Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 24.60 zł

Die Zelle
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Hofmann
thriller psychologiczny współczesna literatura niemiecka

W dużym stopniu powiela atmosferę "Lśnienia" Stephena Kinga, choć King zdecydowanie lepiej tworzy postacie i scenerię, a Winner idzie momentami w dość obrzydliwą makabrę (nawet jeśli tylko wyobrażoną). Zakończenie nie jest wielkim zaskoczeniem, chociaż pozostaje sporo wątpliwości i niejednoznaczności. Opowieść napisana z punktu widzenia dorosłego już, ale w trakcie wydarzeń...

Przez pierwszą połowę szczerze mówiąc czytałam i nie do końca wiedziałam co.
Czy to kryminał czy horror?
Czy w domu jest morderca?
Czy to tylko fantazje, halucynacje, wymysły chłopca?
Choroba psychiczna?
Opętany dom?
Morderca czy duchy?
Rzeczywistość czy sen?
Druga część jest znacznie ciekawsza, porwała mnie ta książka, nie mogłam się od niej oderwać. Co jakiś czas...

Ogólnie książkę przeczytałam z polecenia znajomej, z jej opowieści nastawiłam się na coś mocnego. Przyznam, że książka mi się bardzo podobała. Nie jestem wybitnym czytelnikiem thrillerów, moja opinia jest z bardziej perspektywy amatora tego gatunku. Początek wydawał się trochę nudnawy, jednak jak się głębiej wczytało, zaczęło się robić interesująco. Mimo wszystko ciekawie...

Na początku bardzo mnie nudziła. Miałam ochotę odłożyć. Książka dzieli się na 2 części. Napisze tak pierwsza część słaba druga dużo lepsza. Ogólnie książka wstrząsająca. Warto ją przeczytać i przetrwać ten nużący początek.

Bardzo się męczyłam podczas czytania...

3/4 książki o niczym. Nie wiem, czemu dobrnąłem do końca, ale dobrnąłem. Zakończenie nawet ciekawe, ale całość zdecydowanie niewarta poświęcania czasu.

Jakoś do mnie ta książka nie przemówiła . W zasadzie prawie od samego początku domyślałam się kto i dlaczego. Mną nie wstrząsnęła.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Niezły thriller, który dobrze i szybko się czyta. Ciężko się oderwać a zakończenie zaskakujące.

Historia i mroczna i straszna, ciary chodzą po plecach, jednak porównywalnych thrillerów jest teraz na rynku niemało. Literacko bardzo przeciętnie, napisane dość ubogim językiem, prosto i raczej jednostajnie. Dlatego, choć owszem, czyta się gładko i szybko i przyśpiesza przy tym tętno, to jednak nie ma podstaw do wyższej oceny. Ale dla amatorów dreszczyku będzie w sam raz.

• 2018
  • 2019