Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów

Okładka książki Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów Kevin Mitnick, Robert Vamosi
Okładka książki Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów
Kevin MitnickRobert Vamosi Wydawnictwo: Pascal informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Pascal
2017-08-17
2017-08-17
sieć internet

Okładka książki Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów Kevin Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak
Duch w sieci. ... Kevin Mitnick, Will...
Okładka książki Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła Kevin Mitnick, William L. Simon
Sztuka podstęp... Kevin Mitnick, Will...

Generalne zasady zachowania anonimowości w sieci - tak.
Technologia bardzo zmieniła się od czasów kiedy Kewin pisał tą książkę.
Warto przeczytać ale nie powala.

Generalne zasady zachowania anonimowości w sieci - tak.
Technologia bardzo zmieniła się od czasów kiedy Kewin pisał tą książkę.
Warto przeczytać ale nie powala.

Rewelacyjna pozycja. Stanowi esencje najwazniejszych informacji - z odnosnikami na koncu ksiazki dla osob chcacych poglebic wiedze. Jestem absolwentem Izraelskiego Intytutu Cyberbezpieczenstwa (HackerU) - ja nie napisalbym ja lepiej. Wspanialy ekstrakt kluczowych zagadnien dla osob ktore siedza w cyber

Bardzo fajnie napisana książka. Ciekawie i zrozumiale napisana nawet dla takiego laika ja.

Najnowsza książka Kevina Mitnick'a eksperta ds. bezpieczeństwa, który przeszedł na jasną stronę sieci. Autora takich hitów, jak "Duch w sieci", "Sztuka infiltracji", "Sztuka podstępu" i "Ścigany".

W książce poruszana jest bardzo aktualna w dzisiejszych czasach tematyki bezpieczeństwa w sieci i dbania o swoją tożsamość.
Poruszane są tematy, jak wykorzystywane sa nasze dane do celów reklamowych, marketingowych, ale też innych.

Autor zachęca nas i uczy jak dbać o nasze dane i wyjaśnia, jak w prosty sposób zabezpieczyć się przed tym, żeby nie być śledzonym przez portale, wielkie korporacje i etc.
Temat nie jest mi obcy o wszystkich rzeczach się "teoretycznie" wie. Tylko nie zawsze stosuje się przytoczone rzeczy w książce praktyce, bo tak jest łatwiej, prościej, ale to nie znaczy bezpieczniej.

Książka napisana prostym przystępnym językiem.
Daję MINUS za przypisy na końcu książki. Wygodniej by było, jakby przytoczone były na każdej stronie gdzie jest dany przypis.

Poruszane są tematy, jak wykorzystywane sa nasze dane...

Lepiej o tym wiedzieć, niż nie wiedzieć.

Lepiej o tym wiedzieć, niż nie wiedzieć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

srednia! chociaz spisalem sobie 3-4 rzeczy, ktore teraz musze poprawnic .... ale ogolnie ksiazka nie dla mnie....

"Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów" to kolejna pozycja w której palce macza najpopularniejszy wśród mainstreamowych mediów haker na świecie. Tą pozycją Kevin Mitnick wraz z Robertem Vamosi próbują nam wyperswadować dlaczego powinniśmy być ostrożni korzystając z nowinek technologicznych oraz czym może grozić nadmierny "sieciowy ekshibicjonizm".
Książka nie jest pisana informatycznym żargonem. Znajdziemy co prawda kilka pojęć z zakresu tej dziedziny nauki, ale są one wytłumaczone i czytelnik nie gubi się w natłoku informacji. Każdy rozdział omawia inne zagrożenie wynikające z korzystania z najnowszych zdobyczy techniki. Od wysyłania maili do posiadania elektrycznego samochodu czy też elektronicznej niani dla dziecka.
Osobiście jestem związany z sieciami komputerowymi zawodowo i przedstawione informacje nie są dla mnie nowością, niemniej znalazłem kilka ciekawych rzeczy. Jednak po tę pozycję sięgnąłem z innego powodu. Lubię historie przedstawiane przez Kevina w jego książkach. A tych tu nie zabraknie. Co najlepsze, każdy z przedstawianych faktów ma swój przypis do źródła z którego pochodzi. Także można bez problemu znaleźć w Internecie skąd autorzy zaczerpnęli dany przykład.
Dla ludzi którzy nie siedzą na co dzień w temacie sieci i zagrożeń sieciowych ww. książka rzuci nowe światło na większość aspektów związanych z tym co może nas spotkać podczas korzystania z Internetu. Dla osób które tę wiedzę już posiadają, pozwoli na dobrą zabawę i poznanie kilkunastu fajnych historii.

Książka nie jest...

Bardzo dobra książka. Polecam!

Bardzo dobra książka. Polecam!

Bardzo dobra książka, napisana nie pod kątem specjalisty IT ale również zwykłego użytkownika.
Polecam każdemu kto choć trochę chciałby zadbać o bezpieczne korzystanie z internetu.

Autor opisuje, w jaki sposób zbierane i wykorzystywane są nasze dane osobowe w sieci. Idealna książka dla tych, którzy czują się anonimowo - i bezpiecznie w internecie.
Dobrze się czyta, jednak mnie przeszkadzały wstawki "władza/służby/FBI chcą Cię dopaść" i "jeśli nie chcesz by FBI czytało twoje maile, musisz...". Nie jestem przestępcą, nie planuje łamać prawa i nie czytam tej książki by się ukryć przed FBI. Mimo to polecam, każdy internauta powinien przeczytać tę, albo przynajmniej taką (o tej tematyce) książkę.

• Informatyka
  • 2017

Dodaj cytat z książki Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów