Black Roses

Okładka książki Black Roses Samantha Christy
Okładka książki Black Roses
Samantha Christy Wydawnictwo: Athena Books Publishing Group Cykl: The Mitchell Sisters (tom 3) Seria: The Mitchell Sistres literatura piękna
The Mitchell Sisters (tom 3)
The Mitchell Sistres
Black Roses
Athena Books Publishing Group
2016-03-29
2016-03-29

Samantha Christy w każdej książce poruszyła ważne dla współczesności kwestie, o których albo się zapomina, albo z jakiegoś powodu nie mówi. Black Roses to ostatnia, a zarazem najlepiej skonstruowana fabularnie część serii. Moje serce nadal należy do Skylar i Griffina, ale to historia Piper najbardziej mnie zaskoczyła.

Zacznę od tego, że w moim odczuciu książka była nierówna – do połowy dłużyła się, a zachowanie Piper działało mi na nerwy. Bardzo szybko rozgryzłam, co jej się przytrafiło. Zdenerwowałam się, bo lubię rozwiązywać zagadkę krok po kroku, a nie dostawać nią prosto w twarz. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew. Gdy spadła bomba w postaci rzekomego uczestnictwa Masona w gwałcie, myślałam, że nic już mnie nie zdziwi. Jakież więc było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że Piper zaszła wtedy w ciążę i oddała dziecko do adopcji. Nie zapałałam do tej dziewczyny wielką sympatią. Przytłaczały mnie jej zgryzota, pesymizm i nastawienie na „nie” we wszystkim. Wraz z rozwojem akcji zaczęłam jednak rozumieć motywy jej postępowania i uczucia, jakie nią targały. Byłam też zła na Charlie - najlepszą przyjaciółkę Piper. Przez to, że przyssała się do Piper jak pijawka i wszędzie ją za sobą ciągnęła, miałam ją za egoistkę. Prawda okazała się inna. Zyskała mój szacunek, kiedy odeszła, by Piper mogła stworzyć z Masonem normalny związek. A Mason? Cóż, powiem tylko, że to mój ulubiony chłopak z tej serii. W realnym świecie takiego nie spotkamy, ale od czego są książki? Zakończenie było słodko-gorzkie, ale idealne dla tej dwójki. Nie sądziłam, że Piper zdecyduje się na spotkanie z córką, którą oddała do adopcji, i to miało w sobie ten słodko-gorzki posmak, a także to, że razem z Masonem bardzo długo starali się o własne dziecko, po drodze zaliczyli kilka poronień.

Jeśli miałabym w skrócie powiedzieć, o czym jest ta książka, to powiedziałabym, że o tym, jak ułamek sekundy ma wpływ na nasze życie. Jak chwila nieuwagi zmienia jego bieg. A także o tym, że jeśli tylko pojawi się właściwy człowiek, możemy całkowicie zmienić nasze postrzeganie świata. Kurczę, całkiem mądra ta książka była ;)

Zacznę od tego, że w moim odczuciu książka była...

histyoria piekna jak kazda z pozostalych dwoch wczesniejszych kazda inna ale chwytajaca za serce i wyciskajaca emocje z czlowieka, uwielbiam Mansona, jakn dla mnie to idealny facet idealny w milosci w zyciu we wszytskim co robi. jego milosc do corki mnie porazila jego upor i determinacja do Piper rowniez. cierplwy czuly no mowie idealny facet cierpliwie znosil zachoanie P choc dla mnie przwz ponad polowe ksiazki jej zachowanie bylo straszne i strasznie mnie wkurzalo, nie lubie bohaterke tak wykreaowanych jak Piper w jakims siensie zrozumialam jej zachowanie w kontekscie calej historii ale bylo to za malo by zapalac do tej postaci wiekszym uczuyciem. wykazala sie wielka odwaga oddajac corke do adobcji i wogole ale cala reszta to znaczy "uciekanie" przez 5 lat od przeszlosci jak dla mnie jest zachowaniem szczeniackim, a juz na pewno jest nim odciecie sie od rodziny a szczegolnie sióstr z ktorymi wczesnien byla bardzo zrzyta, moje serce w tej ksiazce jak juz pisalam zajal Manson jego zachowanie jego wybpru wydajacy sie idealny ale majacy swoje przywary ale i przeszlosc ktora jak by nie byla zdefiniowala go jaki jest ale nie zawłądneła jego zyciem. ogolnie cala historia piekna tak jak piekne byly wczesniejsze tomy io cala serie moge z czystym, sumieniem polecic kazdemu do przeczytania.

Opowieść o trzeciej z sióstr Mitchell, tej najbardziej poranionej, odizolowanej od rodziny poprzez coś, co się stało w przeszłości. Kiedy przyjeżdża na ślub siostry, ma być druhną wraz z Mysonem, przystojnym piłkarzem, ojcem córeczki praktycznie porzuconej przez nieodpowiedzialną matkę. Kiedy Myson odbiera Pipper z lotniska, coś między nimi iskrzy, ale ona jest bardzo niedostępna i oziębła. Mason stawia sobie za cel dotarcie do niej i powoli drąży w tym lodzie tunel, ale kiedy mu się to udaje, tunel zasypuje lawina przeszłości, w której Myson miał swój udział. To dla Pipper zbyt wiele. Czy potrafi dać sobie z tym radę? Czy kolejna ucieczka jest dobrym pomysłem? Trzeba przeczytać, żeby się dowiedzieć.

To co zauważyłam przy pierwszej książce - autorka potrafi w łatwy i przyjemny sposób przedstawić ciekawą historię. I cała seria taka jest. Zamyka ją historia najmłodszej z sióstr - tajemnicza Piper, który jest istnym nomadem nigdzie nie zagrzewając miejsca na dłużej. Ale tym razem powraca na ślub siostry i stara się zmierzyć z demonami z przeszłości, głownie dzięki znajomości z Masonem. To co zachwyciło mnie na 100% w tej książce to właśnie on. W przeciwieństwie do Griffa tutaj od razu mamy możliwość wglądu w jego myśli i uczucia. I okazuje się, że jest całkiem normalnym (czasami wręcz przeciętnym i lekko stereotypowym) facetem, którego błąd w przeszłości jeszcze do dzisiaj prześladuje. Właśnie ta niezwykła zwłykość urzeka w tej postaci. Nie jest gburem, szpanerem czy playbyem. Czasami miałam wrażenie, że jest seksownym aniołem, którego każda kobieta by przygarnęła :) Do Piper musiałam trochę dłużej się przekonywać, bo nie urzekła mnie tak bardzo jak Sky. Jej bolesna przeszłość powoli odkrywana skrywa dosyć głębokie rany, ale jestem bardzo mocno zdziwiona, że Piper nie zwierzyła się siostrom, tylko rodzicom. Rodzicom, którzy trochę zamietli problem pod dywan pozwalając młodziutkiej dziewczynie uciec i jeździć po świecie przez 4 lata. Nie wydaje mi się, żeby byli super wsparciem. Myślę, że Baylor i Sky pomogłyby szybciej siostrze otrząsnąć się z traumatycznych przeżyć. Ten mały zgrzyt nie przeszkadzał jednak mieć prawdziwą przyjemność z czytania tej pozycji.

• Brak Polskiego wydania
  • Jest