Prawdziwa historia miłości

W.A.B.
2018-01-31
2018-01-31
Magdalena Sommer
codzienność miłość poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia relacje damsko-męskie uczucie życie codzienne

Prawdziwa historia miłości to poradnik napisany w formie opowieści. Zazwyczaj historie miłosne kończą się na "i żyli długo i szczęśliwie", nikt nie opisuje tego, jak wygląda prawdziwe życie. Tutaj mamy do czynienia z prawdziwą historia związku, tego co się dzieje, gdy pojawiają się dzieci, czy też wiele lat po ślubie.

Po tej lekturze mam mieszane uczucia… z jednej strony: poradnik, z drugiej: obnażony obraz małżeństwa… do przeczytania i przemyślenia…

Bardzo podobała mi się ta historia. Mottem książki to odwagą do prowadzenia zwyczajnego życia, które jest pełne małych wyzwań, kompromisów, pracy nad sobą.
Kristen i Rabih to typ everymenów, osób z którymi, w większym lub mniejszym stopniu, może identyfikować się każdy z nas...
Czy książka może zastąpić wszystkie poradniki świata? Po części tak... Spora w niej dawka psychologii i wytłumaczenia zachowań i motywacji głównych bohaterów. Tak naprawdę najważniejsza jest miłość... W każdym związku. I to ona jest esencją przetrwania.
Piękna, zwyczajna literatura. Jeżeli komuś podobała się książka "Mężczyzna imieniem Ove", to w "Prawdziwej Historii Miłości" znajdzie podobny klimat.

On - styl przywiązania lękowy
Ona - unikowy
razem postanowili stworzyć związek pełen miłości, ale też wzajemnego niezrozumienia, pretensji i żalów. Jest to historia miłosna, ale zupełnie inna niż te disneyowskie, ukazująca miłość po tym, jak opadną złudzenia.

On - styl przywiązania lękowy
Ona - unikowy

Psychologiczne stadium związku. Mnie nie przekonała, zanudziłam się.

Psychologiczne stadium związku. Mnie nie przekonała, zanudziłam się.

Jedna z najpiękniejszych historii jakie czytałem. Nie jest odkrywcza, nie jest też uniwersalna. Ale sposób przedstawienia ludzkich myśli, dynamiki związku, tego jak relacje się tworzy, jak się je utrzymuje, o czym sięw nich myśli. To wszystko tak pozostawia ciepełko w duszy i zachęca do powrotu. Wrócę.

Ciekawe, uświadamiające, ale czy odkrywcze?

Ciekawe, uświadamiające, ale czy odkrywcze?

Bardzo ważna książka, pokazuje zawiłość względnie prostej rzeczy jaką jest związek dwójki ludzi. Genialna jako poradnik relacji między ludzkich, nie tylko związanych z miłością do partnera lub partnerki, sytuacje przedstawione w książce można odnieść do przyjaźni, relacji z rodzicami lub rodzeństwem. Autor głównie jednak skupił się na relacjach małżeńskich, gdzie przechodzi przez wszystkie etapy miłości, od zauroczenia, przez oświadczyny i małżeństwo. Tłumaczy dokładnie co może stać za chęcią zawarcia związku małżeńskiego, jest to interpretacja autora, jednak bardzo logiczna. Książka może mieć duży wpływ na postrzeganie miłości. A niektórzy odnajdą w głównych bohaterach siebie, co daje poczucie komfortu i samoakceptacji. Dosłownie sesja u psychologa zawarta w książce - nie tylko przedstawia problem, ale pokazuje jak można go odebrać i sugeruje możliwe rozwiązania. Uważam, że każdy powinien po nią sięgnąć, niezależnie na jakim etapie życia się znajduje.

Kompletnie mnie ta książka przejechała emocjonalnie. Szczera, chwilami wręcz brutalnie. Nieidealistyczna.

Przepiękna opowieść - poradnik, bez zbędnego lania wody po prostu wraz z autorem dokonujemy analizy pewnego związku. Począwszy od zalążków miłości, które się rodzą już w czasie dziecięcym po każdy etap zakochania, małżeństwa i starości. Pada wiele przejmujących zdań, które tłumacza zachowanie partnera oraz to ze każdy ma swój indywidualny koniec świata i bariery, które wydają się nie do przeskoczenia.
Jest po prostu piękna, nadaje się na prezent dla nowożeńców.

• Audiobooki