Hurra, są Święta!

Zakamarki
Tjoho, nu är det jul!
opowiadania, powieści dla dzieci
Marta Wallin

Czy to jest książka dla dzieci? Nie unikam tematów śmierci i umierania, ale temat świąteczny i śmierć? umieranie? Nie do końca mi przypadła do gustu.

Mądra ksiąźka, skłaniająca do przemyśleń, zachęcająca do rozmów z dziećmi. Każdy rozdział rodzi mądre pytania, mogące stanowić podstawę do głębszej dyskusji z dzieckiem.

Filozoficzna i refleksyjna opowieść. Opowieść o miłości, zaufaniu, wsparciu, potędze współpracy. O byciu razem, radości z prostych rzeczy, Świętach i świątecznych tradycjach widzianych innym okiem. O życiu, które nie rozpieszcza ale potrafi przynieść dobre chwile a także istocie śmierci. Opowieść bez lukru i słodyczy... taka gorzko-słodka, która składnia do refleksji.

I...

Czytać!

Skandynawscy autorzy mają cudowną umiejętność pisania mądrych bajek dla dzieci. Kreowane przez nich historie są nie tylko zabawne, również, poprzez treść, prowokują do rozmowy i nauki jednocześnie.

Główny bohater opowieści, prosiak o imieniu Rufus, ucieka z gospodarstwa, w którym mieszkał od urodzenia. Impulsem do ucieczki była rozmowa z knurem, który namawiał młodego...

• Dla dzieci
  • 2018
  • 2019
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Dla dzieci i z dziećmi
  • Hania 6 lat

Dodaj cytat z książki Hurra, są Święta!