Trzynaście powodów

Okładka książki Trzynaście powodów Jay Asher Patronat LC
Okładka książki Trzynaście powodów
Jay Asher Wydawnictwo: Rebis literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Thirteen Reasons Why
Rebis
2015-10-20
2015-10-20
Aleksandra Górska
Aleksandra Górska samobójstwo audio testament młodzież błędy

Okładka książki Szczurołap Jay Asher, Jessica Freeburg
Ocena 7,0
Szczurołap Jay Asher, Jessica ...

Oficjalne recenzje i

Efekt śnieżnej kuli

Link do recenzji

932 55 94

Jak dla mnie to doskonała, wstrząsająca i bardzo wzruszająca książka o pewnej nastolatce. Myślę, że każdy z nas w czasach szkolnych przeżywał pewne odrzucenia, czy to przez przyjaciółkę /przyjaciela, czy to przez grupę. Młodzi ludzie są bardzo, bardzo wrażliwi na każde słowo, zachowanie, czy opinie. Książka ta mówi o tym, że często takie osoby proszą o uwagę, o uczucie, czy...

Książka jest bardzo ciekawa i mówi o niezwykle ważnej sprawie. Jednak kiedy trafi ta pozycja literacka w nieodpowienie ręce, w ręce młodego zagubionego człowieka może on wysnuć z niej niebezpieczne wnioski.

13 powodów to zdecydowanie pozycja dla osób starszych

Kiedy syn był mały zapytał,
dlaczego wchodząc do sklepu mówię "Dzień dobry" wszystkim.
Przecież ich nie znam. Hm..
Ponieważ chce, żeby im było miło.
Fajnie, jak choć jedna osoba będzie dziś dla nich miła.
Ówczesny mój 5 latek powziął misję
i każdej napotkanej osobie,
dosłownie wszędzie, mówił

"Dzień dobry"

Eksperyment trwa do dziś.
Polecam.
Ciężko z niego zrezygnować.

A...

1 sezon serialu > książka

Na początku nudna pod koniec robi się ciekawsza. Myślę że niestety poważne tematy zostały tu bardzo spłycone.

Mocno wciąga, głównie chęć dowiedzenia się co opowie o danej osobie Hannah. Przy czym trochę dobija.
Same opisy przeżyć Claya jak dla mnie trochę nieadekwatne, przerysowane. Nie wiemy też kiedy zaczął słuchać kaset i ma się wrażenie, że jego wieczór trwa bez końca.
Skład książki - porażka. Ilość błędów zatrważająca. Za to wydana na ciekawym papierze (gramatura).
Ciekawa...

Mam nadzieje, ze żaden młodszy nastolatek/nastolatka nie sięgnął/ęła po tą książkę. W takim wieku tym bardziej dla osób z problemami może być bardzo szkodliwa.

Spodziewałam się, że książka bardziej poruszy wątek psychiczny głównych bohaterów, a dostałam opis dnia gdy Clay odtwarza kasety jedna po drugiej.

Samo podejście Hannah jest bardzo szkodliwe. Nie neguje jej...

Już sformułowanie: "MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER" pisane z CapsLockiem powinno mnie ostrzec. Niestety, nie posłuchałam tego wewnętrznego głosu, który ostrzegał przed tą lekturą. Jest to najbardziej przygnębiająca książka, jaką zdarzyło mi się ostatnio czytać. Sięgam czasami po literaturę młodzieżową, ale gdybym była nastolatką, to skończyłoby się na spisaniu moich osobistych...

Serial chyba lepszy. Książka jest jak wstęp, a serial to rozwinięcie tych wątków. I jest mocniejszy

Wiele osób od dłuższego czasu już zachęcało mnie do sięgnięcia po tę pozycję lub do obejrzenia serialu na podstawie tej właśnie książki, lecz ja jestem taką osobą, że wpierw musi przeczytać książkę zanim sięgnie po ekranizacje (no chyba, że nie wiem, że dany film czy serial są na podstawie jakiejś książki, ale nie o tym teraz).

Zaczęłam czytać poznają głównego bohatera,...

11 346
    5 621