Kup teraz - 19 ofert w cenie od 2.44 zł do 21.29 zł

W pustyni i w puszczy

Opinie [1 284]

Powrót do czasów dzieciństwa. Powrót udany. Jedyna pozycja Sienkiewicza, którą przeczytałem bez dłuższych przerw. Polecam. Czytać, zachwycać się, a przede wszystkim, nie słuchać (w stosunku do niej) tego skrajnie lewackiego "pierdolamiento".

Świetna książka przygodowa, polecam gorrrąco, słyszałem plotki że ma zostać skasowana, ale mam nadzieje ze nie!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Zarzucanie autorowi chwalenia kolonializmu, rasizmu i ksenofobii to absurd, wspaniała to książka.

Jako lektura szkolna ok

Wspaniała książka. Powrót do niej po latach był jednym z najlepszych książkowych doświadczeń od dość dawna. Nie ma w niej wielkiego patosu, jakiegoś takiego charakterystycznego dla tamtego okresu nadętego patriotyzmu. Akcja nie dzieje się w Polsce, a pokazuje drugi koniec globu, zupełnie inne miejsca, kulturę, obyczaje. To powoduje, że mimo wiedzy, iż czytamy Sienkiewicza,...

Książka,, W pustyni i w puszczy " autorstwa Henryka Sienkiewicza przeczytałam w klasie 5. Była to moja lekturą. I choć dostałam ją w nagrodę za,, wzorowe czytelnictwo" od mojej ukochanej bibliotekarki Pani Basi, która mnie,, zaraziła"miłością do książek. To miałam do tej książki duży dystans. Rozlegle opisy przyrody troszkę mnie nurzyly, choć później książka bardzo mnie...

Wtedy rozpaliła we mnie zapał do czytania

Wspaniała książka, przeczytałam w podstawówce i wtedy średnio mi się podobała. Teraz, po latach - jestem zachwycona.

Nadszedł ten moment, w którym kończę swoją bliższą relację z twórczością Henryka Sienkiewicza, a przynajmniej z jego powieściami. Lata temu przeczytałem "Krzyżaków", w zeszłym roku "Quo Vadis", w tym roku Trylogię, a dziś skończyłem czytać "W pustyni i w puszczy". Nie mówię, że już nigdy niczego nie przeczytam, co wyszło spod pióra Sienkiewicza. Po prostu uznałem, że te...

Czytając ją teraz, po latach, już nie jako obowiązkową lekturę, ale tak po prostu - bo chciałam, a nie musiałam - odkryłam jej prawdziwy urok na nowo.

41 125
    7 267