Sankofa. Nie zmarnuj życia

Tomasz Gaj OPMagdalena Pajkowska Wydawnictwo: W drodze nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
W drodze
czucia powołanie miłość poczucie winy komunikacja konflikt duchowość psychoterapia
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Okładka książki Mirra i pomarańcze Tomasz Gaj OP, Tomasz Nowak OP
0,0
Mirra i pomara... Tomasz Gaj OP, Toma...

Rozmowa zwięzła i konkretna poruszająca ważne kluczowe elementy życia

W miarę lekko się czyta.

Pytania trudne lub świdrujące i odpowiedzi mądre i prowokujące myślenie.

Książka, którą warto mieć ze sobą w ciężkich chwilach. Niesamowita wymiana zdań, doświadczenie i dojrzałość autorów. Zachęca do przemyśleń nad własnym życiem, "naprawia", pokazuje co jest ważne. Na długo zostanie w mojej głowie i myślę, że będę do niej wracać.

Sankofa to dla mnie nowe pojęcie i idea.
Nie wystarczyło mi wytłumaczenie w książce, że „to myśl zawarta w afrykańskim aforyzmie” i oznacza, że „świadomie patrzę w tył, by mądrze przeżyć i pójść ku przyszłości ze świadomością, skąd wyszedłem, kogo na mojej drodze spotkam”. Poszperałam w Internecie i dowiedziałam się, że sankofa to ptak, którego w rzeczywistości nie ma....

piekna książka. życiowa, pokazująca niecodzienne podejście do normalnych spraw. wskazuje na co warto zwrócić uwagę a na co nie tracić energii. bardzo przyjemna i warta pozycja. Dobra na prezent.

Ciekawa pozycja, daje do myślenia.
Myślę, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Czytając tę książkę nie mogłam odłożyć ołówka na stół. Mam zwyczaj podkreślania cytatów. Jednak tutaj musiałabym podkreślić 90% całej treści. Niewątpliwie jest to pozycja, po którą warto sięgnąć chociaż raz. Ja z pewnością sięgnę po nią kolejny raz.

Czytałam, będąc w dużym kryzysie. Pomogła mi zrozumieć ludzką psychikę, a przede wszystkim ukoiła i dała zapał do pracy ze sobą.

Każde „ja” to osobna tajemnica. Można się do niej zbliżyć, opisywać, ale nie można jej do końca zamknąć w żadnych słowach. O tym „ja” rozmawiają autorzy książki. O tym wyrazie samoświadomości człowieka i jego funkcjonowaniu w codzienności.

Teoria miesza się tu z praktyką, definicje i teoretyczne stwierdzenia z doświadczeniem osób funkcjonujących w odmiennych światach. Z...

• 2018
  • Chcę kupić