Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 38.00 zł

Przepustka do piekła

Krzysztof Beśka Wydawnictwo: Melanż Cykl: Autoportret z samowarem (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Melanż
Autoportret z samowarem (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2018-04-17

Trzecie z /czterech /spotkanie z Antkiem czyżby ostatnie ? Tego nie wiem, ale takie mam wrażenie.
Czwarty tom jest inny od poprzednich które przeczytałem. Różni się tempem i ważkością podejmowanych problemów. Tutaj w tym przypadku mamy do czynienia, że akcja jest spowolniona/ trochę pisana jakby na siłę, dużo przygód Antoniego wydaje się tutaj już naciągana, zbyt łatwo...

Moja 🥰🥰🥰

Z całej serii Krzysztofa Beśka o przygodach i losach Antka, przeczytałem tylko,, Przepustkę do piekła ". Temat Powstania Warszawskiego jaki został przedstawiony w tej książce mocno mnie zaskoczył w szczególności,, kasynem", a także epizodem o K.K Baczyńskim.Od dawien dawna jest wiadomo, że tam gdzie są bohaterzy, muszą być też hieny rabusie, którzy będą się chcieli,,...

Znacząca i ważna książka.

Skradła moje serce.

Zakochałam się.

"Czy ktoś prosi w piekle o coś do pisania?".

Temat Powstania Warszawskiego jest najczęściej przerabiamy w kontekście postawy naszych rodaków oraz słuszności podjętej decyzji o rozpoczęciu zbrojnych działań. Rzadko jednak mówi się o tym, że w tym trudnym czasie, wszelkiej maści szabrownicy i inni złodzieje bogacili się na krzywdzie innych. Krzysztof Beśka w świetnym...

Czwarty tom przygód młodego warszawiaka Antka, tym razem trafiamy na moment powstania warszawskiego. Antek w trakcie pierwszych dni walk zmaga się z powstańczą codziennością i co chwila trafia na znajomych niekoniecznie tych miel widzianych. Czytelnik przy okazji poznaje realia życia w sierpniowej Warszawie 1944 r. od kina, szpitali, sądów, naloty po hazard.
W tle mamy...

Kolejna z wojennej serii "z Antkiem." Do tej pory śmiało można było ją stawiać z prozą Mackiewicza czy Piaseckiego (tego od Kochanka...) Niestety ta część wojennej sagi nie jest tak dobra. Niby są wszystkie elementy i sporo się dzieje ale wszystko dość mocno szyte grubą nicią.
Widać wyraźnie, że autor nie miał pomysłu na powstańcze losy Antka.
Bez finezji. I nudnawo....

2024

Na półkach: , , , , , , ,

RECENZJA PATRONACKA

PREMIERA: 17.04.2018

„Ja zawsze w coś wdepnąłem. Zawsze! A nie każdy tak potrafi, o nie. Są ludzie, których nic nigdy nie spotyka. A mnie owszem. Także teraz, zamiast być z ojcem, a najlepiej z nim, Aliną i Leszkiem, wygrzewać się gdzieś na łące, tkwiłem w piwnicy, która w każdej chwili mogła stać się moim grobem.” – fragment powieści.

Kiedy sięgałam...

• 2018
  • I i II wojna światowa/ Historia
  • Wojna 1939
  • 2021
  • Moje
  • A może PDF?...
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Przepustka do piekła