To jedno spojrzenie

Okładka książki To jedno spojrzenie Dorota Milli
Okładka książki To jedno spojrzenie
Dorota Milli Wydawnictwo: Filia Cykl: Marzenia do spełnienia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Marzenia do spełnienia (tom 2)
Filia

To jedno lato - tom 1
To jedno spojrzenie - tom 2
To jedno zdjęcie - tom 3
Ta jedna miłość - tom 4

Rozalia zaczyna szkołę tańca, ale nie to jest jej pasją jak się okazuje. Jej pasją jest ozdabianie opraw z okularów, dlatego mimo, że siostra się sprzeciwia, Rozalia pomału stawia na swoim.
Tak wymyśla bizness, lecz nie jest to takie proste, ponieważ z czegoś musi być zrobiona oprawa. Tak wpada na dwa surówce, ale nic nie jest łatwe.
Jeden z nich, który może pomóc jest gburowaty mężczyzna, stroniący od ludzi, mieszkający
w głuszy i traktujący każdego kto mu przeszkadza
jest niemiły. Rosi nie poddaje się, co to przyniesie trzeba czytać albo słuchać.
Rosi ma wiele do zdobycia, ale najważniejsze, że książka pokazuje drogę, spełnienie marzeń krok po kroku. Lubię książki P. Dorotki, ponieważ w każdej można znaleźć co innego, a jednocześnie nie można się od nich oderwać. Bardzo polecam.

OCENA 10/10
39/24 ( 7/03)/ OBYCZAJ 29/24
ilość stron: 516
DATA I wyd: 14.03.2018
DATA WYDANIA: 05.07.2023
czas przewidziany czytania: 8 h 36 min.
Czas słuchania: 13 h 40 min

To jedno lato - tom 1
To jedno spojrzenie - tom 2
To jedno zdjęcie - tom 3
Ta jedna miłość - tom 4

Następna część serii wciąga jeszcze bardziej, choć opowieść nie jest już o Luce, a o jej siostrze, ale oprócz opowieści o marzeniach i życiu Rozalii są poruszane ważne tematy....

Czyta się na jednym wdechu.
Opisane życie i perypetie bohaterek - rozterki i radości, codzienność z jaką się zmagamy i jak ważne są w naszym życiu bliskie osoby, na których możemy polegać - przyjaciele. Powieści pełne emocji i uczuć polecam wszystkim.

Czyta się na jednym wdechu.

Autorka bardzo dobrze potrafi oddać emocje bohaterów. Każda z postaci stanowi inną osobowość wraz z którą pojawia się charakterystyczne zachowanie. Przeważnie jeśli już ktoś był tutaj torpedą emocji, to pozostawał taki do końca. Były tu również postacie bardzo cwane, które wykorzystywały naiwność innych osób. Wraz z nimi pojawiała się nerwowa i napięta atmosfera. Autorka bardzo dokładnie nam wszystko opisywała, wiedzieliśmy jak kto się zachowuje, co robi, jak wygląda i co sobą reprezentuje. Oczywiście znaliśmy też osądy innych na temat danej postaci i po tym wszystkim raczej nie udawało się osobnikowi nas zaskoczyć. Ogólnie książce towarzyszy spokój, sama główna postać jest osobą pokorną, która nie lubi hałasu ani awantur. Często rezygnuje z walki, nie chce się kłócić i dlatego godzi się na rzeczy z których nie jest dumna, które później ją męczą. Autorka pokazała, że nie zawsze mamy prawo wiedzieć co chcemy w życiu robić. Nieraz gonimy za marzeniami, które tylko w naszej fantazji wydają się być doskonałe, czy idealne. Nasza postać później zdała sobie sprawę kim chce być i choć droga, którą sobie obrała była długa i wymagała od niej dodatkowej nauki, to jednak dopiero teraz jest szczęśliwa. Cieszy ją projektowanie oprawek do okularów i idealnie potrafi dobrać je do osobowości klienteli. Pracuje w ciszy i skupieniu, co jej szef zawsze docenia, dlatego przekazał jej wszelkie tajniki, których nauczył go jego ojciec.
,,Gdy uda ci się coś osiągnąć, ludzie spojrzą na ciebie inaczej. Zobaczą twoje zyski, a nie koszty i pracę, jaką musiałaś włożyć."

,,Dla swojego salonu znalazła cieplejszą według niej nazwę- Salonik Spojrzeń."

Zdradzę wam jeszcze tyle, że kiedy pojawi się On, nic nie będzie wskazywało na to, że coś zaiskrzy. Podejrzewam, że z tak wygórowanym podejściem do ludzi, to każdy z nas chciałby ominąć go szerokim łukiem i najlepiej jak najszybciej o nim zapomnieć. A co na to nasza postać?
To naprawdę świetna historia! Przeurocza, przemiła i taka życiowa jednocześnie. Do przeczytania na dwa dni z zapamiętaniem do końca życia:-)

Rozalia zostawia za sobą rodzinne Dźwirzyno i wyjeżdża do Warszawy, gdzie otwiera Salonik Spojrzeń. Poznaje również mężczyznę, totalne swoje przeciwieństw. Obydwoje będą musieli zmierzyć się z przeciwnościami losu, który lubi płatać figle.

Bardzo lubię pióro Autorki, dlatego też z chęcią sięgam po jej książki. Tym razem również nie było inaczej i historia bardzo mnie oczarowała. Życiowa, nic przekoloryzowana, ludzcy bohaterowie, którzy dają się polubić. Ciężko oderwać się od lektury, Autorka już o to bardzo dobrze zadbała. Podobał mi się bardzo pomysł na hobby Rozalii – wcześniej chyba z tym nie spotkałam się w innej książce. Z pewnością było to coś innego.

Czytało mi się szybko i nie mam po prostu do czego się przyczepić 😊

Jak dla mnie bardzo dobra obyczajówka i gorąco polecam!

Rozalia Lis wyjeżdża z rodzinnego Dźwirzyna do Warszawy. Kobieta realizuje swoje marzenie i otwiera Salonik Spojrzeń. W jej życiu pojawia się Drogomir, który jest jej totalnym przeciwieństwem.

"To jedno spojrzenie" to wznowienie książki Doroty Milli więc możliwe, że już ją znacie.
Autorka stworzyła piękną historię o dążeniu do celu, spełnianiu swoich marzeń, miłości i przyjaźni. Autorka w powieści przeplata wartościowe i mądre treści. Pokazuje czytelnikom, co ważne jest w życiu. Historia Rozalii pokazuje, że warto zawalczyć o siebie i swoje szczęście. Rozalia pomimo przeciwności losu z wielką determinacją dążyła do celu. Polubiłam bohaterów powieści i śledziłam ich losy z ogromną ciekawością.
Czekają na Was niesamowite emocje, a możliwe, że po przeczytaniu tej książki będziecie mieli ochotę na zmiany w swoim życiu.
Jeśli lubicie czytać życiowe i przepełnione emocjami historie to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Znakomita, zachwycająca i wciągająca książka.
Zdecydowanie warto czekać na kolejne historie spod pióra autorki.

Polecam z całego serca!

“Trzeba dążyć do spełniania swoich marzeń, walczyć i pokonywać kolejny metr, wciąż wspinając się wyżej i pewniej, by dosięgnąć celu”.

Z przyjemnością i ciekawością ponownie przeniosłam się do świata stworzonego przez Autorkę. Drugi tom cyklu “Marzenia do spełnienia”. W pierwszej części poznaliśmy Lukrecję Lis, tym razem mamy drugą z sióstr Rozalię. Rozalia Lis jest młodą kobietą, od zawsze jej pasją był taniec, jednak życie lubi płatać figle i nie zawsze wszystko jest takie, jak byśmy tego chcieli. Dziewczyna musi zostawić swoją rodzinną miejscowość i wyjeżdża do Warszawy. Tam zaczyna realizować swój kolejny pomysł na życie, otwiera niewielki Salonik Spojrzeń, zaczyna tworzyć oprawki do okularów. Wszystko, co sobie zaplanowała, zaczyna się spełniać i wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna. Drogomir jest zupełnym przeciwieństwem Rozalii, razem tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową…

Jedno spojrzenie wystarczyło i lawina zdarzeń ruszyła. Czy to szansa od losu, czy przeznaczenie? Fabuła ciekawie poprowadzona, dopracowana w każdym szczególe, niesie emocje. Pani Dorota z łatwością, wnikliwością i sporą dawką humoru ukazuje wewnętrzne rozterki, zmagania, porywy serca i bunty naszych bohaterów. A ci bardzo realnie, naturalnie, barwnie ukazani, to ludzie, jakich mijamy w naszej codzienności. Rozalię polubiłam od razu, niesamowicie pozytywna z sercem na dłoni czasami trochę naiwna osoba. Drogomir - cóż za piękne imię, to trochę dziki mężczyzna po przejściach. Rozalia staje przed nie lada wyzwaniem, trudno jej będzie go poskromić, oj trudno.

Pisarka ukazuje to, co tak naprawdę jej w życiu ważne, drugi człowiek, szacunek, zrozumienie, wzajemne wsparcie. Prawdziwa, szczera, bezinteresowna przyjaźń. Wytrwałe, krok po kroku dążenie do realizacji marzeń, nawet tych, które początkowo wydają się mało realne. Wiara we własne siły i możliwości. Miłość, która przychodzi dość niespodziewanie.

Wciągająca, zaskakująca, napisana z humorem, emocjonalna opowieść. Pod płaszczykiem lekkości Autorka niesie przesłanie, że warto walczyć o siebie i spełniać marzenia. Powieść spokojnie można czytać bez znajomości pierwszej części. Bardzo polecam.

Bardzo interesujący wariant Pięknej i Bestii;) Polecam wszystkim lekturę. Czekam na wznowienie kolejnej części serii "Marzeń do spełniania".

"To jedno spojrzenie" autor: Dorota Milli.

Powyższy tytuł jest drugim tomem z serii: "Marzenia do spełnienia" w ramach którego ukazały się książki:
1. "To jedno lato".
2. "To jedno spojrzenie".
3. "To jedno zdjęcie".
4 ."Ta jedna miłość".

Rozalia Lis wraca do Warszawy. Jej pomysłem na życie jest założenie salonu optycznego. Przy okazji powrotu do stolicy poznaje też mężczyznę o bardzo oryginalnym imieniu - Drogomir. Czy będą potrafili się porozumieć? Czy uda im się zmierzyć z przeciwnościami losu?Jak potoczy się dalej ta historia? Jeśli jesteście ciekawi to koniecznie sięgnijcie po tę książkę ☺️

#współpracarecenzencka

"To jedno spojrzenie" autor: Dorota Milli.

1. "To jedno lato".
2. "To jedno spojrzenie".
3. "To jedno zdjęcie".
4 ."Ta jedna miłość".

Dotarło do mnie ostatnio wznowienie książki "To jedno spojrzenie" Doroty Mili, którą to czytałam lata temu. I z przyjemnością znów spędziłam czas z Rozalią Lis i byłam świadkiem jak spełnia swoje marzenia i walczy o siebie.
Lubię Rozalię, choć momentami drażniła mnie ta jej uległość, nadmierna wręcz wrażliwość i to ciągłe przepraszanie.
Oj nie docenia siebie Rozalia, nie docenia...
A przecież jest mądrą i dobrą dziewczyną, która ma wielki talent. Jest trochę niedzisiejsza, wierząca, że wszyscy ludzie są dobrzy, że da się przejść przez życie bez konfliktów. To taka trochę naiwność...albo po prostu dobre serce.
To druga część cyklu, więc lekturę warto zacząć od książki "To jedno lato", by poznać szerszy kontekst. Ale nawet jeśli ktoś zacznie czytać od tej książki, to i tak pozna historię Rozalii.
Autorka pokazuje nam w niej, w jaki sposób ciężką pracą, spełniają się marzenia, jak należy walczyć o siebie i jak ważne jest wsparcie, które mamy w naszych bliskich i przyjaciołach. Ale najważniejsza jest nasza wiara w to, że to co robimy ma sens. Że jesteśmy wyjątkowi i walka o siebie nie jest niczym złym.
Lubię książki, które wywołują emocje, takie, przy których się śmieję, płaczę albo złoszczę. I ta właśnie była taka pełna emocji.
Dobrze spędziłam z nią czas. Jest idealnym towarzyszem letnich wieczorów.

Oj nie docenia siebie Rozalia, nie...

Nosicie okulary?
Ja uwielbiam okulary… więc w mojej kolekcji mam kilka par… i powiem Wam, że chciałabym trafić do salonu optycznego Rozalii z książki „To jedno spojrzenie” Doroty Milli.

Dziewczyna wyjeżdża z rodzinnego Dźwirzyna do Warszawy i z ogromna pasja postanawia projektować i tworzyć oprawki do okularów. Otwiera swój salon i zaczyna się dziać „magia”.

Dorota Milli jest mistrzynią w opisywaniu pięknych relacji, dlatego z ogromna przyjemnością czytało mi się ta historię. Fabuła tej książki i bohaterowie są tak niesamowici, że swoją osobą motywują do działania i realizowania swoich marzeń. Dlatego z przyjemnością polecam Wam „To jedno spojrzenie”.

Nosicie okulary?

Dorota...