Świetlana przeszłość

Agnieszka Myśliwy

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Kiedy byłam młodsza uwielbiałam książki D. Steel. Teraz posłużyłam mi jako odskocznia lub jak to się mówi "odmóżdżenie" między cięższymi pozycjami. Tak do niej podeszłam. Niezbyt przypadło mi do gustu to mieszanie w czasie, choć świadczy, że autorka nie trzyma się ściśle określonych schematów, tylko próbuje czegoś nowego.

Powiesc 111

Powiesc 111
Past Perfect

Uwielbiam powieści historyczne, więc sięgnęłam po ta pozycję bez wahania. Dodatkowo zaintrygowała mnie ta podróż w czasie, byłam ciekawa jak autorka rozwiąże ten wątek. Książka ciekawa, z gatunku tych lekkich na jeden dzień lub dwa, jednak nie jest to żadne "wow" i "ah". Duży plus za język, który pozwalał wczuć się w klimat dawnych czasów. Okładka też urocza :)

Uwielbiam powieści historyczne, więc sięgnęłam po ta pozycję bez wahania. Dodatkowo zaintrygowała mnie ta podróż w czasie, byłam ciekawa jak autorka rozwiąże ten wątek. Książka ciekawa, z gatunku tych lekkich na jeden dzień lub dwa, jednak nie jest to żadne "wow" i "ah". Duży plus za język, który pozwalał wczuć się w klimat dawnych czasów. Okładka też urocza...

Sybil i Blake Gordon, nowojorskie małżeństwo z trójką dzieci, kupują ponad stuletni dom w San Francisco. Ma to być jedynie etap przejściowy w ich życiu, tymczasem okazuje się, że to dopiero początek zmian. Wszystko za sprawą pierwszych właścicieli domu 😉 Jedna z najnowszych powieści pani Steel. Świetny pomysł na historię z duchami w tle, z magicznym przesłaniem, ale myślę, że opowieść dużo traci przez niewielką objętość książki, wygląda to trochę jak streszczenie właściwej historii. Dużo zyskałaby na ekranizacji (wyobraźcie sobie wspólną kolację eleganckiej seniorki arystokratycznego rodu z początku XX wieku ze współczesną nastolatką w krótkiej spódniczce i tenisówkach 😀)! Mam ogromny sentyment do autorki, można powiedzieć, że od niej zaczęłam „dorosłą” część mojej przygody z czytaniem, ale przyznam, że czuć, że nie do końca chciała pisać powieść w tym stylu (o czym sama pisze we wstępie). No nie jest to Danielle Steel, którą uwielbiam za „Dom Thurstonów” czy „Echa”.

Zawiedziona

Zawiedziona