U progu Wielkiego Kryzysu. Wielka Wojna i przebudowa światowego porządku 1916 - 1931.

Adam Tooze Wydawnictwo: Napoleon V historia
The Deluge: The Great War, America and the Remaking of the Global Order, 1916-1931
Napoleon V
Kryzys gospodarczy I wojna światowa dwudziestolecie międzywojenne
historia
Kryzys gospodarczy I wojna światowa dwudziestolecie międzywojenne

Nietypowe, acz znakomite ujęcie. Książka która powoduje nieco inne spojrzenie na okres międzywojennej historii i nawet z tego powodu warto ją przeczytać.
Tooze posiadł umiejętność pisania o historii gospd. w taki sposób, by nie zakopać się na poziomie „Tabela nr 123” oraz utrzymać żywy i obrazowy język. Ale po kolei.

Tooze (Autor także wydanej w Polsce świetnej monografii...

Na samym początku może trochę uściślę tytuł książki, bo gros wydarzeń opisywanych, to tak naprawdę pierwsza wojna światowa i konferencja w Wersalu. Autor skupił na tych aspektach najwięcej uwagi. Dla mnie dosyć niecodzienne było spojrzenie z amerykańskiej perspektywy, jednak w większościach książek o I wojnie światowej, z wiadomych przyczyn przeważa europejskie spojrzenie....

Dyskusje

• Historia
  • Historyczne
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • XX wiek
  • Kupić