Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Professor Astro Cat's Frontiers of Space
literatura dziecięca
Andrzej Stołecki
kosmos lit. popularnonaukowa

Uległam ocenom i rzeczywiście książka jest i warta. Co prawda zastanawiam się, czy 5-6 letnie dziecko zrozumie terminy, np. reakcji jądrowej, ale jest szansa, że książka doczeka, aż dziecko dojrzeje do wiedzy przekazanej w tej książce. Zainteresuje ona też dorosłych.

kosmicznie dobra książka którą z powodzeniem czytałem na dobranoc jednemu i drugiemu młodzieżakowi.

nie ukrywam że i dla mnie była to ciekawa pozycja i z przyjemnością oddawałem się astrokotowi wodzić po wszechświecie.

warto

Przyszła pora na wtłoczenie do młodego rozumku paru nomen omen uniwersalnych faktów. A z kim poznawać wszechświat jak nie z profesorem Astrokotem? Książka ilustracyjno-opisowa, dużo wiedzy, wszystko logicznie poukładane i klawo zilustrowane. Nie zabrakło również podśmiewanek z degradacji Plutona i zarazem iskierki nadziei, że może kiedyś znowu go przywrócą w poczet planet....

Do oglądania raczej, bo czyta się dziecku trochę trudno. Za dużo faktów i ciekawostek na stronę, choć niektóre są naprawdę świetne, jak np. skalowanie planet jako owoców (Jowisz to arbuz, a Ziemia to pomidor koktajlowy).

Czasem toporne tłumaczenie, np. Wenus porównana do dużej jagody, a na bank na rysunku widać borówkę.

Ciekawa retro grafika.

"Profesor Astrokot odkrywa Kosmos" to książka, w której zakochałam się od pierwszego "zajrzenia" do środka =) Bardzo zaciekawiły mnie niesamowite ilustracje, w których wyjątkowym tonie utrzymana jest cała ta pozycja. Jako że mam męża fizyka i sama interesuję się tematyką Wszechświata, zdecydowałam się na zakup (a niestety książka do tanich nie należy). Kupiłam ją z myślą o...

Dyskusje

• Chcę w prezencie