Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy

InRock
InRock
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tomasz Szmajter

Nie dałem rady, odłożyłem w połowie. Bardzo pretensjonalny język - wstęp tak mnie zabolał pod tym względem, że dziwię się że znalazłem siłę by czytać dalej. Doceniam bardzo pracę włożoną w dokumentalistykę, ale ilość szczegółów jest absurdalna. Sam jestem muzykiem i gitarzystą, więc niuanse techniczne mnie interesują ale, na Boga, bez przesady.

Dla fanów Page'a pozycja obowiązkowa, dla przeciętnego czytelnika niespecjalnie interesujący zbiór najważniejszych wydarzeń z życia wybitnego gitarzysty - historii z tzw. "mięsem" jest tutaj raczej jak na lekarstwo.

Bardziej hagiografia niż biografia. Dość dobrze udokumentowana encyklopedia faktów z życia gitarzysty, jednak dla osób szukających pieprznych historii z okresu działalności zespołu nie będzie tu czego szukać.

Autobiografia > autoryzowana biografia > biografia - i tak właśnie jest w tym przypadku. Dużo wegetariańskiego wyliczania faktów, a mało mięsnych prawdziwych historii z pierwszej ręki.

• 52 w 2019
  • Chcę w prezencie
  • Do przeczytania: biografie muzyczne
  • Biografie muzyków, etc.
  • 2017
  • Czajnik