Grawitacja

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Gravity
2017-01-10
Andrzej Szulc
Anatomia zbrodni
grawitacja Gerritsen anatomia zbrodni

Pierwszy raz od bardzo długiego czasu przeczytałem książkę wychodząca tematyką poza naszą planetę. Autorce udało się genialnie wpasować, w mojej opinii, thriller medyczny w środowisko stacji kosmicznej. Książka jest dość dobrze dopracowana pod kątem medycznym i psychologicznym, natomiast w kontekście technicznym trochę jej brakuje. Do tego zakończenie dość mocne, ale raczej...

Książka do której podchodziłam z wielkim oporem😰 Przełamałam się, przeczytałam kilka rozdziałów i poszło😀 Aż ciężko mi było się od niej oderwać🙈 Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, pomimo mocnego elementu fantasy👾
Pozycja ta jest bardziej dla wielbicieli książek sci-fi i thrillerów, ale bardziej dla tych skłaniających się po stronie sci-fi📚
----------
Po części akcja...

Film opowiada zupełnie inną historię. Tess jeszcze raz pokazała, że jest uniwersalna...

Dobra, lekka lektura, dobra na rozpoczęcie przygody z gatunkiem science fiction, ciekawie napisana, jak to u Gerritsen. Wątek romantyczny - niepotrzebny, ale da się przejść. Zakończenie - mogłoby być lepsze. Mimo minusów - ciekawa historia z zagadką do rozwiązania. Science fiction dla zwykłych ludzi, humanista sobie z tą historią poradzi ;-)

Kosmiczna książka. Zmiana tła powieści dobrze wpłynęła na fabułę. Przyjemnie wyjść ze szpitala. Polecieć gdzieś promem kosmicznym. Tym bardziej, że tam (stacje kosmiczne) też ludzie chorują na choroby, które bardzo trudno zdiagnozować. Prawie do końca lektury myślałam, że Gerritsen udało się wyjść poza strefę komfortu i dała spokój miłości . Takiej , wiecie, po grób. Nic z...

Oglądałam film, ale książka jest nieporównywalnie lepsza. Nie moja bajka, bo typ sf, ale wspaniałe postacie bohaterów powodują, że polecam przeczytanie tej pozycji

rasowy thriller!

Trzyma w napięciu, to taka książka przy której siedzi się po nocach przy lampce i czyta - uwielbiam :)

Przebrnęłam, ale nie było mi łatwo. Nie lubię tej tematyki - rakiety, wyprawy pozaziemskie, skafandry kosmonautów itd. itp. nigdy mnie nie interesowały, ale nie chciałam ominąć tego tomu, jako że to część całej kolekcji.
Książka jest dość rzeczowa, z dobrymi opisami medycznymi (objawy, powolna śmierć załogi), ale... nie widzę więcej plusów :-)

Książkę czyta się bardzo szybko. Oprócz ciekawej fabuł potrafi zaciekawić tematem astronautki .

Dyskusje

3 179