W pustyni i w puszczy

Opinie [1 201]

Niezbędnik

W dzieciństwie zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie.

Wzruszająca i ekscytująca przygoda. Nie dajcie się zrazić nazwiskiem Sienkiewicza. Powieść oczywiście przeznaczona raczej dla młodszych czytelników, ale im jesteśmy starsi, tym więcej w niej zobaczymy.

Jako dokument z epoki może być. Jako współczesna lektura (i chyba nadal lektura szkolna) zdecydowanie anachroniczna - rasizm i kolonializm aż biją po oczach. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Pamiętam, że książka w dzieciństwie zrobiła na mnie duże wrażenie.

Być może zawyżona ocena, ale po raz pierwszy czytałem ją będąc w wieku głównej bohaterki i od tego czasu nie potrafię ocenić jej obiektywnie

Mi się bardzo podobała ponieważ mieli dużo przygód

Książka ciekawa, przedstawiająca nietypową przygodę. Treść wciąga, a podczas czytania można się wiele nauczyć. Mi osobiście się podobała, jak większość książek Henryka Sienkiewicza.

1992

Odświeżona po raz enty lektura. Muszę stwierdzić, że postarzała się niezwykle. Ciekawe, co na to adresaci AD 2020 (lektura obowiązkowa).

Nel irytująca, Staś heroiczny, raczej papierowy niż z krwi i kości.
Ale, ale... białe plamy na mapie Afryki i dzisiejsze mapy Google'a. Gdzie dziś szukać takich wyzwań?

Dyskusje

39 432