Demon

horror
Zysk i S-ka
2017-05-22
2017-05-22
demony literatura polska strach thriller zło
Inne

Okładka książki Oblicza grozy Sylwia Błach, Robert Cichowlas, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Łukasz Henel, Karolina Kaczkowska, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Paweł Mateja, Piotr Mirski, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekiełko, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz
Ocena 6,0
Oblicza grozy Sylwia Błach, Rober...
Okładka książki Magazyn Histeria III Lipiec (3/2014) Piotr Borowiec, Agnieszka Bukowczan-Rzeszut, Ludwik Cyfer, Łukasz Henel, Olga Kaczmarek, Przemysław Karbowski, Damian Dawid Nowak, Antoni Nowakowski, Marcin Tarka, Michał Wzgarda
Ocena 8,3
Magazyn Hister... Piotr Borowiec, Agn...
Okładka książki Horror Masakra #2 Rafał Christ, Krzysztof T. Dąbrowski, Michał Gajewski, Iwona Grodzka, Michał Górzyna, Łukasz Henel, Maciej Kaźmierczak, Maciej Lewandowski, Bartosz Orlewski, Rafał Sala, Michał Stonawski
Ocena 7,1
Horror Masakra #2 Rafał Christ, Krzys...

Może trochę banalna historia. Ale w głębi ten banał w sposób dość przerażający zawładną mnie na kilka godzin czytania.
Niezłe pióro autora.

Niezłe pióro autora.

polecam jak najbardziej. Tym którzy lubią się bać przy czytaniu. książka ma moc.

Świetna rzecz - polecona na jednej z grup. Nie żałuję ani chwili spędzonej z lekturą. Wciągnęła mnie i nie puściła aż do ostatniej strony.

głupotki, tylko 5

głupotki, tylko 5

Nie dokończyłam. Nie dałam rady. Język jakiś taki ,,kwadratowy", odciągał uwagę od samej historii, która wydawała się całkiem niezła. Czarę goryczy przelał niestety błąd językowy na który natrafiłam. Jeżeli ktoś nie jest takim językowym nazistą jak ja, to może mu podejdzie.

„Demon” Łukasza Henela to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego pisarza, które nie było przypadkowe. Sama okładka przyciąga wzrok i intryguje czytelnika, obiecując odnalezienia w tej książce czegoś więcej niż tylko odrobiny strachu.
Henelowi w umiejętny sposób udało się połączyć powieść grozy z ciągle budzącą emocje historią II wojny światowej. Centrum akcji zostało osadzone w Górach Sowich, słynących z licznych tajemnic a przede wszystkim skarbów, które można podzielić na trzy główne grupy, tj.: wartościowe przedmioty rodzin niemieckich z okresu II wojny światowej; złoto ukryte przez nazistów w latach 1939-1945 oraz szczególna wiedza – moc zdobyta przez hitlerowców podczas nieludzkich eksperymentów. I właśnie ten trzeci rodzaj skarbu stanowi główną oś wydarzeń. W „Demonie” odnajdziemy liczne nawiązania do nazistowskiej organizacji badawczej Ahnenerbe jak również odniesienia do ludowych legend i podań, z których autor czerpał garściami, otwierając przed nami świat magii, mistycyzmu a nawet okultyzmu.
Głównymi bohaterami tej historii są trzej mężczyźni, których losy w dziwnych okolicznościach się łączą. Bo co może mieć ze sobą wspólnego góral z krwi i kości, lekarz z wielkiego miasta a także lokalny policjant???
Odpowiedź jest jedna: stare i opuszczone schronisko na Wilczycy, które nosi w sobie wiele zagadek, na które nie wszyscy są gotowi.
Polecam nie tylko wielbicielom literatury grozy.

Historia rozgrywa się w schronisku w górach Sowich. Niegdyś nazistowski lekarz, przeprowadzał w nim eksperymenty na ludziach, a w szczególności na dzieciach. Jego wynaturzenie i zaburzenia doprowadziły do tego, że myśląc iż rozwiesza pranie, wieszał ludzkie skóry. Po latach jego duch odżywa i łaknie świeżej krwi ☠️
Książka przypadła mi do gustu. Jest wyczuwalny klimat grozy. Mroczne postacie w mundurach SS, pradawny kult Ahnenerbe, Werwolf, Chronozon. Jest zagadka, ciekawi bohaterowie i czyta się szybko. Polecam fanom gatunku horror ♥️ Nie będziecie się nudzić 🙈

Książka przypadła mi do gustu. Jest wyczuwalny klimat...

Połączenie zjawisk nadprzyrodzonych i okrutnego hitlerowskiego doktora we współczesności. Szybka akcja, bardzo dobrze się czyta, wręcz płynie się przez książkę.

Wciągająca książka z dreszczykiem, zakończenie mnie zaskoczyło chociaż można to było jednak przewidzieć. Jednakże liczyłem na to że jednak bardziej się rozwinie. Wiele wątków nie zostało przemyślanych lub też zostało napisanych na szybko. Całość jednak warta uwagi

Czyta się przyjemnie. Chociaż momentami jest troche nudno. Zakończenie niestety rozczarowuje.