To jedno spojrzenie

Okładka książki To jedno spojrzenie
Dorota Milli Wydawnictwo: Filia Cykl: Marzenia do spełnienia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Marzenia do spełnienia (tom 2)
Filia
2018-03-14
2018-03-14
powieść obyczajowa

Okładka książki Kemping Chałupy 9 Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Joanna Tekieli
Ocena 6,9
Kemping Chałupy 9 Katarzyna Janus, Re...
Okładka książki Zima w Pensjonacie pod Bukami Katarzyna Janus, Renata Kosin, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Magda Stachula, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Zima w Pensjon... Katarzyna Janus, Re...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Opowieść o drugiej siostrze i jej pasii do oprawek okularów. Przyjemna choć może ciut przy długo. Ja zaczęłam przygodę z serią od tej części i wiedziałam, że chcę więcej takich historii.

Współczesna wersja pięknej i bestii w której genialnie pokazana jest pasja w tworzeniu co najbardziej urzekło mnie w tej historii. Miłość dodaje tej historii smaku, a nie dominuje w niej. Polecam.

Powieści Doroty Milli czyta się na jednym wdechu. Opisują życie i perypetie bohaterek - rozterki i radości, codzienność z jaką się zmagamy i jak ważne są w naszym życiu bliskie osoby, na których możemy polegać - przyjaciele. Powieści pełne emocji i uczuć polecam wszystkim.

Kontynuacja losów rodziny Lisów - w tej części młodszej siostry Rozalii. Pozycja lekka i przyjemna. Dobrze się czyta, a główna bohaterka zyskuje sympatię czytelnika już od pierwszych stron książki. Zupełnie inaczej niż w przypadku starszej siostry opisanej w pierwszej części serii "Marzenia do spełnienia".
Należy wierzyć i mieć nadzieję a dzięki ciężkiej pracy i systematyczności wszystko się uda i spełni. Niekoniecznie musi na nas spłynąć piórko szczęścia. Sami na to szczęście musimy zapracować. Należy realizować marzenia, jeśli to konieczne zmieniać plany, by zajmować się tym, co daje radość i szczęście. Co jest naszą pasją....
"Brak pasji jest pewnego rodzaju kalectwem..."

Należy wierzyć i mieć nadzieję a dzięki ciężkiej pracy i...

Ciepła i pełna leniwej przyjemności opowieść o tym, że warto stawiać sobie cele i je realizować. Wszystko inne przychodzi znienacka. Czasami też miłość.
Najbardziej niewiarygodne są tu jednak imiona 😁
Polecam

Najbardziej niewiarygodne są tu jednak imiona 😁
Polecam

Drugi dom cyklu „Marzenia do spełnienia”. Tym razem główną bohaterką jest młodsza siostra - Rozalia Lis. Opuszcza rodzinne Dźwirzyno, by realizować marzenia. Wyjeżdża do stolicy, mając możliwość skorzystania z mieszkania siostry. Ma pomysł na siebie i swoje życie. W nowym miejscu weryfikuje dotychczasowe plany – chcąc nadal czerpać radość z tańca, postanawia traktować go nadal jako pasję. Aby zapewnić sobie utrzymanie realizuje nowy pomysł - otwiera Salonik Spojrzeń. Poznaje Drogomira i przeżywa prawdziwie wiosenną eksplozję uczuć.
Powieść Pani Doroty Mili to jedna z tych lektur, które wzmacniają wiarę w dobroć ludzką i moc marzeń.

Nie wybieram zazwyczaj książki po okładce , lecz w tym wypadku zupełnie nie mogłam się oprzeć. Książka zaskoczyła mnie dodatkowo ilością stron gdyż uwielbiam takie grubaski. Cienkie książki zdecydowanie za szybko się kończą. Przy 500 stronach przyjemność trwa zdecydowanie dłużej.

Marzenia są największą siłą napędową świata. To ludzie z marzeniami kreują wydarzenia, tworzą wynalazki, popychają do przodu rozwój techniki i technologii.

Rozalia Lis sądziła, że dokładnie wie, co będzie robić w życiu. Czasem jednak okazuje się, że jedno marzenie zastępuje drugie, powodując niemałe zamieszanie....
Główna bohaterka zostawia za soba rodzinne Dźwirzyno, wyjeżdża do Warszawy i z determinacją zabiera się do realizacji swojego nowego pomysłu na życie - otwiera Salonik Spojrzeń. Z pomocą przyjaciół Salonik staje się królestwem dziewczyny. Wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna, z pozoru tak od niej inny, jak ogień różniący się od wody.
Wiosna zawitała do Warszawy, pierwsze podmuchy ciepłego wiatru otuliły mieszkańców lecz Rozalie i Drogomira spotkają pierwsze przeciwności złośliwego losu. Wystarczy to jedno spojrzenie, by wywołać burzę uczuć, i niczym trzepot skrzydeł motyla, uruchomić lawinę zdarzeń, które mogą zakończyć się tylko w jeden sposób...

Już na samym początku powieści poznajemy Rozalię, której delikatny wręcz aksamitny charakter dodaje wszystkim sił . Kobieta wierzy w dobro i ludzi tak mocno, że nie dopuszcza do siebie wiadomości, że ktoś może być zły. Poznaje mężczyznę tak innego od niej, iż kwestia dogadania się z nim jest wręcz niemożliwa.
Drogomir nerwowy, ona spokojna, on krzyczący, ona milcząca. Mężczyzna ma jednak zalety- jest ambitny, zdolny, inteligentny oraz pracuje z drewnem, bez którego Rozalia nie jest w stanie spełnić swoich wszystkich marzeń. Kobieta nie poddaje się i ze wszystkich swoich sił stara się współpracować z mężczyzną.
,,W nas samych musi rozbudzić się wiara, która pomorze nam pokonywać góry, dokonać niemożliwego".

W książce pięknie jest pokazana przyjaźń jaką otoczona jest główna bohaterka. Rozalia jest skromna, aż do przesady i to przyjaciele dbają o to aby ta jej skromność nie powodowała pozostawanie w cieniu tylko chcą, aby Salonik dziewczyny osiągnął jak największą popularność. Kobieta może liczyć na swoich przyjaciół w każdej sytuacji.

Przesłanie od autorki książki odnosi się do marzeń, które warto realizować, mimo wszystkich przeciwności losu, niedogodności i zazdrosnych ludzi. Realizowanie marzeń zmienia naszą przyszłość oraz samoocenę. Poprzez marzenia możemy wiele zyskać w życiu. Nowe przyjaźnie, miłość oraz inne niezapomniane doświadczenia. Nie wystarczy tylko wierzyć, trzeba do nich dążyć. Tak jak Rozalia wiedziała, że za marzeniami musi isc działanie i ich realizacja.

Piękna wiosenna opowieść o uczuciach, które rozkwita niczym spragnione słońca młode listki, zdobiące parkowe drzewa. Książka obyczajowa z optymistycznym przesłaniem, zabawna do tego stopnia iż czasami śmiałam się w głos, a za chwile miałam spora dawke wzruszeń.

Rozalia to młodsza z sióstr Lis , jedna z 4 głównych bohaterek historii. Młoda Rozalia trafia do Warszawy gdyż od zawsze marzyła o tańcu, gdy jej siostra powraca w rodzinne strony nad morze zostawia młodszej mieszkanie i możliwość realizowania swoich marzeń w stolicy. Po upływie miesiąca Rozalia zdaje sobie sprawę że taniec dla przyjemności to jest to co kocha ale taniec pod presją już nie koniecznie. W trakcie gdy zamieszkała w Warszawie rozpoczęła studia związane z optyką. Sama jest posiadaczką okularów i od zawsze fascynowały ją oprawy które skrycie projektowała i poprawiała na własny użytek. Z jej pasji zrodził się pomysł żeby stworzyć własną kolekcję opraw i pracować na własny rachunek. W ten sposób poznaje znanego rzeźbiarza z którym chciałaby pracować na serią drewnianych oprawek. Pierwsze spotkanie nie należy do przyjemnych zostaje przez niego doprowadzona do łez i wręcz wyrzucona z jego pracowni. Chłopak gdy w skrzynce znajduje projekt oprawy okularów zmienia zdanie sprawdza dziewczynę przez swoją manager i postanawia nawiązać współprace. Między tą dwójką iskrzy ale demony przeszłości nie do końca pozwalają im rozwinąć znajomość i cieszyć się sukcesem. Czy ta dwójka znajdzie drogę do szczęścia warto przeczytać

Ciężko mi szło polubienie głównej bohaterki. Nie udało mi się. Taka sierotka Marysia, otoczona przez dziwnych ludzi dookoła. Książka jest nijaka, bardzo przewidywalna, wyjątkowo drażniło mnie nadawanie każdemu dziwacznego imienia, jeszcze bardziej odbierało to historii autentyczności.

Na półkach: , , , ,

Bardzo spodobała mi się ta książka bo główna bohaterka Rozalia jest moją pokrewną duszą,a dzięki swojej dobroci zyskuje mnóstwo przyjaciół.którzy udzielają jej wielkiego wsparcia.Dodałabym,że czuwa nad nią Anioł Stróż.Poza tym książka jest pełna nadziei,optymizmu a jej przesłanie mówi o tym, że warto uwierzyć w siebie i całym sercem dążyć do realizacji marzeń choćby miały niebotyczny rozmach i były bardzo odważne.Romans Rozalii opisany w książce jest nietuzinkowy, tym razem poskromienie zdziczałego lecz atrakcyjnego mężczyzny po przejściach. Nie brakuje w niej emocji i wzruszeń,a co najważniejsze wszystko kończy się happy endem. Serdecznie zapraszam do lektury bo czyta się lekko,przyjemnie i jednym tchem.

Dorota Milli To jedno spojrzenie Zobacz więcej
Dorota Milli To jedno spojrzenie Zobacz więcej