Twoje DIY

poradniki
Muza
2016-11-23
2016-11-23

Świetna publikacja - dlaczego? Bo na każdej stronie znajduje się inny pomysł do...samodzielnego zrobienia. Można złapać bakcyla, można zacząć nową pasję, albo można nabrać weny i inspiracji. Ja znalazłam dla siebie kilka bombowych przedmiotów, prostych w wykonaniu i jakże zachwycających. Doniczki ozdabiane lakierami do paznokci, kwiatuszki z patyczków wacików, czy inne drobiazgi upiększające dom, dni i oczy.
Dla mnie rewelacja.

Książkę Kasi Ogórek dorwałam zupełnie przypadkiem zostając któregoś popołudnia z ośmioletnią siostrą mojego Męża. Zuzka dostała książkę od mamy, a ja trochę z nudów zaczęłam ją przeglądać. Już po kilku stronach bardzo mi się spodobała i czym prędzej wróciłam do pierwszej strony, zaczęłam czytać dokładnie i odłożyłam dopiero wtedy, gdy ukazała mi się okładka końcowa :)
Akurat jestem na etapie budowy domu, już prawie konczymy, więc teraz większą uwagę zwracam na dekorację i pomysły, które można zastosować we własnych czterech kątach. Projekty DIY pokazane w książce Kasi Ogórek są piękne, naprawdę! A przede wszystkim proste w wykonaniu. Nawet jeśli pojawiają się jakieś trudniejsze, to obrazkowa instrukcja jest tak czytelna, że stworzenia własnego projektu nie jest trudne.
Kilka pomysłów zapisałam w głowie, po więcej udałam się na stronę Kasi i buszowałam tam dłuższy czas. W nowym domu na pewno pojawi się coś zrobionego przeze mnie z instrukcji Pani Ogórek.

Książkę Kasi Ogórek dorwałam zupełnie przypadkiem zostając któregoś popołudnia z ośmioletnią siostrą mojego Męża. Zuzka dostała książkę od mamy, a ja trochę z nudów zaczęłam ją przeglądać. Już po kilku stronach bardzo mi się spodobała i czym prędzej wróciłam do pierwszej strony, zaczęłam czytać dokładnie i odłożyłam dopiero wtedy, gdy ukazała mi się okładka końcowa...

Nie jestem zbytnio uzdolniona jeśli chodzi o jakieś prace plastyczne czy też własnoręcznie robione ozdoby. Ale mimo wszystko uwielbiam rękodzieło, uwielbiam diy i z ogromną przyjemnością oglądam i podziwiam innych, którzy tworzą piękne rzeczy często z tego co po prostu mają w domach. Tak zwane "coś z niczego" :) Dlatego też skusiłam się na tę książkę, tym bardziej, że już od dawna podglądam Panią Katarzynę Ogórek na jej stronie internetowej gdzie można znaleźć naprawdę ogrom przeróżnych wspaniałych pomysłów - polecam zajrzeć :)

Zaopatrzyłam się w tę książkę nie tylko, aby popatrzeć na ciekawe, własnoręcznie robione ozdoby, ale też dlatego, aby może wykonać z tego coś samodzielnie? Powiem Wam, że mam kilka z tych pomysłów na oku i mam nadzieję, że prędzej czy później nadejdzie pora, że coś z tego spróbuję stworzyć :)

Pogadałam o sobie więc teraz czas już skupić się na książce, prawda? Wewnątrz znajdziemy 60 pomysłów na przeróżne dekoracje. Podzielone są one na 4 rozdziały - "Dekoruj w swoim stylu!", "Zrób sam prezent!", "Zorganizuj się!", "Świętuj po swojemu!". W każdym z nich zamieszczone jest 15 pomysłów. Ale oczywiście pomysły te nie są wyłącznie pomysłami, są to bowiem instrukcje "krok po kroku" dzięki czemu wykonanie czegokolwiek z tej książki wydaje się najnormalniej w świecie hmmm... Wykonalne ;)

Jest tutaj na przykład pomysł na tekturowy napis "home", na ramki z talerzyków, na śliczny kwietnik, fasolowy wazon, kolorową doniczkę, betonowe świeczniki, lawendowe mydło, taca z konfetti, pomponikowe kwiatki, kolorowy piasek, marynarską torbę, puszki na zioła, organizer na biurko, serce z korków, świeczki choinki, drewniany wianek, świecznik adwentowy, zajączek z guzików... Ciekawie się zapowiada prawda? A to przecież tylko niewielka część z tego co znajdziecie wewnątrz tej książki.

Ja czuję się naprawdę zainspirowana, jestem pewna, że właśnie o taki efekt chodziło autorce kiedy tworzyła tę książkę. Czy z tych inspiracji wyjdzie coś w moim wykonaniu? Przyznam, że nie wiem, nie mogę nic obiecać, ponieważ ja zawsze mam wiele planów, tylko czasu na zrobienie wszystkiego co bym chciała mam trochę za mało i wiecznie coś odkładam, na potem. Ale moja opieszałość wcale nie oznacza, że mi się nie podoba, wręcz przeciwnie. Mam swoich faworytów wśród pomysłów z tej książki i z całą pewnością będę miała na nie oko ;)

Wiecie już, że pomysły są świetne, oryginalne, ciekawe więc teraz powiem Wam nieco więcej o ich prezentacji. Muszę przyznać, że wszystko jest naprawdę bardzo przejrzyście pokazane, chyba bardziej przejrzyście i zrozumiale już by się nie dało :) Jest nazwa pracy, z krótkim opisem, duże zdjęcie efektu końcowego, na kolejnej stronie zdjęcie pokazujące materiały potrzebne do użycia, oczywiście wszystko jest też wypisane w formie listy. Następnie sposób wykonania podany w punktach zarówno tekstowy jak i zdjęciowy. Wszystko opisane oraz pokazane jest dokładnie krok po kroku. Nie ma możliwości, abyśmy czegoś nie zrozumieli.

Wygląd tej książki także zasługuje na uwagę. Treść treścią, pomysły pomysłami, ale te kolory! Wszystko jest tutaj bardzo barwne, zdjęcia mienią się wszystkimi kolorami, zdecydowanie przyciągają wzrok. Aż chce się tę książkę oglądać :)

Okładka książki jest miękka co wcale mi nie przeszkadza i w tym przypadku jest zdecydowanie plusem. Dzięki niej książka jest bardziej poręczna, myślę, że łatwiej z niej korzystać. Choć jest klejona to także nie obawiam się wcale o jej wytrzymałość, sądzę, że wiele zniesie ponieważ wydaje się porządnie złączona. O tym, że jest przejrzysta i bardzo kolorowa już wspominałam więc myślę, że opowiedziałam Wam o niej wszystko co było do opowiedzenia. Także teraz Wasza kolej, aby zapoznać się z nią bliżej. Własnoręcznie wykonane przedmioty są świetne więc jak najwięcej takich inspiracji Pani Kasiu!

Cała recenzja na: turkusowa-sowa.blogspot.com

Dzisiaj przychodzę do Was z świetną książką Kasi Ogórek znaną z bloga twoje DIY, z której możemy się dowiedzieć jak w prosty sposób możemy sami wykonać wiele ozdób, gadżetów, organizerów, itp. Książka podzielona jest na cztery rozdziały:
1. Dekoruj w swoim stylu! - znajdziemy tu pomysły na różnorakie dekoracje do naszego domu, takie jak kwietniki, ramki na zdjęcia, świeczniki, itd.
2. Zrób sam prezent! - pomysły na prezenty, które z łatwością możemy sami dla kogoś wykonać!
3. Zorganizuj się! - pomysły na wszelakie organizery na kwiatki, kredki, książki, gazety...
4. Świętuj po swojemu! - czyli pomysły na świąteczne stroiki i różne dekoracje, które z pewnością upiększą nasz dom.

Jak sami widzicie książka jest prześlicznie wydana. Najpierw zaprezentowany jest "efekt końcowy", czyli sam produkt oraz jego krótki opis. Na kolejnych stronach znajdziemy instrukcję krok po kroku jak wykonać takie cuda. Uwierzcie mi, że każdy jest w stanie zrobić rzeczy pokazane w tej książce! Wystarczy kilka prostych narzędzi jak np. pistolet na klej, kredki, farbki, patyczki, itp. oraz chęci do pracy.

Cała recenzja na: turkusowa-sowa.blogspot.com

W nowościach wydawniczych pojawiła się idealna propozycja ale małych i dużych majsterkowiczów. "Twoje DIY" Kasi Ogórek, to artystyczny poradnik, jak rozpocząć przygodę z własnoręcznym tworzeniem dekoracji, prezentów, elementów świątecznego wystroju mieszkania czy rzeczy pomagających w wygodnej organizacji domu. "Krok po kroku do zrób to sam" to aż 60 pomysłów na dekoracje do wykonania dla każdego – amatorów i profesjonalistów, dzieci i dorosłych. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich twórczych dusz:)

Bardzo ładnie wydana książka, troszkę nie do końca przydatne pomysły.

Bardzo ładnie wydana książka, troszkę nie do końca przydatne pomysły.

Standardowo... bez polotu.

Standardowo... bez polotu.