Komisarz Gordon. Pierwsza sprawa

Ulf Nilsson Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Komisarz Gordon (tom 1) literatura dziecięca
Kommissarie Gordon. Det första fallet
Komisarz Gordon (tom 1)
literatura dziecięca
Barbara Gawryluk
Detektyw Gordon tajemnica śledztwo Barbara Gawryluk Gitte Spee

Fantastyczny kryminał dla maluchów. Wesoła i zabawna historia "trzymająca w napięciu" 5cio latka:). Bawiliśmy się z synkiem doskonale podążając tropem ropuchy Komisarza Gordona.

Na półkach: , , , ,

Świetny klimat klasycznego kryminału, dostosowany do najmłodszych obrońców. Nie ma tu krwawej zborni, ale i tak jest interesująco, trochę zabawnie i uroczo. Główni bohaterowie skradli moje serce i nie mogę już się doczekać kiedy po książkę sięgnie moja pociecha. Na razie widziałyśmy bajkę na jej podstawie i bardzo nam się spodobała.

Już od pierwszego zdania można poczuć klimat norweskiego kryminału. Kryminału dla dzieci. Całkiem zgrabnie poprowadzona historia, w której w zasadzie nie ma przemocy. Jest tylko jeden bardzo zmęczony życiem policjant i jego urocza asystentka. Testowane na pięcioipółlatku.

Serie detektywistyczne dla dzieci od lat zajmują ważne miejsce na półkach księgarń i bibliotek. Wśród autorów zaś dziecięcych kryminałów prym wiodą – jakże by inaczej! – Skandynawowie. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o niezwykle popularnym cyklu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka i Heleny Willis (notabene, podobnie jak seria o Komisarzu Gordonie, w...

Zajrzałam do niej z ciekawości - i rzeczywiście, lektura dla młodszych amatorów kryminałów - pisana z polotem. Znakomita :)

Gdy otworzycie pierwszą stronę to tom była mapa która nazywała się
"MAPA REJONU POLICYJNEGO KOMISARZA GORDONA " i tam było napisane wszystko na przykład gdzie mieszka złodziej i takie inne,ale na prawdę no mówię wam ! książka bardzo fajna.

polecam Laura Cichopek!

ORZECHY SKRADZIONO!

MIEJSCE PRZESTĘPSTWA: las, a dokładnie dziupla Wiewióry Walerii
RODZAJ PRZESTĘPSTWA: kradzież 204 orzechów z dziupli Wiewióry Walerii.
POKRZYWDZONA: Wiewióra Waleria
PODEJRZANI: WSZYSCY mieszkańcy lasu
SPRAWĘ PROWADZI: Komisarz Gordon i jego asystentka Paddy.

W rejonie policyjnym Komisarza Gordona, na ogół panuje cisza i spokój. Niestety, do czasu....

Właściwie mogłabym przepisać opinię @Monika KanapaLiteracka. Nic dodać, nic ująć. Bardzo spodobały mi się ilustracje, nienachalne, malarskie i nastrojowe. Oczywiście treść i sposób jej podania również rewelacyjny. Z niecierpliwością czekam na kolejne części.
PS. Dziękuję @Alisson za recenzję, bo to dzięki niej zainteresowałam się tą książeczką.

Jak widać Szwedzi zaszczepiają w sobie miłość do kryminałów już od dziecka. Labirynt zagadek i tropienie rozwiązania wysysają z mlekiem matki. Ulf Nilsson karmi swoich najmłodszych czytelników wciągającą, zabawną i ciepłą historią pościgu za złodziejem.
Czy pościg za złodziejem może urzekać?
Owszem. Może czarować, bawić i moralizować. Uczyć pozytywnych emocji i wskazywać...

Kiedy jest najlepsza pora, by podsunąć dziecku do przeczytania pierwszy kryminał? Oczywiście jak najwcześniej! Dzięki serii o komisarzu Gordonie, statecznym, choć nieco leniwym ropuchu pilnującym porządku w lesie, już nawet kilkulatki mogą ruszyć tropem przestępców.

Cała opinia:

• 2018