Popioły

Okładka książki Popioły Pan Nikt
Okładka książki Popioły
Pan Nikt Wydawnictwo: 3DOM nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Popioły
3DOM
2017-01-01
2017-01-01

Niewątpliwie Pan Gryguć jest zdolnym analitykiem i stara się nam ukazać drugie dno, prawdziwy obraz wydarzeń, nawet tych z pozoru błahych, abyśmy wyciągali właściwe wnioski.
Dlatego tak sobie ceniłem poprzednią książkę "Aion".

Z książką "Popioły" mam jednak poważny problem. Z jednej strony nadal otrzymujemy solidną analizę aktualnych [2016] wydarzeń, ale z drugiej strony sedno przekazu ginie w "żółci" jaką wylewa autor na "bohaterów" opisywanych spraw.

W pewnym momencie miałem już naprawdę dość przedzierania się przez ciągłe poniżanie, wyzywanie i obrażanie polityków. Rozumiem, że to zdrajcy niegodni sprawowania swoich urzędów, ale ile można pluć jadem? W połowie książki byłem tak już tym wymęczony, że musiałem książkę odstawić na bok i kończyć ją na raty w późniejszym terminie.

Niestety język jakim operuje autor wypacza treść, sprawia, że istota ginie i trzeba co rusz ją wyławiać z toni gniewu, goryczy i frustracji.

Mimo, że książka jest ogólnie męcząca, to polecam dla wyostrzenia zmysłów w tym drapieżnym świecie polityki, byśmy zachowywali czujność.

Dlatego tak sobie ceniłem poprzednią książkę "Aion".

Ostra publicystyka w wydaniu Tomasza Grygucia. Lubię go za świetny styl i brak ogródek w wyrażaniu swojego egocentryzmu.

Zapewne książka mogłaby być dobrą odtrutką dla kogoś przesiąkniętego romantyczną, w istocie mesjanistyczną, wizją Polski.

Bardzo gorzka i cierpka piguła do przełknięcia przez czytelnika. Świetna analiza i swoista kronika bezradności naszej krajowej niby dyplomacji. Obejmująca koniec 2016 roku do października roku następnego. Aż strach pomyśleć co będzie w następnej książce Pana Nikt o tytule Czarne.

Ps. Po za opisem beznadziei naszego Państwa w tej pozycji znajduje się świetną interpretacja filmu Pulp Fiction. Wyśmienita.

Bardzo ciekawa książką. Autor nie zdaje sobie sprawy, że polacy nie lubią prawdy. My jako naród lubimy kiedy podkreśla się nasze bohaterstwo.
Polecam książke uzupełniacą "Polactwo" Ziemkiewicza. Te dwie książki pokazują to jak rządzą sie polacy i jak szanują swoją narodową tożsamość.
Naród polski jest skazany na wymarcie. Wszechobecne prawa kobiet, która są zajete wszystkim tylko nie rodzeniem młodych polaków. Młodzi polacy wyjeźdzajacy za granice za lepszą płacą. Elity polskie które są zajete kradzieżą. Lekarze, policjacni, urzędnicy. Liczą sie tylko pieniądzę,
"Uważajcie na Siebie aby wazse serca nie były ociężałę wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych" cytat aktualny zarówno w stosunku do zywykłych "Polaczków" jak i kapłanów.

Pan Nikt to mistrz geostrategii od którego powinni uczyć się ministrowie spraw zagranicznych. Świetna książka. Polecam!

• Do kupienia
  • Posiadamy (książka)