Walther 45771

Jacek Wołowski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Najlepsze kryminały PRL kryminał, sensacja, thriller
2017-04-01
1956-01-01
Wydawnictwo CM
CM Jacek Wołowski Kraków kryminał Najlepsze kryminały PRL Najlepsze kryminały PRL Lata 50 PRL Walther 45771
kryminał, sensacja, thriller
2017-04-01
Najlepsze kryminały PRL

Atutem tej książki jest to, że powstała na podstawie jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych PRL, nawet dzisiaj szeroko komentowanej w mediach. Autor był reporterem i jego książki mają specyficzny styl. Polecam szczególnie miłośnikom historii PRL.

To jest książka z rodzaju tych, które pochłaniają całkowicie. Gdy rozpocząłem jej czytanie, nie skończyłem, dopóki nie dobrnąłem do samego końca.

O fabule nie będę się rozpisywał - moi przedmówcy już to uczynili, więc nie ma sensu dublować informacji. Podkreślę tylko, że inspiracją do jej napisania były autentyczne zdarzenia.

Dla tych, którzy obawiają się sięgać po...

W serii Najlepsze kryminały PRL. Lata 50. ukazała się, moim zdaniem, jedna z najlepszych powieści milicyjnych tamtego okresu. Jest nią Walter 45771 Jacka Wołowskiego, która pierwotnie została wydana w 1956 roku. Oprócz świetnie skonstruowanej fabuły oraz interesujących postaci znajdziemy w niej wątki oparte na faktach, a dokładnie mówiąc na postaci jednego z...

Kraków, lata 50-te ubiegłego stulecia. Do mieszkania znanego działacza i sędziego Jana Żurkiewicza puka zaniepokojona sąsiadka. Pani Krystyna informuje mężczyznę, że mieszkająca z nią pod jednym dachem starsza siostra nie powróciła na noc. Żurkiewicz pociesza kobietę i mimochodem informuje ją, że wkrótce w domu którym mieszkają będą przeprowadzane rewizje w związku z akcją...

Tandetny kryminalik o dzielnych funkcjonariuszach MO. Do zapomnienia.

• Chcę przeczytać kryminał
  • Nr 9