truściński, Marek Turek, Roch Urbaniak, Artur Wabik, Clarence Weatherspoon, Mateusz Wiśniewski, Mariusz Zabdyr, Zalibarek
KKK - 25 - Ant... Robert Adler, Macie...

Okładka książki Hotel Dziwny. Śpiew Skrzekowyjca Florian Ferrier, Katherine Ferrier
Hotel Dziwny. ... Florian Ferrier, Ka...
Okładka książki Rysiek i Królik. Pasztet z trocin. Tom 2. Krzysztof Budziejewski, Michał Chojnacki, Łukasz Piotrkowicz, Katarzyna Urbaniak
Rysiek i Króli... Krzysztof Budziejew...
Okładka książki Clifton. Wyd. zbiorcze Tom1 Bernard Dumont, Bob de Groot
Clifton. Wyd. ... Bernard Dumont, Bob...

Krótkie zabawne historyjki z dobrą, zaskakującą pointą. Niby wypożyczyłam dla syna, ale jak zerknęłam to nie mogłam się oderwać. On też nie :-)

2029

Konkurs im. Janusza Christy ma za zadanie wyłonienie komiksu dla dzieci, w którym treść będzie równoznaczna z ciekawymi rysunkami, a dodatkowo być może skłoni młodego czytelnika do sięgnięcia po inne publikacje.
Zwycięzcą II edycji konkursu, był między innymi komiks”Wojtek i Rudy”. „Afera za aferą”, to drugi tom serii.

Do świata Wojtka i Rudego nuda nie ma wstępu. Dwaj przyjaciele są tak pomysłowi, że wszystko, za co się biorą, staje się początkiem wspaniałej przygody.
Czy to na podwórku, czy na plaży, czy podczas szkolnej wycieczki – chłopcy nie przepuszczą żadnej okazji do zabawy. Chociaż przez swoje szalone pomysły wielokrotnie wplątują się w niejedną aferę.
W tomie drugim bohaterowie po raz kolejny pokażą, jak nieograniczona jest ich wyobraźnia – wyruszą na poszukiwanie skarbów, zorganizują turniej rycerski, przeniosą się na Dziki Zachód, a to zaledwie niewielki wycinek ich niezwykłych wypraw.

Podsumowując moją opinię. Dawno nie czytałem, a raczej nie przeglądałem tak fajnie napisanego komiksu. Wyobraźnia to ogromna siła, dla której nie ma żadnych granic. Bohaterowie, z którymi czytelnik może się utożsamiać, choć są to znowu zwierzęta. Ale jako że to opowieść typowo dla dziecka, nie ma to znaczenia.

Pięknie narysowane, bajecznie kolorowe. A zwariowane przygody, w których poszukiwanie skarbów, to najmniejsza z nich, są naprawdę wspaniałe. Polecam wszystkim.
Autorem całości jest Piotr Hołod.

Do świata Wojtka i Rudego nuda nie ma wstępu. Dwaj...

Wojtka i Rudego poznałyśmy w tomie pierwszym „W tarapatach”, w którym Piotr Hołod bardzo dobrze zarysował temperamenty bohaterów. Twórca komiksu tworzący parę przyjaciół zabiera nas w świat relacji dwóch całkowicie innych osobowości, a wszystko jakby zgodnie z zasadą, że przeciwieństwa się przyciągają. Można mieć całkowicie odmienną osobowość, całkowicie inne podejście do życia, inaczej odbierać świat, ale przyjaźń sprawia, że te różnice stają się nieistotne. Wzajemna nauka i inspiracja i to nie koniecznie ta pozytywna sprawiają, że duet składający się z Wojtka i Rudego jest niepowtarzalny. Przyjaciele razem bawią się, uczą, przeżywają rozczarowania, dokonują odkryć. Każda chwila i miejsce zachęcają ich do zabawy i zacieśniania relacji. Nie zabraknie też nieporozumień, wypadków, wpadek, ale bohaterzy zawsze mogą wzajemnie na siebie liczyć. Ciągłe wpadanie w tarapaty nie jest w stanie odciągnąć ich od świetnej zabawy.
„Wojtek i Rudy. W tarapatach” to zbiór komiksowych scenek zakończonych pointą mającą pouczyć i bawić. Niespodziewane zwroty akcji, zwyczajne życie uczniów, dla których prawdziwe życie zaczyna się po lekcjach, kiedy mają dużo czasu i jeszcze więcej pomysłów oraz otwarci są na kłopoty, które w dwójkę łatwiej przeżyć.
Tom drugi „Afera za aferą” to doskonała kontynuacja. Zyskujemy kolejne zabawne sceny z wyrazistą pointą, zaskakującymi zwrotami akcji, rywalizacją, zderzeniem wyobrażeń z rzeczywistością, pełnych fantazji zabaw, zachowań, które znają wszyscy rodzice, a wszystko kręci się wokół dwójki bohaterów i ich relacji.
Jedno i dwustronicowe opowiastki pokazują specyficzny stosunek do świata. Bohaterowie inspirują się przeczytanymi poradnikami, obejrzanymi programami, nudną szkołą, pragną błyszczeć w towarzystwie, podglądają pomysły innych i żadna pora roku czy pogoda im nie straszna, ponieważ w swoim towarzystwie nie mogą się nudzić.
Dla starszych czytelników będzie to sentymentalna podróż do własnego zwariowanego dzieciństwa, kiedy wyobraźnie nie znała słowa „niemożliwe” i podpowiadała jeszcze lepsze pomysły po usłyszeniu „niebezpieczne”. Większość scenek mogłaby być wycinkami z naszego zwariowanego dzieciństwa, kiedy pozwalano dzieciom na bardzo dużą swobodę. Podział na świat dziewczęcy i chłopięcy oraz karykaturalne pokazanie prób przełamania tych granic może wiele powiedzieć o naszych relacjach w dorosłym życiu.
„Wojtek i Rudy” to z jednej strony interesująca opowieść o dzieciach i dla dzieci, a z drugiej strony pokazanie świata dorosłych w dziecięcej masce pozwalającej przejrzeć się w karykaturalnych scenkach.
Wielkim plusem całej serii jest to, że każda strona jest osobną historią, w której znajomość wcześniejszych przygód jest zbędna. Niepowiązane ze sobą zabawne scenki z codzienności. Całość dopełniają piękne ilustracje z nowoczesną kreską i wprowadzające czytelników w świat dzieci oraz młodzieży pod postacią zwierząt. Polecam młodym czytelniczkom poszukującym dawki humoru. „Wojtek i Rudy” doskonale zabawią, rozbawią i zachęcą do czytania.

Precz z nudą ;)

Kolejny fajny komiks z którego wcale a wcale nie wieje nudą ;) Przygody Wojtka i Rudego to krótkie, śmieszne historyjki, przy których nie sposób się nie uśmiechnąć :) - i o to chodzi :) Poza tym, jakby nie było, to pewna nowość na mapie polskiego komiksu, a takiego rodzaju nowości są bardzo mile widziane.

Wojtek i Rudy zawsze coś wymyślą ;) Pomysłów im nie brak, o nie. Tak jak i poczucia humoru. Może nie jakiegoś niesamowicie wysokich lotów, lecz jednak uśmiech rodzi zwykle uśmiech, a uśmiechu po kolejnych stronach raczej nikomu brakować nie będzie ;)

Komiks Piotra Hołoda to druga część publikacji nagrodzonej w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Jak widać, warto dawać szansę nowym twórcom, jest bowiem więcej niż pewne, że coś fajnego się dzięki nim pojawi i ukaże drukiem. Oby tak dalej! :)

Więcej na: https://egmont.pl/

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Precz z nudą ;)

Wojtek i Rudy zawsze coś wymyślą ;) Pomysłów im nie...

1957

Lepszy niż pierwsza część, ciekawszy, bardziej dopracowany, z humorem na poziomie.

• Komiksy
  • Współpraca