Gabinet anatomii

Dwie Siostry
2017-10-25
2017-10-25
Tina Oziewicz, Emilia Oziewicz

Okładka książki I ty możesz zostać pisarzem Megan Cullis, Susanna Davidson, Kate Davies, Alex Frith, Rob Lloyd Jones, Lesley Sims, Louie Stowell
I ty możesz zo... Megan Cullis, Susan...

Okładka książki Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy Katharina von der Gathen, Anke Kuhl
Odpowiedz mi! ... Katharina von der G...
Okładka książki Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas pta... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Planetarium. Muzeum kosmosu Raman Prinja, Chris Wormell
Planetarium. M... Raman Prinja, Chris...

Zajrzyj w głąb siebie

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Co odkryjesz, kiedy zajrzysz w głąb swojego ciała?

„Gabinet anatomii” Carnovsky’ego i Kate Davies umożliwia zapoznanie się z podstawami prawidłowej anatomii człowieka. W sposób przystępny i atrakcyjny, Autorzy omawiają ogólną budowę ciała, by następnie przejść do jego konkretnych części: głowy, oczu i uszu, ust i nosa, serca, żeber i płuc, jamy brzusznej, kończyn górnych oraz dolnych. Osobno przedstawiony został rozwój dziecka w ciele matki.

A wszystko to przepięknie i starannie zilustrowane [a także opisane]: zarówno dzięki trójbarwnym ilustracjom, jak i tradycyjnym szkicom.

Trudno wyobrazić sobie lepsze zastosowanie magicznych, trójkolorowych soczewek, niż do przyglądania się budowie ludzkiego ciała. Czerwona soczewka pozwala obejrzeć szkielet. Zielona – mięśnie. Natomiast niebieska – narządy wewnętrzne. [Istnieje możliwość przemienienia swojego telefonu w soczewkę – w tym celu konieczne jest zeskanowanie zamieszczonego na końcu książki kodu QR lub wejście na wskazany adres].

Świetna i wspaniale wydana publikacja popularnonaukowa, serdecznie polecam. 👍

Egzemplarz książki do recenzji otrzymałem od Wydawcy w ramach współpracy barterowej.

Dłuższa recenzja na mojej stronie – link: https://karols.pl/gabinet-anatomii-carnovsky-kate-davies-recenzja/

Co odkryjesz, kiedy zajrzysz w głąb swojego ciała?

Bardzo fajna książka. Super wstęp do anatomii dla dzieciaków. Przez kolorowe soczewki można zobaczyć jak od środka wygląda nasze ciało, co jest świetnym pomysłem. Jedynie niebieska soczewka jest dosyć ciemna i trzeba naprawdę wytężyć wzrok, żeby coś dojrzeć.

Nowe, szersze pojęcie encyklopedi. Zabawa stara jak świat - kolorowe lupki, które pozwolą widzieć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Napisana jest bardzo ciekawie i w przystępny sposób. Sprawdzi się zarówno dla młodszych dzieci jak i tych w wieku szkolnym, bez problemu można się z niej nauczyć podstaw anatomii. Format dość spory, bo to A3. Odpowiednia do oglądania, mniej poręczna przy przechowywaniu. Dla dzieci w wieku późno przedszkolnym i wczesnoszkolnym to prezent idealny.

Bardzo fajna książka! Dużo dzięki się niej nauczyłam i zdobyła parę szóstek z biologi ;) Jest napisana bardzo ciekawym językiem. Bardzo dużym plusem są ,,magiczne soczewki''

Nowatorskie i ciekawe podejście, które może trafić do młodszych odbiorców, do których ten atlas jest skierowany. Poprzez dołączone okularki (filtry) można łatwo uzmysłowić dzieciom, co organizm ludzki kryje w pod skórą. Studenci medycyny poza tą ciekawostką niestety nie znajdą tu nic dla siebie.

Piski i zachwyt nad anatomią człowieka jak najbardziej wskazane, zwłaszcza kiedy ciekawostki napisane są przystępnym językiem, a ilustracje tak misternie wykonane, i można je podglądać przez kolorowe soczewki!!!

• Dla dzieci
  • Człowiek - biologicznie
  • Popularnonaukowe i naukowe
  • Kuba

Dodaj cytat z książki Gabinet anatomii