Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego

Jestem pozytywnie zaskoczony. Fajnie się czytało, trochę jak powieść historyczną. To moja pierwsza książka Morys - Twarowskiego ale nie ostatnia, bo spodobał mi się jego styl.

Książka cudownie obrazująca siłę naszych słowiańskich przodków

Bolesław Chrobry pierwszy król Polski. Zapisał się jako wybitny król, podbijał ziemię sąsiadów. Nie bał się konfrontacji z silniejszymi od siebie. Dążył do zbudowania silnego państwa.
Ciekawa książka przedstawiająca losy wielkiego Króla

O Bolesławie Chrobrym każdy uczył się w szkole na lekcjach historii. Ambitniejsi i ciekawscy oprócz podręcznika sięgali po książki naukowe czy popularno-naukowe. Miedzy innymi takie jak niniejsza.
Sam podtytuł „Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego” od razu sugeruje, że zwolennicy społeczno-gospodarczych losów początku państwa polskiego nie znajdą w tej lekturze zbyt wiele...

Bolesław Chrobry. Świetnie i przejrzyście pokazane czasy rządów potężnego, bezwzględnego, wybitnego i okrutnego równocześnie naszego króla. Bardzo dobrze porządkuje wiedzę. Czytałam ją po "Żelaznych damach" - wspaniałe uzupełnienie wiedzy.

Miałem styczność z wieloma książkami historycznymi, ale ta jest jedną z najciekawszych. Bardzo przyjemnie napisana synteza podbojów Chrobrego, jeśli ktoś chce poczytać cokolwiek o tym wątku historii to na pewno warto zacząć od Narodzin Potęgi!

Żeby w szkole uczono nas w takim klimacie nie byłoby dzieciaków, które nie lubiłyby historii 😇. Przystępna książka o początkach powstawania naszej ojczyzny. Pół wieku w pigułce. Polecam

Nauczyłem się już, żeby nie patrzeć specjalnie na recenzje, ponieważ każdy ma inne odniesienie do danej pozycji książkowej. Podboje, podboje i jeszcze raz podboje. Historia była okrutna w odniesieniu do Polski. To wiadomo nie od dziś. Jeżeli ktoś interesuje się historią Polski (a powinien), to jest to temat dla obranego czytelnika. Ja zamierzam nabyć kolejną książkę tegoż...

Niestety bardzo się zawiodłem na tej książce... Byłem po lekturze książki prof. Krzysztofa Ożoga o chrzcie Polski i chciałem pogłębić swoją wiedzę w tym temacie, ale ta książeczka niestety w ogóle mi w tym nie pomogła. Nie dość, że praktycznie nie ma w niej informacji, których bym nie znalazł również w Wikipedii, to jeszcze styl autora jest męczący i trudno się to czyta....

Szkoda drzew... i jak niewiele trzeba by udawać poważnego ałtora i robić czytelnikowi wodę z mózgu

Dyskusje

• Historia
  • Średniowiecze
  • 2020
  • Historyczne
  • 2018

Michael Morys-Twarowski Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego Zobacz więcej