This is War

Okładka książki This is War Kennedy Fox
Okładka książki This is War
Kennedy Fox Wydawnictwo: Amazon Cykl: Checkmate Duet (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Checkmate Duet (tom 1)
This is War
Amazon
2016-10-03
2016-10-03
9781946087003

No było fajnie i gorąco. Szkoda, że Travis to idiota. Ale ta końcówka? WTF???

No było fajnie i gorąco. Szkoda, że Travis to idiota. Ale ta końcówka? WTF???

Dziwna akcja, trochę humoru, oczywiście seks na każdym kroku. Nie wciągnęła mnie, bohaterów nie polubiłam (on kompletny szczeniacki dupek, ona niezrównoważona kretynka). Bohaterowie zachowują się jak dzieci w piaskownicy, kompletnie niedojrzali. Niestety słaba i nie polecam.

Lubie książki od nienawiści do miłości. Warunkiem jest jednak to, że polubię przynajmniej jedną z postaci.
Dla mnie on- jak w sumie w każdej książce tego typu jest hipokrytą, z podwójnymi standardami i myśli tylko jedną częścią ciała.
Ona- nie ma do siebie szacunku. Dlaczego ciągle pozwała sobą rządzić i się ranić? W książkach tego typu daje wysokie oceny jeśli damska postać jest silna psychicznie i nie daje sobą pomiatać. Viola niestety jak już myślałam, że zobaczyła jaki jest Travis i mówi, że już się nie ugnie przed nim to dalej tylko go widzi i już zapomina co jej zrobił. Ciągle miała przebłyski jakiegoś tam normalnego myślenia i myślałam sobie o tak to już jest ten czas gdzie nie pozwoli sobą pomiatać, a ona dalej robi swoje.
Poza tym często w tego typu książkach nie rozumiem jednego. Poznali się w młodości przez jakiś czas ze sobą rozmawiali. Zakochali się w sobie potem on powiedział coś ona się zdenerwowała i przestała z nim rozmawiać. Potem on robił przez całe życie wszystko, żeby sprawić, żeby ona poczuła się źle. Po wielu latach naprawdę ona dalej jest w nim taka zakochana ? Co ma kilka miesięcy do wielu lat upokorzeń ? Ale no tak jest przystojny.... I zawsze do tego wszystko się sprowadza. I nawet teraz jak już są dorośli zamiast spróbować porozmawiać on dalej ją rani a ona ciągle jest w niego wpatrzona. W sumie książka nie miała by racji bytu gdyby ze sobą normalnie porozmawiali, ale to tylko świadczy o tym, że cała sytuacja jest infantylna.
Ja rozumiem, że książki nie muszą być moralnie poprawne. Jest to fantazja- tak. Ale mam dość upokarzania kobiet w książkach i ukazywania ich jako słabe psychicznie i niepotrafiące się kontrolować przy przystojnym mężczyźnie, który ich całe życie poniża.
Na plus sceny erotyczne były całkiem fajnie napisane i dość szybko się książkę czytało.
Może sięgnę po II cz. ze względu na to, że końcówka I cz. była najlepsza z całej książki.

13 letnia Viola zakochuje się w Travise Kingu najlepszym przyjacielu jej starszego brata Alyssy. Ta szczenięca miłość trwa ,gdy przypadkiem podsłuchana rozmowa jego z jej bratem zmieniła młodzieńczą miłość w nienawiść.. Od tamtej pory starają się unikać, jednak to nie jest proste, gdyż jest współlokatorem jej brata. Gdy się spotykają pomimo chemii między nimi to , dogryzają sobie i kłócą się na całego.Travis to totalnie okrutny, chamski, przystojny,pewny siebie dupek. Jednak podczas przerwy semestralnej 2 tygodniowy wspólny pobyt w domu zmienia między nimi wszystko.

Travis od długich lat jest najlepszym przyjacielem brata Alyssy, która jako nastolatka podkochiwała się w nim. Miała nadzieje że on czuje od niej to samo, jednak gdy przypadkiem usłyszała jego rozmowę z bratem, jej miłość zmieniła się w nienawiść. Od tamtej pory unikają się za wszelką cenę, a gdy to nie możliwe, dogryzają sobie i kłócą się. Mimo to jest miedzy nimi chemia. Gdy Allysa musi zamieszkać dwa tygodnie w mieszkaniu brata i Travisa, okazuję się że zostanie z nim sama , gdyż jej brat wyjeżdża do dziewczyny. Przez dwa tygodnie wszystko się zmienia, i gdy zakopują topór wojenny zdarza się coś czego Alyssa i jej brat nie będą mogli wybaczyć Travisowi. Długo szukałam tak ciekawej i wciągającej książki ! Bardzo gorąco polecam

Miła, lekko się czyta. Zabawna.

Miła, lekko się czyta. Zabawna.

bardzo fajna książka. bad boy :) tylko mam pytanie dlaczego skończyła się w takim momencie, jestem ciekawa co dalej z tego wyniknie

Ksiazka wciagnela mnie totalnie. Polubilam glowna bohaterke Viole. Travis bad boy, chodzace ciacho skradl moje serce. Cala historia byla nawadowana emocjami.

Bardzo zabawna i gorąca książka, pełna iskier zarówno nienawiści, jak i namiętności. Travis i Viola znali się jako dzieci, później gdzieś ich drogi się rozeszły i Travis zaczął prowadzić bardzo rozwiązłe życie. Ale Travis mieszka z bratem Violi. Kiedy więc Viola podczas przerwy semestralnej ma zamieszkać z Travisem, zaczyna się od wojny. Jeden drugiemu robi na złość, ich pomysły zwalają czytelnika z nóg, nie sposób nie pękać ze śmiechu, chociaż pod koniec robi się dramatycznie i czytelnik nie ma wątpliwości, że musi sięgnąć po drugą część.

Nie wiem czemu tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki. Czytało się ją błyskawicznie! Lubię takie historie od nienawiści do miłości :) I tak szczerze polubiłam Travisa. Był bezczelny jak cholera, ale miał się czym chwalić (sądząc po opisie). Jedyny minus: Alyssa. Nigdy nie brata się na terenie pracy Travis! :P I powiem szczerze nie wiem jak się wypląta z tej sytuacji bo wydaje się beznadziejna. Jego relacja z Violą jest bardzo intensywna i bazuje na dużych emocjach - początkowo radowało mnie to ich dogryzanie, ale po pewnym czasie było już to trochę uciążliwe - zwłaszcza ze strony V. Jak laska może tyle przeżywać co się stało jak miała 13 lat? I już dawno temu mogła to wyjaśnić, ale lepiej zachowywać się jak gówniara. Travis zachowywał się jak typowy samiec - gruchał jak popadło, ale jak V się umówiła to nagle go zazdrość wzięła- hahaha - typowe. Bardzo polubiłam Court - zwłaszcza za jej brak filtra :) jest dziewczyna szczera do bólu i to mi się podoba. Mam nadzieję, że gdzieś tam jest napisana dla niej historia z Drew. Im było bliżej końca, tym zaczęłam się zastanawiać jak to się skończy, bo jakoś miałam przeczucie, że happy endu nie będzie. Ale ostatnia strona trochę mnie zszokowała - Travis był w samochodzie z nagą Mią? To wydawało się aż nazbyt oczywiste - węszę tutaj jakiś podstęp :) i coś czuję, że w kolejnej części znowu będziemy mieć nienawiść i ostre przepychanki :)

Dodaj cytat z książki This is War