Kremlowska szkoła negocjacji

Кремлевская школа переговоров
biznes, finanse
Jana Rutkowska
negocjacje handel dyplomacja

Ciekawa treść z wieloma praktycznymi ćwiczeniami. Warta polecenia nie tylko dla tych którzy współpracują z ludźmi zza Buga ale także obracających się w handlu czy kontaktach biznesowych w ogóle.

Jako handlowiec operujący na rynkach byłych republik radzieckich po przeczytaniu tej książki zrozumiałem "Dlaczego oni się tak zachowują". Autor często odwołuje się do radzieckiej szkoły negocjacji czy dyplomacji. Całkiem lekka książka zbierająca dobre praktyki w jedną całość. Niektóre "techniki" opisane w sposób ciężki do zrozumienia, ale też sporo dobrych nawyków....

Po tę pozycję sięgnąłem głównie dlatego, że wyróżniła się okładką w kulturo-maniaku na dziale książek biznesowych.

Minęły już prawie dwa lata od pierwszego przeczytania tej książki a po przekartkowaniu jej po raz kolejny siadam do recenzji.

Dotychczas z negocjacjami miałem do czynienia raczej bezpośrednio wraz z kilkoma kursami w tej materii. Nie czytałem jednak żadnych...

Dużo praktycznej wiedzy, jednak niektóre przykłady odnajdują się tylko w społeczeństwie rosyjskim.

Jak na poradnik z dziedziny negocjacji to ciekawa pozycja obfitująca w humorystyczne opowiastki z Rosji, epizody historyczne i dowcipy. Jest w tym co nieco truizmów ale też i sytuacji, które w naszych realiach można raczej nazwać oszustwem niż negocjowaniem transakcji. Można przeczytać ale przyda się niewiele

Przyjemnie i szybko się czyta. Książka skierowana głównie dla biznesmenów i negocjatorów z korporacji lecz znajdują się w niej także bardzo życiowe sytuacje z których można wyjść obronną ręką dzięki poznanym technikom negocjacji.

• ROZWÓJ
  • Poradnik
  • 2019
  • Negocjacje

Dodaj cytat z książki Kremlowska szkoła negocjacji