Główne nurty marksizmu, t. 2

1989-01-01
Wydawnictwo Naukowe PWN
filozofia, etyka
2015-07-06

Drugi tom - czyli "Rozwój", już pokazuje jak niedookreślona była pierwotna myśl Marksa i w jak różnych kierunkach była rozwijana.

Autor przytacza w tym tomie najciekawsze ścieżki rozwoju marksizmu. Często, zdaje się, dość daleko od Marksa odchodzące.

Trudniejszy tom od pierwszego, ze względu na liczne odnogi. Ma niewątpliwie walor akademicki, jednak nie jest to lektura...

Dodaj cytat z książki Główne nurty marksizmu, t. 2