Pod baldachimem krwawnika

Pod baldachimem krwawnika
Signo
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Antologia poetów polskich 2017 Zdzisław Antolski, Ernest Bryll, Marzena Dąbrowa Szatko, Adam Decowski, Daria Dziedzic, Arkadiusz Frania, Jacek M. Hohensee, Małgorzata Hrycaj, Adriana Jarosz, Agnieszka Kostuch, Małgorzata Kulisiewicz, Mariusz S. Kusion, Krzysztof Kwasiżur, Dominika Lewicka-Klucznik, Piotr Müldner-Nieckowski, Anna Musiał, Anna Piliszewska, Ryszard Sidorkiewicz, Joanna Słodyczka, Maksymilian Tchoń, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, Bohdan Wrocławski, praca zbiorowa
Antologia poet... Zdzisław Antolski,&...

Wiersze autorstwa Pani Małgorzaty Hrycaj w tomiku poezji pt. '' Pod baldachimem krwawnika'' sprawiają wiele radości po bliższym zapoznaniu się z nimi ze względu wyrażane emocje, które są tam sprytnie wychwycone w sposób delikatny i przejrzysty.

Czytając, te wiersze mam wrażenie, że przenoszę się w miejsca mi znane od zawsze, ale zostały one dodatkowo przez autorkę barwnie zilustrowane.

Prawdziwy smak poezji można poczuć w chwili poznania poematu/ Reminiscencje/ od siebie dla Ciebie, w których to ukazały się teksty Andrzeja Kotańskiego, który stał się dla niej inspiracją i pod wpływem jego twórczości unowocześniła swoje teksty.

Teksty zamieszczonych w II części 17 poematów zostały trafnie zrelacjonowane, a przy okazji zgłębieniu się nad ich treścią są słowami ku pokrzepieniu i dają nadzieję na lepsze jutro w świecie współczesnym, który nie jest rozumiany ze względu na ludzi, którzy nie dbają o niego.

Każdy z zamieszczonych i skonstruowanych przez Panią Małgorzatę Hrycaj to prawdziwy raj, który został przedstawiony pod jej czujnym okiem dostrzegającym piękny świat miłości, uczuć, przyrody, zabaw oraz chwilowej powagi w wierszu pt.''Gerda''.

Gdybym miała dokonać wyboru ulubionego wiersza, który zwrócił, moją szczególną uwagę to mogę jedynie stwierdzić, że nie ma takiego, gdyż w każdym z nich można odkryć indywidualność, a nawet można zagłębić się w niektórych z nich.

Polubiłam twórczość Pani Małgorzaty Hrycaj ze względu na lekkość pióra, prosty przekaz, a zwłaszcza w relacjach do drugiej osoby, które potrzebują rozmów, ciepła, miłości, którzy na co dzień lubią świat otaczającej ich w tle wokół pięknej przyrody.

Szczególnie bliska memu sercu jest poezja, którą należy uaktywniać, ponieważ stanowi ona najlepsze lekarstwo na towarzyszące w życiu codziennym smutki, które niestety pojawiają się zbyt często.

Poezja powinna nas jej miłośników wzmacniać, a przykładem na to jest tomik Pani Małgorzaty Hrycaj pt. '' Pod baldachimem krwawnika'', w którym znajdziemy chwilę na prawdziwą zadumę w strefie otaczającej nas ciszy.

Elementem dodatkowym są tutaj zamieszczone na samym końcu tomiku słowa od wydawcy Pani Magdaleny Węgrzynowicz — Plichty, która to przybliża w posłowiu metafory przeżyć podmiotu lirycznego oraz poetycki przekaz.

Pani Magdalenie Węgrzynowicz — Plichcie dziękuję za podarowanie mi autorskiego egzemplarza tomiku Pani Małgorzaty Hrycaj do zrecenzowania.

Twórczość Pani Małgorzaty Hrycaj jest warta zapoznania.

• Wydawnictwo Signo
  • #WyzwanieLC2019

Dodaj cytat z książki Pod baldachimem krwawnika