On

Videograf
2013-05-22
2013-05-22
9788378352068

Okładka książki Oblicza grozy Sylwia Błach, Robert Cichowlas, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Łukasz Henel, Karolina Kaczkowska, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Paweł Mateja, Piotr Mirski, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekiełko, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz
Oblicza grozy Sylwia Błach, Rober...
Okładka książki Magazyn Histeria III Piotr Borowiec, Agnieszka Bukowczan-Rzeszut, Ludwik Cyfer, Łukasz Henel, Olga Kaczmarek, Przemysław Karbowski, Damian Dawid Nowak, Antoni Nowakowski, Marcin Tarka, Michał Wzgarda
Magazyn Hister... Piotr Borowiec, Agn...

Bardzo miło spędziłam czas z tą opowieścią, lubię horrory cieszę się, że wpadła mi w ręce ta książka dzięki podpowiedzi pani bibliotekarki.

Początek niezły, ale im dalej w las tym gorzej. Dziwne skoki czasowe, nielogiczne postępowanie głównego bohatera, niepotrzebne perspektywy innych postaci wciśnięte niewiadomo po co. Książka może i ma kilka klimatycznych fragmentów, ale są one po chwili niszczone jakąś głupotą. Jak ktoś lubi slashery to może i mu sie spodoba.

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Nie, nie i jeszcze raz nie.

To mój pierwszy Polski horror i przyznam zrobił na mnie dość dobre wrazenie! Byl w nim klimat, jaki lubię; demony, nawiedzenia,zabobony wiejskie i dwór w środku lasu.Troche było niedociągnięć w opisach akcji i irytujący główny bohater zachowujący się jak Kudłaty ze Scooby-Doo ale ogólnie polecam.

Ciekawie zapowiadała się ta książka. Ale... im głębiej w las, tym było gorzej. Stary pałac, który bohater odrestaurował, autostopowiczka, która znika, potem się pojawia, tajemniczy medalion, śmierć pierwszych gości, groby, trupy, ksiądz, który wcale nie jest księdzem, wreszcie ślub trupa kobiety (autostopowiczki). Wszystko to to jakaś masakra. Zdecydowanie nie polecam. To nie powieść grozy, raczej śmiech do kwadratu.

Całkiem dobra książka
Mamy tu las, stary dwór, siły nadprzyrodzone i straszną tajemnicę sprzed lat.
Może za bardzo się nie przestraszymy, ale czytając wieczorem, przy świetle lampki, gdy za oknem wiatr i deszcz na pewno poczujemy pewien niepokój.
Ja nie mogłam oderwać się od lektury, gdyż byłam bardzo ciekawa zakończenia. I muszę przyznać, że końcówka pozytywnie mnie zaskoczyła. Była mało oczywista, dlatego podobała mi się.
Polecam czytać w ciemne, deszczowe wieczory.

Całkiem dobra książka
Mamy tu las, stary dwór, siły nadprzyrodzone i straszną tajemnicę sprzed lat.

"Kiedy rozum śpi, budzą się  upiory." Każdy z nas zna wiele lokalnych legend i baśni. Część z nas w nie wierzy, bo podobno w każdej  legendzie jest ziarnko prawdy. A co jeśli ktoś tak mocno w nie uwierzy, że wszystko staje się  prawdziwe...

Głównym narratorem jest młody biznesmen z Poznania, który dziwnym trafem znajduje w mrocznym lesie opuszczony pałac. Miejsce tak mu przypada do gustu, że postanawia pałac wyremontować i przekształcić  w hotel.  W międzyczasie  poznaje lokalne opowieści sugerujące, że budynek jest przeklęty. I rzeczywiście  niedługo później zaczynają się dziać przerażające rzeczy.

Na kartach książki śledzimy szybką przemianę naszego bohatera. Z sympatycznego młodego biznesmena przeobraża się w przerażonego, zaszczutego człowieka z paranoją. Kiedy w końcu zdaje sobie sprawę z sytuacji w jakiej się  znalazł, jest już za późno. Pisarz zwodził mnie niemal do samego końca, który wcale nie przyniósł rozstrzygnięcia a jedynie obietnicę, że to dopiero początek.

Bardzo dobrze mi się  czytało, początek  był nawet lekko komediowy. Jednak im dalej, tym mroczniej. W trakcie czytania miałam wrażenie, że to ja biegam po mrocznym lesie. Bardzo mi się  podobało.

Ciężki do uniesienia, smrodliwy klocek. Szanowny Pan Pisarz musi mi to wybaczyć, prawdziwa cnota krytyk się nie boi, jego "dzieło" to koszmar wykonania, nic tu nie zagrało i to pomimo tego że początek był całkiem obiecujący, tylko wiadomo jak to jest z początkiem i końcem u mężczyzny.
Już gdzieś w połowie miałem dosyć lektury, atoli doczytałem do końca, aby mieć czyste sumienie. Totalnie leży suspens i logika zachodzących wydarzeń, taki trochę amerykański slasher, gdzie się dzieje dużo i bezsensu. Nie czułem się w ogóle zaangażowany w to, co czytam, autor poległ na gruncie umiejętności zaangażowania czytelnika w historię (ale to jest akurat cecha charakterystyczna większości polskich pisarzy).
Ogromnym problemem jest główny bohater, którego dodatkowo mamy wątpliwą przyjemność śledzić w narracji pierwszosobowej, co jest gwoździem do trumny zaangażowania czytelnika w lekturę, bo tenże narrator jest mdły, nieciekawy, chwilami antypatyczny, a logiki jego postępowania nie powstydziłby się inspektor Closeau.
Wydarzenia w książce dzieją się same z siebie, nie wynikają jedne z drugich. Do tego świat przedstawiony wydaje się dziwnie spłaszczony, niby te fikcyjne Wilki leżą pod Zieloną Górą, a tymczasem bohaterowie przeskakują do Poznania w mgnieniu oka, jakby to był Luboń albo Mosina.
A, no i nie dowiadujemy się, kimże jest ten On, chociaż w pewnym momencie powieść tak zabrnęła w pewne wątki, że tytuł staje się spojlerem. Kto będzie czytał (chociaż nie radzę),ten domyśli się, o co mi chodzi.
Summa summarum, powieść obraża inteligencję czytelnika na wielu poziomach.

Klimat książki bardzo mnie urzekł. Końcówka dość zaskakująca

Klimat książki bardzo mnie urzekł. Końcówka dość zaskakująca

Klimat jest i jak się wczytać, to i dreszczyk się pojawi. Trzeba tylko duuużej wyobraźni.

• Horror
  • Audiobooki