Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia

poradniki
Czarna Owca
2016-02-14
2016-02-14

Okładka książki Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Julie Adair King, Joanna Faber
Jak mówić, żeb... Julie Adair King, J...
Okładka książki Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia Piotr Fijewski, Maria Król-Fijewska
Nieobecni. Jak... Piotr Fijewski, Mar...
Okładka książki Wielka księga radości Douglas Carlton Abrams, Dalajlama XIV, Desmond Tutu
Wielka księga ... Douglas Carlton Abr...
Okładka książki Empatia. Wzmacnia dzieci. Trzyma cały świat razem Jes Bertelsen, Steen Hildebrandt, Peter Høeg, Helle Jensen, Jesper Juul, Michael Stubberup
Empatia. Wzmac... Jes Bertelsen, Stee...
Okładka książki Joga. Indyjski system leczniczy. Podstawowe metody i zasady Swami Kuvalayananda, S.L. Vinekar
Joga. Indyjski... Swami Kuvalayananda...

"Porozumienie bez przemocy - ćwiczenia" to uzupełnienie podręcznika, który opisywałam wcześniej. Te dwie książki stanowią cudowną uzupełniającą się całość. I jak to bywa z nauką czegokolwiek - najpierw trzeba zrozumieć teorię, by potem przejść do praktyki.

Zatem najpierw sięgnijcie po podręcznik Rosenberga, a następnie po książkę Lucy Leu.

Opisane przez autorkę ćwiczenia (jest ich mnóstwo) pomagają w nauce stosowania języka PBP w życiu codziennym, czy zawodowym. Są ułożone w formie czternasto tygodniowego kursu (tak wiem, długo ale można przyspieszyć),a dzięki wytycznym można ten kurs odbyć samodzielnie lub prowadzić w grupie. Na końcu książki znajdują się załączniki dot. wskazówek do dalszej praktyki PBP, listy uczuć, potrzeb (które wzbogacają zasób słów),formularze własnych spostrzeżeń, tabela procesu PBP, czyli naprawdę bardzo fajne rzeczy usprawniające proces nauki!

Dzięki tej książce przede wszystkim Będziemy praktykować metodę PBP. Pogłębimy wiedzę o nas samych, dzięki czemu będziemy dokonywać w życiu bardziej świadomych wyborów. Nauczymy się słów określających uczucia i potrzeby. Precyzyjnie wyrażać będziemy, to co się w nas w danym momencie dzieje. I oswoimy w sobie szakala, doceniając jego istnienie . Biedne zwierzę często jest krytykowane . Polecam jako doskonale uzupełnienie podręcznika.

Opisane przez autorkę...

Jest to konieczny dodatek do Książka "Porozumienie bez przemocy. O języku życia" Marshall B. Rosenberg.
Dzięki zawartym w tej książce ćwiczeniom, o wiele szybciej i łatwiej można zrozumieć i nauczyć się treści oraz wypowiedzi zawartych w książce Rosenberga. "Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia" można przerabiać samodzielnie ale jeszcze lepiej sprawdza się w pracy grupowej.

Bardzo polecam do pracy własnej wraz z książką Rosenberga

Bardzo polecam do pracy własnej wraz z książką Rosenberga

Nie przyeczytałam od "deski do doeski" 8 i nie robiłam wszystkich ćwiczeń po kolei. Trochę inspiracji znalazłam. Na pewno warta uwagi dla osób chcących samodzielnie poćwiczyć komunikację bez przemocy, choć nie zaczynałabym od niej praktyki NVC, ale po jakimś kursie/warsztatach może być pomocna do daleszj praktyki.

• Psychologia
  • Psychologia - komunikacja i wywieranie wpływu