Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Okładka książki Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych Marianna Oklejak
Okładka książki Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych
Marianna Oklejak Wydawnictwo: Egmont Polska pozostałe
pozostałe
Egmont Polska
2017-04-26
2017-04-26
9788328121911

Okładka książki Basia i tajemnice ogrodu Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i tajemn... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i zagadki wszechświata. Liście Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i zagadk... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia. Wielka księga świąteczna Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia. Wielka ... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia daje radę! Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia daje radę! Marianna Oklejak, Z...

To jeden z przypadków, kiedy urzeka pomysł, ale jednocześnie doskwiera niewykorzystany potencjał.
Bardzo ciekawa kanwa opowieści, która jest sprytnie przemieszana z zadaniami do wykonania.
Mam niedosyt w sferze zaproponowanych zagadek, które przecież są esencją tej książki; powtarzają się w nich ciągle te same rozwiązania. A wystarczyłoby to delikatnie zróżnicować pod względem rodzaju polecenia.
Mam poczucie, że się wynudziłam (pomimo zapierających dech w piersiach kolorów i ciekawej formy plastycznej).

Natomiast chcę podkreślić, że naprawdę miło popatrzeć na książkę odwołującą się tak mocno do naszych ludowych tradycji.
Daję jej 7 gwiazdek po to, aby zachęcić rodziców do sięgnięcia po tę pozycję, a zawartość każdy sam oceni.

Wydanie 10/10
Pomysł: 9/10