Kup teraz - 7 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.50 zł

Bellona
Winston Churchill biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Winston Churchill biografia

„Wygrałem wojnę, przegrałem pokój”

6,5/10

Książkę serdecznie polecam, jako "szkic" do biografii W. Churchilla. Książka bardzo przyjemnie napisana, więc bardzo dobrze się ją czyta. Jest to dobre dzieło, które dla mnie będzie początkiem do głębszego poznania samej postaci Churchilla, ale także jest zachętą do poznawania pozostałych dzieł Winstona.

Na wstępie warto zaznaczyć jedną rzecz, takich polityków jak W.S.Churchill już nie ma i nie będzie.
Książka której nie czyta się "szybko" , na próżno szukać w niej dialogów czy długich rozwinięć. Jednak napisana w sposób niezwykły, porywający. Autor perfekcyjnie pokazuje nam każde oblicze tego niezwykłego przywódcy. Dlaczego więc tylko (lub aż ) 7 gwiazdek? Ze względu na...

Książka nie tak wielka jak człowiek o którym opowiada. Ten "wielki człowiek" to: tytan pracy, polityczne zwierzę, orędownik demokracji. Choć często pojmowanej europocentrycznie, ale w końcu był dzieckiem największego imperium w historii. Nawet jego przywary nie zrażały do niego tak mocno, a to dzięki sporej dozie autoironii i momentom samokrytyki. Choć uroczy, ale to nadal...

„Nie ma ludzi niezastąpionych, ale Ci nieliczni, którzy jednak istnieją są wielcy”. Wielki jest Churchill – jako człowiek, polityk, mąż stanu. Wielki dzięki swej niespożytej energii, sile woli i jasny celom do których zmierzał i przewodził innym.
Książka ma świetny podtytuł: „Późny bohater” bo takim właściwie było jego życie. Od początku twkiła w nim wielka siła ale dała...

Wśród rozlicznych biografii Churchill'a niekoniecznie wyróżnia się ta własnie.
Rzecz w tym, że takie postacie dają popalić biografom. Jak bowiem skondensować taki życiorys i nie pokaleczyć się, ściskając zawartość do objętości mniej więcej 400 stron?
Thomasowi Kielingerowi to się udało!! Tutaj ukłon w stronę całego zespołu redaktorów polskiego wydania: doskonała robota.
...

"Każda książka była przygodą, początkowo tylko zabawką, rozrywką, potem stawała się kochanką, następnie władczynią, a w końcu tyranem".

Dobre, nowe dla mnie spojrzenie na Churchilla. Wiele z życia prywatnego, sporo rzeczy z polityki, które (aż może brać dziw!) dotyczyły ówczesnej "sprawy Polski".
Nie zmieniło to jednak mojego podejścia do Anglosasów :D:D:D.
Zawsze warto, polecam.

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca. Ale być może, jest to koniec początku!

Wydawnictwo Bellona oddaje w nasze ręce niesłychanie ciekawą i, co ważne, znakomicie przygotowaną pod względem merytorycznym, biografię jednego z najwybitniejszych, najciekawszych i najważniejszych, zarazem, postaci XX wieku, Winstona Churchilla.

Jej autorowi udało się stworzyć...

• 2020
  • Historia