Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Okładka książki Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu Dominika Czerniak-Chojnacka
Okładka książki Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu
Dominika Czerniak-Chojnacka Wydawnictwo: Babaryba interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Babaryba
2017-10-25
2017-10-25

Okładka książki Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych Dominika Czerniak-Chojnacka, Dionisios Sturis
Kalá, kalá. Gr... Dominika Czerniak-C...
Okładka książki Jedzcie dzieci! czyli przecinek i spółka Dominika Czerniak-Chojnacka, Elżbieta Pałasz
Jedzcie dzieci... Dominika Czerniak-C...
Okładka książki Dwa słowa Dominika Czerniak-Chojnacka, Anna Taraska
Dwa słowa Dominika Czerniak-C...

Jak już zdążyliście zapewne zauważyć, wspólne gotowanie to coś co bardzo lubimy ❤️

Nie ukrywam więc, że bardzo spodobała mi się książka "Gotujemy" od @wydawnictwobabaryba, która łączy ten jakże fajny sposób wspólnego spędzania czasu oraz zadania aktywizujące.

Znajdziemy w niej kulinarny alfabet, który odnosi się do produktów spożywczych lub akcesoriów kuchennych oraz mnóstwo kreatywnych i naprawdę przyjemnych zadań.

Pobawimy się w ozdabianie filiżanek z kawą, zamienimy kotlety schabowe w wieloryby oraz dorusujemy ziemniakom śmieszne miny.

Mało? Zamienimy górę mąki w wulkan w czasie eksplozji, ziarenka kawy w owady i uzupełnimy żurek o brakujące składniki.

To świetna pozycja, która dostarczy Wam mnóstwo frajdy i pomoże rozruszać mózgownice! Polecamy ❤️

Są takie sposoby spędzacie wolnego czasu, które zapadają w małego człowieka na zawsze. Bo zapach drożdżowego ciasta, lepienie pierogów - ręka w rękę, czy nosy oprószone mąką to kadry, które żyją długo po pożegnaniu się z etapem dziecięctwa beztroskim. Przyznajcie, że sami macie takie kulinarne reminiscencje, do których wracacie, które sprawiają, że do dziś ślinka cieknie lub serce zadrży nostalgią.
A więc dziś gotujemy!
Lubicie?
Z entuzjazmem, z kreatywnością, charakterem! Zaprzyjaźnijmy się z trzepaczką, odcedźmy makaronowe spirale, zatańczmy z tarką i przyrządźmy koperkowe kotlety. Ile tu aromatów, żywiołowych obrazów i pyszności do upichcenia. Nudy ani grama, za to dobrej zabawy na kilogramy, bo zadaniowo, aktywnie, multisłownie. Nie bójcie się, zakalec nie wyjdzie na pewno, za to wyrośnie jak u babci.
Autorka doceniona w Bolonii, gratuluję. Ilustratorsko - wyraziście, żółto-czarno, zadziornie. Pytacie dla jakiego wieku? Każdego odpowiadam, bo są takie książki bezwiekowe, a może na wieki? Bo lubię gdy lektura mnie uśmiecha sobą, a jeszcze bardziej, gdy dziecię moje. A więc mamy to! www.zyj-bardziej.pl

Czy wiecie jaki jest przepis na doskonałą książkę aktywnościową? To ciekawy pomysł, proste zadania, przejrzyste ilustracje i duża swoboda w działaniu, a przy tym garść ciekawostek związanych z gotowaniem doprawiona kulinarnym alfabetem.

To książka w której dziecko rysuje, koloruje, pisze, liczy, wymyśla, planuje, dopasowuje, uczy się, ale też nabiera apetytu na to co samo może przygotować na poszczególnych stronach. Przy okazji ma tu duże pole do puszczenia wodzy fantazji, aby np. narysować fryzurę ze spaghetti lub robota z kuchennych gadżetów. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia.

Format A4 oraz ograniczona ilość kolorów nie odwracają uwagi od tego co dziecko może i chce zrobić. A zrobić może naprawdę wiele😊

"Gotujemy" to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu.

Brzmi nieźle, ale co to niby znaczy?

Spieszę z odpowiedzią. Niestety nie ma w niej przepisów kulinarnych i nie potrzeba do niej kuchennych akcesoriów, listy składników i przypraw.

Przydadzą się za to kredki (duuużo kredek) i jeszcze więcej wyobraźni. To książka do zabawy, do rysowania, pisania, smarowania, kropkowania. Wywołuje uśmiech na twarzy, a każde zadanie smakuje wybornie.

Oś książki zbudowana jest wokół dziennego jadłospisu - od śniadania do kolacji. Zawiera też w sobie cały kuchenny alfabet. A zadania? To jest dopiero kuchnia świata: "Dorysuj pokrywkom nogi", "dopasuj warzywa do rodzajów zup", "dorysuj oka w rosole (nie zapomnij o rzęsach),"ozdób filiżankę, dorysuj piankę z mleka do kawy i nie zapomnij o ciasteczku!", "posyp kotlet tęczową solą i pieprzem"...

Pomysłowość autorki zdaje się nie mieć granic. Zadania są na luzie. Sama bym coś w tej książce zmalowała 😉 I podoba mi sie kreska.

Żadne tam nabzdyczone sztywne linie. Kreska jest miękka i rozchwiana jak narysowana małą rączką. To duży plus, że nie onieśmiela i nie zniechęca, a dziecięce mazy wpasowują się idealnie w ilustracje.

Tytuł: "Gotujemy:
Autor: Dominika Czerniak-Chojnacka
@wydawnictwobabaryba
cena okładkowa: 36.90 PLN

"Gotujemy" to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu.

Brzmi nieźle, ale co to niby znaczy?

Kuchnia to miejsce, w którym nie jest łatwo zatrzymać na dłużej nasze dzieci - może za wyjątkiem smacznych, a najlepiej też i słodkich, posiłków... Gorzej ma się rzecz z samym gotowaniem, które w oczach naszych milusińskich jawi się jako bardzo nudne i monotonne zajęcie... Na szczęście oto z pomocą przychodzi nam raz jeszcze niezawodna w tym względzie literatura, oferując nam wspaniałą książkę dla dzieci pt. "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba! A o tym, co niesie nam sobą spotkanie z tym tytułem, opowiem więcej w poniższej recenzji.

Pani Dominika Czerniak-Chojnacka - autorka tej książki, oferuje nam za jej sprawą nieco odmienne i zarazem niezwykle intrygujące spotkanie z kulinarną tematyką. Otóż spotkanie to opiera się na ciekawych i przystosowanych do możliwości dziecka zadań i ćwiczeniach logicznych! To m.in. kolorowanki, wymagające dokończenia rysunki, labirynty i cała masa innych wyzwań, które to z kredkami i ołówkiem w ręku, staną się wielką przygodą i fantastyczną zabawą. A wszystko to oscyluje oczywiście wokół gotowania i wszelkich czynności wykonywanych w kuchni, które w znakomity sposób pozwalają uczynić to miejsce naprawdę intrygującym i oferującym moc zabawy!

Ta pomysłowa, niezwykle ciepła w swym przekazie i do tego pięknie wydana książka, łączy sobą w znakomity sposób przyjemne z pożytecznym. Przyjemną stronę tej lektury tworzy oczywiście rysunkowa i kolorowankowa zabawa, która gwarantuje każdemu czytelnikowi ogromną frajdę i równie wielką satysfakcję z wykonania kolejnych zadań. Jeśli idzie zaś o to, co pożyteczne, to tutaj mam na myśli naturalnie bezcenną wiedzę kulinarną z jednej strony, z drugiej zaś walory stricte edukacyjne, związane m.in. rozwijaniem wyobraźni dziecka, jego zdolności manualnych, jak i wreszcie nauką alfabetu, gdyż wyróżnione, poszczególne jego literaki, odpowiadają tutaj danej informacji z zakresu kuchni i gotowania! Przyznacie państwo sami, że lepszego połączenia wiedzy z zabawą dla dzieci nie można byłoby sobie wymarzyć, prawda?

Na wielkie słowa uznania zasługuje zawartość tej pozycji, czyli pokaźny zestaw kulinarnych zadań. Imponuje nam rozpiętość tematyczna i pomysłowość tych wszystkich ćwiczeń, które nawiązują chociażby do podpisania i wypełnienie kolorem kuchennego fartuszka, ozdobienia filiżanki do kawy, dorysowania nutek wydobywających się z bulgoczącego garnka z rosołem, czy też chociażby wypełnienia pysznych naleśników dodatkami, na jakie tylko mamy ochotę i jakie przyjdą nam do głowy! Oczywiście, to tylko kilka przykładów z morza pomysłowości rysunkowych zadań, jakie to czekają na czytelników tej książki. Ważne wydaje się tutaj także to, że każda ze stron oferuje nam w tym zakresie coś innego i zaskakującego, co przekłada się na nieustającą radość i ciekawość tej lektury!

Nie mniejsze wrażenie wywiera na nas także piękne i okazałe wydanie tej książki, które cechuje duży format, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, jak i też umiejętne połączenie barwnych kolorów z czarno-białą szatą tej pozycji, która wedle założeń ma być wypełniona dowolnymi kolorami przez dziecięcego czytelnika. To również bardzo lekka kreska pełnych i częściowych rysunków, jakie wypełniają strony tej książki. Wszystko to prezentuje się naprawdę uroczo, czyniąc lekturę tej pozycji jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą. Efektowość wydania może przyczynić się także do tego, że pozycja ta sprawdzi się idealnie w roli podarunku dla dziecka!

Wartość czytelniczego spotkania z tą książką jest bezsprzecznie ogromna. Ogromna, gdyż lektura ta bawi, edukuje, rozwija i zajmuje bez reszty najmłodszego odbiorcę, który bawi się przy tym tytule znakomicie. Co więcej, książka ta może sprawić, że każdy niejadek - a jak wiemy, takich nie brakuje, zupełnie inaczej spojrzy na obiady, gotowanie i przebywanie w kuchni, które to, jak wskazuje ta pozycja, może okazać się wielką przygodą. Tym samym też gorąco zachęcam i jak najbardziej polecam sięgnięcie po książkę "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu", która ma nam sobą do zaoferowania tak wiele dobrego!

„Gotujemy” to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu, stworzona, zarówno jeśli chodzi o tekst, jak i o ilustracje, przez Dominikę Czerniak-Chojnacką.

Myślą przewodnią tego interaktywnego wydania jest rysowanie i zabawa związane z kulinarnymi zadaniami. Dziecko może zatem zrobić sos pomidorowy czy przyrządzić hamburgera z wielu warstw. To nasze dziecko nadaje książce kolory, ponieważ szata graficzna jest bardzo oszczędna kolorystycznie - mamy tu czerń, biel oraz kolor żółty.

Przy okazji, jakby mimochodem, dziecko poznaje alfabet, a pod każdą jego literką kryją się żywieniowe informacje. Pozycja ta bardzo mnie zaskoczyła swoją wielozadaniowością, ponieważ z jednej strony pociecha może ćwiczyć motorykę małą, kolorując i gryzmoląc, a z drugiej strony, poznawać produkty spożywcze, potrawy oraz kuchenne akcesoria.

Zwłaszcza w okresie świątecznym może to być wiedza bardzo przydatna :)

Polecamy Wam tę kulinarną przygodę na papierze od Wydawnictwa Babaryba.

• Alusiowe
  • Wspólne gotowanie
  • Muszę kupić Tymkowi
  • Must have dla Elizy
  • Tymek Przedszkolaczek
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu