W godzinie śmierci

Patronat LC
Peter James Wydawnictwo: Albatros Cykl: Roy Grace (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Dead Man's Time
Data 1. wydania:
2013-06-06
Magdalena Koziej
Albatros
angielski kryminał kradzież kradzież dzieł sztuki kryminał literatura angielska relacje rodzinne śledztwo zabójstwo
Dead Man's Time
Roy Grace (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Koziej

Oficjalne recenzje i

Zemsta bez daty przedawnienia

[ 8 ] Link do recenzji

Zaczęłam przygodę z inspektorem Grace'm od tej części. Nie wiem czy powinno się czytać po kolei, ja w każdym razie nie odczułam żadnych luk w opowieści. Kryminał bardzo ciekawy. Świetnie przedstawione wątki obyczajowe, poboczne- bardzo je lubię w kryminałach.

Dobra książka, czyta się szybko. Szkoda tylko, że za mało pewnego wątku pobocznego. No ale to seria. Przez to mam ochotę sięgnąć po następny tom. :)

Akcja wartka, trzyma w napięciu, jedna z nielicznych historii, kiedy nie kibicuję stróżom prawa i mam nadzieję, że nie złapią tych, których ścigają. Krótkie rozdziały, można łatwo przerwać czytanie, choć pod koniec książki jest to niemożliwe :D

Kolejna świetna książka P. Jamesa z Roy Grace'em. Zawiła historia zaginionego zegarka. Polecam przeczytać.

Książki Petera Jamesa biorę w ciemno, a juz w szczególności te z detektywem Gracem. I tym razem sie nie zawiodłam.
W godzinie śmierci to dość obszerna historia kradzieży rodzinnej pamiątki po ojcu i okrutnego morderstwa 90 letniej kobiety.
Momentami bardzo przejmująca i poruszająca opowieść, jak gwałtowna strata rodzica wpływa na całe dorosłe życie dziecka.
Tym razem...

Przejmująca historia rodzeństwa Gavina Daly'ego i jego siostry Aileen McWinter. Smutne dzieciństwo, śmierć rodziców, przeprowadzka do innego kraju...
Teraz po tylu latach, życie 98 letniej Aileen zostaje brutalnie przerwane. Sprawcy, którzy od dłuższego czasu mieli oko na majątek kobiety, postanowili ją zabić. Nie obyło się bez tortur starszej Pani McWinter. Zginęły obrazy,...

Bardzo lubię książki Petera Jamesa z detektywem Royem Grace w roli głównej, i nie kryję się z tym. Oczywiście nie są to jakieś wybitne urywacze czterech liter, ale solidna literatura kryminalna – na pewno tak. Do tego idealnie wkomponowany jest wątek (wąteczek?) obyczajowy, który absolutnie nie nudzi i nie przeszkadza. Nie inaczej jest w przypadku powieści „W godzinie...

W godzinie śmierci to dziewiąty tom popularnej serii kryminałów autorstwa Petera James'a. Akcja powieści jak zwykle rozgrywa się w mieście Brighton, a głównym bohaterem książki niezmiennie jest detektyw Roy Grace. Cechą charakterystyczną tego cyklu od zawsze były dość niekonwencjonalne, często odbywające się na granicy prawa działania lokalnej policji połączone ze...

Przeciętny kryminał, dobrze się czyta ale niczym nie zaskakuje, liczyłem na coś więcej

Ta książka jest wspaniałe napisana , łączy ze sobą wszystkie wątki głównych bohaterów.

Gorąco POLECAM

Dyskusje