Demon

demony literatura polska strach thriller zło
horror
demony literatura polska strach thriller zło
Inne

Okładka książki Oblicza grozy Sylwia Błach, Robert Cichowlas, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Łukasz Henel, Karolina Kaczkowska, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Paweł Mateja, Piotr Mirski, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekiełko, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz
6,0
Oblicza grozy Sylwia Błach, Rober...
Okładka książki Magazyn Histeria III Lipiec (3/2014) Piotr Borowiec, Agnieszka Bukowczan-Rzeszut, Ludwik Cyfer, Łukasz Henel, Olga Kaczmarek, Przemysław Karbowski, Damian Dawid Nowak, Antoni Nowakowski, Marcin Tarka, Michał Wzgarda
7,7
Magazyn Hister... Piotr Borowiec, Agn...
Okładka książki Horror Masakra #2 Rafał Christ, Krzysztof T. Dąbrowski, Michał Gajewski, Iwona Grodzka, Michał Górzyna, Łukasz Henel, Maciej Kaźmierczak, Maciej Lewandowski, Bartosz Orlewski, Rafał Sala, Michał Stonawski
7,1
Horror Masakra #2 Rafał Christ, Krzys...

Nie dokończyłam. Nie dałam rady. Język jakiś taki ,,kwadratowy", odciągał uwagę od samej historii, która wydawała się całkiem niezła. Czarę goryczy przelał niestety błąd językowy na który natrafiłam. Jeżeli ktoś nie jest takim językowym nazistą jak ja, to może mu podejdzie.

„Demon” Łukasza Henela to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego pisarza, które nie było przypadkowe. Sama okładka przyciąga wzrok i intryguje czytelnika, obiecując odnalezienia w tej książce czegoś więcej niż tylko odrobiny strachu.
Henelowi w umiejętny sposób udało się połączyć powieść grozy z ciągle budzącą emocje historią II wojny światowej. Centrum akcji...

Historia rozgrywa się w schronisku w górach Sowich. Niegdyś nazistowski lekarz, przeprowadzał w nim eksperymenty na ludziach, a w szczególności na dzieciach. Jego wynaturzenie i zaburzenia doprowadziły do tego, że myśląc iż rozwiesza pranie, wieszał ludzkie skóry. Po latach jego duch odżywa i łaknie świeżej krwi ☠️
Książka przypadła mi do gustu. Jest wyczuwalny klimat...

Połączenie zjawisk nadprzyrodzonych i okrutnego hitlerowskiego doktora we współczesności. Szybka akcja, bardzo dobrze się czyta, wręcz płynie się przez książkę.

Wciągająca książka z dreszczykiem, zakończenie mnie zaskoczyło chociaż można to było jednak przewidzieć. Jednakże liczyłem na to że jednak bardziej się rozwinie. Wiele wątków nie zostało przemyślanych lub też zostało napisanych na szybko. Całość jednak warta uwagi

Czyta się przyjemnie. Chociaż momentami jest troche nudno. Zakończenie niestety rozczarowuje.

Omijać szerokim łukiem!!! Dawno już nie spotkałem się z natłokiem tylu bzdur, nielogiczności i straszlwości wywołujących jedynie śmiech. Dramat. Jedna gwiazdka za niewątpliwy jakis talent pisarski. Autor powinien porzucić te gatunek natychmiast, a nawet szybciej.

Jako horror, całkiem niezłe. Momentami można się przestraszyć:)
Ale cienkie językowo; patetyczne porównania typu: głos brzmiący pradawną wiedzą. Jak brzmi pradawna wiedza?
Interesujący był też niedokończony wątek księdza samobójcy przestrzegającego przed wilczycą. Czy też raczej przed Wilczycą, na co Piołun wpadł śmiesznie późno.
Ogólnie, czemu nie?

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobry horror. Wciągająca historia okultystycznej działalności Ahnenerbe, budzące się zło, mające swój początek podczas II wojny światowej. Bohaterowie, którzy nie denerwują i potrafią logicznie myśleć (co nie jest tak oczywiste w tym gatunku). Mroczny klimat Gór Sowich i wzrastające napięcie w miarę upływu akcji, na plus.
Szkoda jedynie, że zabrakło autorowi "pary"...

Horror, kryminał, tajemnice II wojny światowej, okultyzm, wierzenia ludowe i Góry Sowie.

Dyskusje

• 2018