Szalone życie Rudolfa

Okładka książki Szalone życie Rudolfa
Joanna Fabicka Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Rudolf Gąbczak (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Rudolf Gąbczak (tom 1)
W.A.B.
2017-01-12
2002-01-01
powieść polska

Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Dobranocki na pogodę i niepogodę Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Joanna Fabicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Maria Łastowiecka, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka
Ocena 7,0
Dobranocki na ... Grażyna Bąkiewicz,&...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Polski Adrian Mole lat dziewięćdziesiątych, nieco się z nim identyfikuję, choć moje życie nie było ani w 10% tak barwne, bo też nie było satyrą na rzeczywistość i politykę.
Moim zdaniem to w ogóle nie jest książka dla dzieci, co nie znaczy, że nie mogą jej czytać, po prostu wychwycą zupełnie inne smaczki niż dorośli.

Mam nieodparte wrażenie, że pierwowzorem głównego bohatera był Adrian Mole (bohater świetnej serii 8 książek Sue Townsend).

Źle, że bohaterem jest chłopak. Kompletnie niewiarygodny opis psychiki nastolatka-chłopca. Zbyt zwariowane perypetie zamiast śmieszyć, wywołują irytację. No i bzdury, np bezsensy o Przystanku Woodstock.

Zachęcona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po tę książkę licząc na historię przepełnioną humorem, jednak po kilkunastu stronach doszłam do wniosku, że był to jednak niewłaściwy wybór. Mnie ta książka nie rozbawiła, wręcz odwrotnie znudziła okropnie...ledwo dobrnęłam do końca, więc do kolejnych tomów na pewno nie zajrzę.

Dobra zabawa !!!

Dobra zabawa !!!

Książka dla każdego na "poprawę humoru" :) Jak dla mnie rewelacyjna, relaksująca i śmieszna. Płakałam ze śmiechu jak ją czytałam. Zakończenie nawiązujące że to nie koniec histori o Rudolfie. Pamietam jak czytał ją Malajkat w radiu i zawsze żałowałam, że taki krótki fragment (w jego wykonaniu ekstra). I taka myśl mnie nachodzi podczas czytania ile to autor lub co musi mieć w głowie, żeby cały czas w tej książce się działo (i to jak działo :) )i się nie nudziło i, że chce się więcej. Rudolf Gąbczak jest the best i fajnie jak by go zekranizować.

Czytałam tę książkę w podstawówce, czyli w momencie, kiedy byłam na nią zdecydowanie za młoda. Po latach stwierdzam, że to całkiem fajny i zabawny twór.

Ujmę to tak, ygh.

Ujmę to tak, ygh.