Okładka książki Jak działa oprogramowanie? Tajemnice komputerowych mechanizmów szyfrowania, obrazowania, wyszukiwania i innych powszechnie używanych technologii Anton V. Spraul
Anton V. Spraul Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
How Software Works: The Magic Behind Encryption, CGI, Search Engines, and Other Everyday Technologies
Helion
2016-11-03
2016-11-03
Zdzisław Płoski
informatyka oprogramowanie

"Jak działa oprogramowanie? Tajemnice komputerowych mechanizmów szyfrowania, obrazowania, wyszukiwania i innych powszechnie używanych technologii" autorstwa Antona V. Spraula to fascynująca podróż do głębi komputerowych mechanizmów, które kształtują naszą cyfrową rzeczywistość. Książka ta nie tylko tłumaczy skomplikowane technologie w sposób zrozumiały dla laika, ale również otwiera przed czytelnikiem kulisy działania kluczowych elementów oprogramowania.

Spraul podchodzi do tematu z ogromnym entuzjazmem, co sprawia, że nawet skomplikowane zagadnienia stają się interesujące. Książka skupia się na różnych obszarach, od mechanizmów szyfrowania po technologie wyszukiwania i obrazowania, prezentując przykłady z życia codziennego i wyjaśniając, dlaczego pewne rozwiązania są tak skuteczne.

Dla mnie osobiście, "Jak działa oprogramowanie?" było nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją do zgłębiania tajemnic technologii. Spraul potrafi przekazać skomplikowane zagadnienia w przystępny sposób, co sprawia, że książka ta jest doskonałym narzędziem do poszerzania wiedzy o funkcjonowaniu oprogramowania. Cieszę się, że autor skupił się nie tylko na teorii, ale także na praktycznych aspektach, co czyni tę książkę cennym źródłem dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć otaczający nas cyfrowy świat.

Tematyka ciekawa, ale literówki i dziwne pisanie piksli, zamiast pikesli itd.

Tematyka ciekawa, ale literówki i dziwne pisanie piksli, zamiast pikesli itd.

Dzięki tej książce zrozumiałem działanie algorytmu RSA, szyfrowanie danych, wyszukiwanie infromacji, sortowanie quicksort, kompresowanie danych oraz jak działają mapy. Niektóre rozdziały ominąłem, ponieważ nie byłem w stanie ich zrozumieć. W każdym razie książka pozwoliła mi poznać temat oprogramowania, dlatego uważam ją za bardzo dobrą.

• Programowanie i IT
  • Kupione-2017