Bez uczuć

Ramsay
literatura obyczajowa, romans
Małgorzata Kafel
miłość cierpienie zranienie kariera zemsta fortuna tajemnice niebezpieczeństwo

Ona miała wszystko a on był tylko pomocnikiem ogrodnika, podkochiwał się w niej i pewnego dnia spełniło się jego marzenie, przeżyli razem swój pierwszy raz i prach.. czar prysł.. do pomieszczenia wpadł zaborczy brat Lydii i sponiewierał Brogana. po latach ich drogi się schodzą ponownie, tym razem rola się odwraca - Lydia jest na progu przepaści a Brogan całkiem nieźle sobie...

Lydia jest dziewczyną z bogatego domu. Brogan to syn ogrodnika, który aby zarobić pieniądze na leczenie młodszej siostry, zatrudnia się jako pomocnik ojca w domu Lydii. Choć drogi tych dwoje się rozchodzą w dość nieprzyjemnych okolicznościach to po kilku latach znów się spotykają. Książka pokazuje jak bardzo życie może płatać figle i wszystko zmienić.
Bardzo przyjemna...

"[...] I o koniczynie. Że przynosi szczęście, bo trzy listki oznaczają wczoraj, dziś i jutro. Za każdym razem gdy widzę koniczynę, myślę o tobie."
Skąd więc wzięło się założenie, że to czterolistna koniczyna przynosi szczęście?
Przystojny, uroczy, a w dodatku płynie w nim irlandzka krew. Któż to taki? Brogan Ramsay, mężczyzna któremu odebrane zostało coś cennego, coś bez...

Piękna poruszajaca historia. Uwielbiam książki tej autorki są wzruszające pełne uczuć. Polecam

W tej książce ciężko mi znaleźć jakieś pozytywy.

Jest romans, wątek zemsty, mafia i trochę akcji.
Związek Brogana i Lydii był niestrawny i przewidywalny. Bohaterowie mieli po dwadzieścia lat, a zachowywali się jakby byli grubo po trzydziestce. Historia toczy się po siedmiu latach, od przykrej dla nich sytuacji i może specjalnie mieli być wykreowani na doroślejszych, ale...

"Może wszyscy czasem bywaliśmy łotrami, każde z nas. Może to, czy zamieniamy się w bohaterów, zależało od łaski, jakiej gotowi nam udzielić inni, a także my sami(..) Przebaczenie to nie uczucie. To wybór.I czasem trzeba go dokonywać wielokrotnie"

Czasami mam tak, że nie mogę się zdecydować jaką czytać książkę (choć na półce czeka ok 200:)

Wczoraj mnie coś takiego...

Lubię czytać książki Mii Sheridan, ale muszę przyznać, że trochę się rozczarowałam. Jak dla mnie chyba najsłbsza książka tej autorki z dotychczas przeczytanych. Ale mino to przyjemnie się ją czytało. Polecam na odstresowanie w chłodne wieczory.

Lydia i Brogan poznali się kiedy byli nastolatkami... Jego ojciec pracował dla jej ojca. Ona zakochała się w nim, on w niej. Jednak pewien incydent rozdzielił tą dwójkę. Czy uda im się spotkać? Czy będą w stanie sobie przebaczyć? Co ich czeka? Polecam! ;)

Najgorsza książka, jaką do tej pory czytałam tej autorki. Kompletnie nie czułam chemii między bohaterami, emocje jak na grzybach i do tego momentami tak przesłodzone, że moja cukrzyca dostała cukrzycy.

Niestety muszę przyznać, że zupełnie nie porwała mnie ta historia. To jest jeszcze bardziej naiwne niż „Bez słów”, ale tym razem trudno było mi niektóre rzeczy ignorować. Brogan był przeidealizowany do bólu, a trudno wyobrazić sobie większy grzech. Lydia natomiast jest tym typem bohaterki, którego nie lubię najbardziej. Nie ma za grosz charakteru. Sama wszystkiego sobie...

Dyskusje

2 015