The Eldritch Club

Okładka książki The Eldritch Club Greg Gajek
Okładka książki The Eldritch Club
Greg Gajek Wydawnictwo: Edgard Seria: Angielski z Ćwiczeniami [Edgard] fantasy, science fiction
Angielski z Ćwiczeniami [Edgard]
Edgard
2017-03-01
2017-03-01

Fabuła jest dosyć serialowa, albo popowo- amerykańska. W zasadzie nie jest zła, ale mi się nie podobała. Postaci są dobrze zrobione i całkiem ciekawie się zaczyna.

Słownictwo jest moim zdaniem bardzo łatwe (A Tainted Legacy ma trudniejsze, choć jest dla niższego poziomu),pod koniec każdego rozdziału jest troszkę gramatyki.

Chyba pierwszy raz dzieje się tak, żebym wyżej ceniła w książeczce Edgarda treść pod kątem fabularnym niż dydaktycznym. Do tej pory przeczytałam (przerobiłam) dziewięć innych wydawnictw tej serii i nigdy nie zdarzyła mi się podobna sytuacja.

"The Eldritch Club" jest nie tylko powieścią w języku angielskim, ale też podręcznikiem objaśniającym wybrane zagadnienia gramatyczne docelowo na poziomie znajomości B2-C1. Piszę "docelowo", ponieważ mam duże wątpliwości co do tego, czy faktycznie owa książeczka jest przeznaczona dla osób znających angielski na pułapie zaawansowanym. Moim zdaniem plasuje się maksymalnie w kategoriach B1-B2, ponieważ strona bierna, tryby warunkowe, zdania rozszczepione, porównania, mowa zależna, czas present perfect czy tryb łączący są przecież elementami maturalnymi. Mało też (w porównaniu do innych książek z serii) zaawansowanego słownictwa wyróżnionego ma marginesach. Ćwiczenia są raczej proste i mało zaskakujące, niezbyt podchwytliwe.

Odchodząc już jednak od moich rozterek czysto dydaktycznych, "The Eldritch Club" jest jedną z przyjemniejszych lektur Edgarda. Treść pochłania się niemal jednym tchem. Jest oryginalna, ciekawa i klimatem przypomina świetny serial "Stranger Things". Zakończenie może zaskoczyć. Oby więcej takich nieszablonowych opowieści!

• Po angielsku
  • Angielski