Królowa Margot

Aleksander Dumas Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Trylogia o Walezjuszach (tom 1) Seria: Najsłynniejsze powieści dla kobiet powieść historyczna
Le Reine Margot
tłumacz nieznany
Hachette Polska
Le Reine Margot
Trylogia o Walezjuszach (tom 1)
powieść historyczna
tłumacz nieznany
Najsłynniejsze powieści dla kobiet

Film czy Książka, film czy Książka? Oba dobre, Książka, zazwyczaj zwycięża w takim pojedynku, ale tu film oddaje barwę, dekadencję ówczesnej epoki, ktoś powiedzialby "niewyżyta", "rozpieszczona"! A ja odpowiadam: dziecko swojej epoki, pokręconej, biedna ofiara uwiklana w kombinacje alpejskie swej "lekko" stukniętej matki, jestem w stanie darować jej wiele...

Książkę czytałam daaaawnooooo temu, miałam może z 14 lat. Pamiętaj, że wtedy wywarła na mnie duże wrażenie. Obecnie zdecydowanie mniejsze, nie wiem dlaczego. Może przez to, że odsluchiwałam książkę, a nie goniłam za magią stron. Niemniej jednak warto przeczytać, chociażby dla moich ulubionych bohaterów, czyli kochanków królowej Margot i jej przyjaciółki ;)

drażni mnie język i sposób w jaki jest napisana książka, ale cała historia i fabuła są świetne

Lektura, ale polecam też tym starszym

od zawsze lubię klimat powieści „płaszcza i szpady”. Nie zawiodłam się. Mimo, że pewien niedosyt pozostał (spodziewałam się, że jednak wątek Małgorzaty będzie bardziej porywający), to jednak zdecydowanie warto przeczytać - chociażby nawet po to, aby poznać zarys historii Francji XVI wieku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że fikcja literacka jednak przeważa... Nie mniej...

Fantastyczna powieść z gatunku płaszcza i szpady. Pełna intryg miłosnych i politycznych. Historia nieszczęśliwej miłości, w czasach gdy wierność małżeńska nie znaczyła zbyt wiele. Serdecznie polecam!

Nie mogę oceniać książki, jako całości, bo dotrwałam do połowy i dalej ruszyć nie mogę. Kilka miesięcy łudzę się, że kiedyś to skończę, ale prawda jest taka, że nigdy tego nie zrobię, a książka będzie się kurzyć u mnie na stoliku.
W każdym razie nie jest to coś dla mnie i pierwszy raz od bardzo długiego czasu porzucam lekturę nieprzeczytaną.

Było to dawno i język był ciężki. Wolę film.

Mnie się książka spodobała. Musiałam przeczytać historię Francji, żeby załapać o co chodzi, bo książka jest jest oparta na prawdziwych wydarzeniach oraz postaciach historycznych. I bez znajomości tejże historii ciężko cokolwiek z tego zrozumieć. Jeśli chodzi o Margot, to postać ta była raczej drugoplanowa. Podobno taki tytuł, żeby przyciągnąć czytelników. Tak więc książka,...

Żałuję, że nie przeczytałam tej powieści wcześniej. Bardzo mi przypadła do gustu. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Do końca myślałam, że kochankowie będą ze sobą.
Wydaje mi się, że królowa Małgorzata jest jednak postacią drugoplanową, dla mnie nie jest to wyrazista postać, za to jej matka, Katarzyna, to już zupełnie inna bajka...Katarzyna- kobieta, która...

1 427
    1 229