Książka bez sensu 2

Okładka książki Książka bez sensu 2 Alfie Deyes
Okładka książki Książka bez sensu 2
Alfie Deyes Wydawnictwo: Insignis Cykl: Książka bez sensu (tom 2) rozrywka
rozrywka
Książka bez sensu (tom 2)
The Pointless Book 2
Insignis
2016-09-14
2016-09-14
2015-07-04
Olga Siara

Była już 'Książka bez sensu', a teraz nadszedł czas na 'Książkę bez sensu 2'. Podobała Wam się pierwsza część? Z pewnością się nie zawiedziecie, ponieważ nowa jest... jeszcze bardziej bez sensu! Właśnie w tym tkwi cały jej urok i tajemnica.

'Książka bez sensu' pojawiła się na naszym rynku rok temu i muszę przyznać, że spodobała mi się jej formuła. Pomysł na tę publikację zrodził się w głowie popularnego angielskiego vlogera Alfiego Deyesa i ostatecznie jego realizacja okazała się sukcesem, dlatego też powstała część druga. Także w naszym kraju 'Książka bez sensu' zyskała popularność – czym sobie na to zasłużyła? Z pewnością pomysłowością autora, jego specyficznym poczuciem humoru, ale także możliwością podjęcia wyzwania i zostania współautorem 'Książki bez sensu'. Wszystko to razem zostało połączone atmosferą relaksu i dobrej zabawy. Niektóre zadania zaproponowane przez Alfiego są naprawdę szalone i wymagają od „czytelnika” dużego dystansu do świata i samego siebie.

To, czy 'Książka bez sensu 2' jest naprawdę bez sensu, czy wręcz przeciwnie, to kwestia dyskusyjna – moim zdaniem wszystko zależy od podejścia do niej. Nie jest to z pewnością publikacja dla wszystkich. Jeżeli ktoś jednak lubi podobnego rodzaju wydawnictwa, które nazywane są często książkami kreatywnymi, to z pewnością spodoba mu się również 'Książka bez sensu 2'. Co ważne, można ją traktować jako odrębną całość, bo z częścią pierwszą łączy ją po prostu pomysł i budowa, a nie nierozerwalna zawartość czy treść.

Co między innymi znajdziemy w nowej książce Alfiego Deyesa? Będziemy mieli możliwość narysować swój wymarzony domek na drzewie, opisać na co wydalibyśmy wygraną o wartości miliona funtów, zrobić przyjacielowi makijaż po omacku, wymyślić własne powiedzonka, przejść labirynt, narysować coś z samych trójkątów, nauczyć się mówić tyłem, zrobić listę siedmiu pomysłów mających zmienić nasze życie na lepsze, zagrać w łowienie jabłek, zaprojektować t-shirt, narysować komiks z ulubionej sceny z teledysku albo filmu, wypisać ulubione strony internetowe, wkleić bilety do kina i ocenić obejrzane filmy czy wypisać bezsensowne przewidywania na 2017 rok oraz o wiele więcej. Za kilka czy też kilkanaście lat wypełniona 'Książka bez sensu 2' może okazać się cudowną pamiątką! Ta publikacja to ponad 190-stronicowa skarbnica atrakcji zdecydowanie wykraczających dla większości z nas poza codzienną rutynę.

Razem z książką pojawiła się specjalna apka (także w wersji polskiej),która jest jej uzupełnieniem. Jest to idealna rzecz dla fanów Alfiego, ale nie tylko. Dzięki niej książka ta staje się czymś więcej, wychodzi poza papierowe ramy i w kreatywny sposób łączy tradycyjną (o ile 'Książkę bez sensu 2' można w ogóle w ten sposób sklasyfikować) formę ze współczesnymi multimediami. Dzięki niej można między innymi skanować strony książki i przekonać się, jak wypełniał je autor, zrobić sobie z nim zdjęcie, zobaczyć jeszcze więcej wcześniej niepublikowanych filmików z Alfiem oraz wydrukować ponownie wypełnione już strony i zacząć zabawę od nowa.

Przede mną tak naprawdę jeszcze długa droga do wykonania wszystkich wybranych przeze mnie zadań i wypełnienia stron 'Książki bez sensu 2'. Nie jest to książeczka, którą da się wypełnić w pięć minut bez żadnej refleksji, chociaż i takie zadania się tam znajdą. Podobnie jak w przypadku 'Książki bez sensu' i tutaj znajdują się zadania, które przekraczają pewne moje granice na tyle, że nie mam ochoty ich wykonywać. W niczym to jednak nie przeszkadza, bo cała zabawa polega na tym, aby każdy z jej współtwórców wykonał zadania na swój własny sposób i pobudził swoją wyobraźnię oraz kreatywnie podszedł do stawianych przed nim wyzwań. Prawda jest taka, że bardzo dobrze się z tą książką bawię i pozwala mi się ona zrelaksować - chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości, która jak wiadomo potrafi nieraz dać w kość. Z mojej strony mogę 'Książkę bez sensu 2' serdecznie polecić osobom, które przez kilka chwil chcą przestać traktować świat tak bardzo poważnie i pozwolić sobie na drobne szaleństwo (nie tylko wtedy, kiedy mają naście lat)!

Więcej moich opinii znajdziesz na: http://oczarowanaksiazkami.blogspot.com/

Tytuł: "Książka bez sensu 2".
Autor: Alfie Deyes
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 14-09-2016

Większość z Was pewnie zna Alfiego. Jest on związany
ze znaną vlogerką - Zoellą, a jego kanał na YouTube (Pointless Blog) ---> KLIK, śledzi ponad 5 milionów osób. Całkiem niedawno poprzez wydawnictwo Insignis - możemy dorwać w swoje łapki, kultową i lubianą: "Książkę bez sensu 2"!

Alfie pokusił się o napisanie drugiej części, ponieważ pierwsza odniosła duży sukces i spotkała się z jak najbardziej pozytywnym odbiorem. W tej części także nie może zabraknąć szalonych pomysłów autora, który zachęca nas do kreatywności i brak nudy - przy tym egzemplarzu nie będzie nam doskwierał. ☺

Jak to w takich przypadkach bywa - czekają nas różne zadania. Alfie część napisał, ale reszta należy do nas - byśmy je z pomysłem dokończyli. Jest to bardzo fajny sposób na odstresowanie się, a także na prezent. Czy to dla młodszego rodzeństwa, czy dla siebie samych - polecam byście do niej zajrzeli.

Dodatkowym atutem jest niewątpliwie to, że książka jest także dostępna, zupełnie za darmo, poprzez aplikację Google Play: TUTAJ, oraz na Itunes TUTAJ. Podoba mi się, że coraz więcej młodych ludzi odnosi sukces, poprzez swoją pracę i kreatywność. A my możemy nie tylko miło spędzać czas - przy ich filmikach, ale także rozerwać się, przy tak szalonej książce, jaką jest "Książka bez sensu". Tytuł może przewrotny, ale zapewniam Was, ona jest bardzo pomysłowa ☺
Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/09/ksiazka-bez-sensu-2-alfie-deyes.html

Tytuł: "Książka bez sensu 2".
Autor: Alfie Deyes
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 14-09-2016

Większość z Was pewnie zna Alfiego. Jest on związany

• Wymienię/Sprzedam- ktoś/coś?
  • Posiadam na własność :)
  • Od Wydawnictw
  • Recenzje na moim blogu.
  • 2016r.
  • Część z serii książek