Suma. Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym

Patronat LC
David Eagleman Wydawnictwo: Wydawnictwo Linia Seria: Biała plama literatura piękna
Sum. Forty Tales from The Afterlives
Data 1. wydania:
2009-02-10
Krzysztof Środa
Wydawnictwo Linia
Bóg metafizyka opowiadania poszukiwanie sensu życia samotność śmierć tajemnica uczucie życie po życiu
Sum. Forty Tales from The Afterlives
literatura piękna
Krzysztof Środa
Biała plama

Oficjalne recenzje i

Było sobie życie

[ 7 ] Link do recenzji

Odpowiednia lektura do poduszki, na odprężenie, na odreagowanie, na spokojny wieczór. Jest lekka, niewymagająca, szybko się ją czyta. Oferuje 40 wizji życia po śmierci, niektóre wizje są nowatorskie, kontrowersyjne i zmuszające do refleksji, inne stare, mniej lub bardziej powszechnie znane w literaturze filozoficznej na przestrzeni wieków. Nie to jednak odejmuje książce...

Potrzebowałam pilnie małego pocieszenia po dużej stracie i sięgnęłam po książkę autora znanego mi z "Mózgu incognito", naukowca twardo stąpającego po ziemi, a jednak piszącego o życiu pozagrobowym. I co znalazłam? Czterdzieści miniaturek, malutkich opowieści jakby życie pozagrobowe mogło wyglądać, gdyby puścić wodze fantazji i nie trzymać się schematów. Ok, mogło ich byc o...

Wyobraźnia autora jest główną i chyba jedyną zaletą tej książki. To ona była źródłem wszystkich moich uśmiechów. Uczciwie trzeba przyznać jednak, że nie wszystkie pomysły są nowe i autor dość sporo inspirował się filozofią i... popkulturą (?). Niektóre jednak pomysły zalogują na "czapkę z głowy".

Książka jest idealna na krótkie posiedzenia. Skłania do refleksji, chociaż...

Świetna książka, pozwala spojrzeć z innej perspektywy na to, co człowieka nurtuje od wieków: co się dzieje z nami po śmierci?
A przy niektórych teoriach, aż trudno sobie wyobrazić to, o czym się czyta.
POLECAM!

Krótkie formy są dobre, bo są krótkie i dobre. Pozwolę sobie sparafrazować powiedzenie popularne wśród smakoszy niezbyt wykwintnych win.

Opowiadania, eseje, krótkie miniatury. To wszystko pozwala podejść do takiego zbioru dwojako. Możemy albo przeczytać wszystko na raz. Albo dawkować sobie pojedyncze opowieści. Wybierając losowo, albo w zależności od nastroju.

Przez długi...

Dyskusje