Wojenna narzeczona

Alyson Richman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja romantyczna klasyka
The Lost Wife
Anna Kłosiewicz
Prószyński i S-ka
The Lost Wife
klasyka
Anna Kłosiewicz
Kolekcja romantyczna

Smutna historia, ale przewidywalna. Jak dla mnie dużym minusem jest umieszczenie zakończenia historii na początku książki przez co historia dużo straciła.

Ta książka jest jedną z piękniejszych, które miałam okazję przeczytać. Napisana została poetyckim językiem, a niektóre cytaty zapadły mi głęboko w pamięci :)

Ta historia daje mnóstwo nadziei, mimo tragizmu drugowojennych czasów, bohaterowie z każdym cierpieniem stają się silniejsi. Po lekturze Wojennej narzeczonej długo pozostawałam w letargu, tak mocno przeżywała tę...

płakałam jak dziecko

Wojenna narzeczona to książka która wciąga, nie pozwala się oderwać i sprawia że "jeszcze jeden rozdział " zmienia się w połowę książki. Całość została napisana pięknym językiem ,który wzbudza sporo emocji i zachwyca. Postać głównej bohaterki -Lenki została stworzona w oparciu o prawdziwą postać, jaką jest Dina Gottliebova, która przeżyła obóz dzięki swojemu talentowi...

Cudowna, przepełniona smutkiem i miłością książka. Miłość ma wiele imion i czasem oznacza, że trzeba z czegoś zrezygnować. Książka opowiada i silnej kobiecie, która dla rodziny poświeciła swoje szczęście.

"Często zachodzę w głowę, jak to możliwe, że czuję się tak niepewnie w czymś, co tak bardzo kocham."

"Zawsze powtarzała nam przecież, że istnieją dwa typy kobiet. Te, które błyszczą tylko w sztucznym świetle, oraz te, które rozświetla wewnętrzny blask. Te pierwsze potrzebują skrzących się diamentów, żeby lśnić, piekno tych drugich rodzi się ze światła rozpromieniającego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Holokaust. Ból i cierpienie niemal na każdej stronie. Jakby Autorka pragnęła ocalić jak najwięcej losów ludzi, którzy przeżyli piekło tu na ziemi. Może literacko nie najwyżej, ale głęboka treść zapada w pamięć czytelnika. Na długo.

Piękna ,smutna,wzruszająca i poruszająca opowieść o wielkiej, romantycznej, ale i zmysłowej miłości, o rozstaniu i tęsknocie, a także o holokauście i walce o ludzką godność w miejscach, gdzie ta godność była poniewierana.Tak w skrócie można by opisać "Wojenną narzeczoną" ,książkę,która została napisana pięknym językiem ,która wzbudziła we mnie sporo emocji,zachwyciła mnie...

Jedna z piękniejszych książek wojennych jakie przeczytałam w życiu. Wzruszająca i można powiedzieć ze szczęśliwym zakończeniem. Napewno jeszcze do niej powrócę. Polecam

Niezwykle przejmująca i ciekawa historia. Jak zawsze po tematykę wojenną sięgnęłam bardzo chętnie. I nie zawiodłam się. Polecam.

• 2014
  • Chcę w prezencie