Wszyscy się czegoś bali

Okładka książki Wszyscy się czegoś bali
Ewa Lando Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik

Interesujące spojrzenie na ciekawe persony, jednak brakuję elementu porywającego czytelnika.

Do dzisiaj pamiętam oburzenie nauczycielki języka polskiego, kiedy oznajmiłam jej, że bardziej interesują mnie Mickiewicz, Słowacki czy Leśmian jako ludzie niż zawodowi poeci. Nie dlatego, że ich twórczości nie doceniałam. Prawdę mówiąc, chciałam zedrzeć z nich łatkę postaci bez wad i słabości, jaka to im w podręcznikach do dzisiaj jest przyklejana. Tym samym pani profesor...

Książkę dobrze się czyta, aczkolwiek nie jest wybitna. Temat bardzo ciekawy, który można rozwinąć. Niestety uważam, że jest napisana trochę po łebkach. Czytając ją musiałam się wspierać informacjami z internetu. Jest to książka, która tak naprawdę liznęła tematykę lęków znanych Polaków. Ona jedynie może zachęcić do sięgnięcia po biografię danej osoby.

Poziom szkolnego referatu z polskiego licealistki na biolchemie.
Powierzchowna garść anegdotek bez najmniejszej próby sięgnięcia głębiej, nie wspominając już o dokładniejszych analizach.

Poruszone przez Autorkę zagadnienie jest ciekawe, ale czułam się tak, jakbym czytała Pudelka: króciutko, skrótowo i... wielkimi literami (rozmiar czcionki powalił mnie na kolana). Teraz myślę o swoich fobiach i dochodzę do wniosku, że nie chcę być wybitną Polką. Czego się nie robi dla ukrycia przed światem swoich dziwactw? ;) A książkę polecam jako ciekawostkę i przerywnik.

Zmierzenie się z fobiami i lękami wielkich Polek i Polaków to naprawdę interesujący pomysł na książkę, jednakże wykonanie jest bardzo przeciętne, rzekłabym że wręcz słabe. Każda osoba dostaje własny rozdział- są rozdziały liczące stron trzy i te liczące stron piętnaście- bardzo nierównomierne rozłożenie treści. I chociaż rozumiem że nie na temat każdego można napisać coś...

Ciekawostki/ploteczki/sensacje o artystach i politykach. Taka książka do poczytania, coś tam może i wnosi do naszej wiedzy ale...

Takie książki bardzo mi odpowiadają. I formą i treścią. Krótkie rozdziały, duża czcionka, przejrzysty układ. Dodatkowym bodźcem do natychmiastowej lektury, była informacja, że autorem jest pan Koper.
Rzeczywiście, pewnie każdy ma jakieś mniejsze lub większe lęki. Wielcy i znani ludzie też takowe posiadają. Myślę, że czyni to ich postacie mniej "posągowymi".

Przyjemna lektura. Szybka i lekka w czytaniu. Dzięki niej mogłam na egzaminie zabłysnąć anegdotkami na temat Stanisława Wyspiańskiego, dlatego tę książkę zawsze będę miło wspominać. :)

Jak ktoś to już słusznie przede mną zauważył, książka jest pokaźna objętościowo, ale zawiera stosunkowo mało treści- duża czcionka i sporo pustych przestrzeni niepotrzebnie nadmuchują niewielką w gruncie rzeczy książeczkę.
W pojedynczych przypadkach znajdziemy w niej ciut bardziej rozbudowane rozdziały, ale w przeważającej większości to tylko kilkustronicowe notatki, które...

• 2018
  • Literatura polska