Dead Man's Time

Okładka książki Dead Man's Time Peter James
Okładka książki Dead Man's Time
Peter James Wydawnictwo: Pan Macmillan Cykl: Roy Grace (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Roy Grace (tom 9)

Opis książki bardzo mnie skusił aczkolwiek dalsza fabula mnie nie porwała

Opis książki bardzo mnie skusił aczkolwiek dalsza fabula mnie nie porwała

"W godzinie śmierci"
Opis od wydawnictwa:
luksusowej rezydencji w Brighton zostają skradzione kosztowności warte miliony funtów. Prowadzący śledztwo detektyw Roy Grace szybko ustala, że jedno ze skradzionych precjozów stanowiło bezcenną pamiątkę. Wpływowa familia zrobi wszystko, by odzyskać własność zamordowanej seniorki rodu. Detektyw Grace ściga się z czasem, a tropy wiodą go do mrocznego świata handlarzy dziełami sztuki. Jednak Brighton to dopiero początek, sprawa znajdzie finał w Nowym Jorku, gdzie przed stu laty popełniono brutalne morderstwo.
Recenzja:
Ta książka była bardzo dobra! Autor stanął na wysokości zadania i stworzył fabułę, od której nie można się oderwać!
Mamy tu wszystko czego czytelnik oczekuje od thrillera: napięcie, zagadkę do rozwiązania, mrok. To co mnie pozytywnie zaskoczyło to motyw mafii i akcja dziejąca się na Brooklinie i Nowym Jorku. Bohaterów da się polubić, ale znajdziemy takich, których nie polubimy. Dzięki tej książce poznałam mroczny świat handlu antykami. Nadinspektor Grace jest bohaterem, którego lubię i mu kibicuję. Zakończenie jest zaskakujące i nie da się go przewidzieć. Całość jest bardzo dobrym kryminałem, który mogę wam polecić na jesienne wieczory! 7 / 10 ⭐

"W godzinie śmierci"
Opis od wydawnictwa:

Bardzo ciekawy kryminał. Mógłbym powiedzieć, że nietuzinkowy, wybija się ponad inne, a to za sprawą fabuły, która ma początek po napaści na rodzinę Daly - morderstwo, porwanie, no i ten nieszczęsny zegarek, od którego wszystko się zaczyna. Wątki poboczne bardzo ciekawe, kryminaliści nakreśleni znakomicie, Gavin Daly - spodobała mi się ta postać w szczególności. Są zabójstwa, jest fajnie poprowadzone śledztwo, trochę dramatu i jak to w życiu bywa, sporo wątków obyczajowych. Ponadto muszę przyznać, że bardzo polubiłem głównego bohatera, bo był zajebiście wykreowany przez autora, bardzo realistyczny...

Kolejna genialna książka Petera Jamesa. Uwielbiam jego twórczość! Książka odłożona na półkę "Nieodkładalne". Zdecydowanie.
Polecam wszystkim, choć to nie jest typowy kryminał, ponieważ wszystko od początku praktycznie wiemy, nie ma też jakiegoś wielkiego zaskoczenia na końcu, natomiast sposób prowadzenia akcji i sama narracja - genialne!
Polecam!

Polecam!

Zaczęłam przygodę z inspektorem Grace'm od tej części. Nie wiem czy powinno się czytać po kolei, ja w każdym razie nie odczułam żadnych luk w opowieści. Kryminał bardzo ciekawy. Świetnie przedstawione wątki obyczajowe, poboczne- bardzo je lubię w kryminałach.

Dobra książka, czyta się szybko. Szkoda tylko, że za mało pewnego wątku pobocznego. No ale to seria. Przez to mam ochotę sięgnąć po następny tom. :)

Akcja wartka, trzyma w napięciu, jedna z nielicznych historii, kiedy nie kibicuję stróżom prawa i mam nadzieję, że nie złapią tych, których ścigają. Krótkie rozdziały, można łatwo przerwać czytanie, choć pod koniec książki jest to niemożliwe :D

Kolejna świetna książka P. Jamesa z Roy Grace'em. Zawiła historia zaginionego zegarka. Polecam przeczytać.

Książki Petera Jamesa biorę w ciemno, a juz w szczególności te z detektywem Gracem. I tym razem sie nie zawiodłam.
W godzinie śmierci to dość obszerna historia kradzieży rodzinnej pamiątki po ojcu i okrutnego morderstwa 90 letniej kobiety.
Momentami bardzo przejmująca i poruszająca opowieść, jak gwałtowna strata rodzica wpływa na całe dorosłe życie dziecka.
Tym razem pojawił sie także wątek sięgający az do 1922 roku, który świetnie dopełnia całości.
Oprócz tego przedstawione sa tez dalsze prywatne losy detektywa, jego życie rodzinne juz jako świezo upieczonego ojca.
Akcja i napięcie są umiejętnie stopniowane przez autora, byłam tym zachwycona. Mimo obszerności książkę czytało sie gładko i bez nieprzyjemnego zacięcia.
Idealna, lekka i przyjemna lektura.
Polecam.

Tym razem...

Przejmująca historia rodzeństwa Gavina Daly'ego i jego siostry Aileen McWinter. Smutne dzieciństwo, śmierć rodziców, przeprowadzka do innego kraju...
Teraz po tylu latach, życie 98 letniej Aileen zostaje brutalnie przerwane. Sprawcy, którzy od dłuższego czasu mieli oko na majątek kobiety, postanowili ją zabić. Nie obyło się bez tortur starszej Pani McWinter. Zginęły obrazy, meble, cenne pamiątki i skarb jakim był zegarek ojca - Patek Philippe. Gavin Daly młodszy o 3 lata brat Aileen (mimo, że wiekowy) stara się na własną rękę odszukać morderców siostry i odzyskać cenny zegarek - jedyną pamiątkę po swoim ojcu. Pomaga mu syn Lucas - niezbyt przyjemny typ. Nadinspektor Roy Grace również staje na wysokości zadania w rozwiązaniu zagadki morderstwa i kradzieży cennych przedmiotów.
Nie będę jednak zdradzała treści książki, bo jest tu WIELE wątków, o których po prostu trzeba przeczytać...
To długa historia. Mnie najbardziej wzruszyła końcówka książki... Jakoś tak smutno mi się zrobiło... :-(

• Peter James