Every Heart

Okładka książki Every Heart L.K. Collins
Okładka książki Every Heart
L.K. Collins Wydawnictwo: Cykl: Every Soul (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Every Soul (tom 2)
2015-02-06
2015-02-06
erotyk miłość powrót rozterki wybór

Całkowite zaskoczenie, dobre dokończenie pierwszej części. Trudne wybory i ich droga do rozwiązania.

Przeczytałam i mam mieszane uczucia... Jak dla mnie za dużo tu dramatu Nata. Wiem wiele przeszedł i jest w słabej kondycji psychicznej. Jednak Arion też cierpiała, gdy dowiedziała się o jego śmierci. Potem starała się ruszyć dalej ze swoim życiem i tak o to pojawił się Bain. Może i kocha ich obu, a żeby zdecydować kogo wybrać w końcu poszła za głosem serca i ułożyła sobie życie na nowo. Nie oglądając się na przeszłość. Może kiedyś z Natem na nowo będą przyjaciólmi, ale to chyba tylko wtedy gdy on wyleczy się z miłości do Arion i spotka swoją prawdziwą bratnią duszę.

Paczcie na mnie, jestem prorok!
Przy tomie pierwszym, wspomniałam o swoich obawach co do kontynuacji – że L.K.Collins nie podoła tej bombie, którą zrzuciła na czytelnika. Jakżeby inaczej, tak się stało. Autorka poleciała po bandzie, tworząc typowe, odstręczające i smutne nieprawdopodobieństwa.

Niewiele wymagałam od tego tomu, choć nastawiałam się na ogromne dramaty. „Every heart” okazało się niestety tylko połowiczną książką, niepełną lekturą – nawet nie wiem czy zasługuje na ten tytuł. Pani Collins idzie na łatwiznę, bezsensownie ustawiając sobie akcje w stronę happy endu.
Ja tylko jęczałam z nudy i zażenowania. W jednym momencie srogo zawiodłam się na tym, jak autorka zdecydowała się pokierować bohaterką. (Maleńki spojler?) Jeśli ktoś, kto przeszedł tak wiele, odpuszcza sobie i mówi, że nie byłby w stanie się mną zaopiekować – przestraszyłabym się i chciałabym pomóc, bo PTSD i depresja to ciężka sprawa. Nasza Arion czuje jednak ulgę, ulgę która sprawiła że przestałam ją szanować. Z postaci bohaterki zaczęła mi wyzierać… płaska osoba. Mówiąc czytelnikowi, że rodzice Nathaniela byli dla niej jak właśni i że wiele dla niej znaczyli, a tak naprawdę kiedy przychodzi co do czego, bohaterka nawet się nie przejmuje ich stanem zdrowia (i spójrzmy prawdzie w oczy, niczym innym),zaczyna mi zalatywać to niemałą sprzecznością. To jednak tylko zapoczątkowało dalszą akcję, tak bardzo nudną i nieudaną i diabelnie sztampową.
Żałuję, że zabrałam się za ten tom, żałuję, że w ogóle kontynuacja powstała. Cała książka po prostu była zapychaczem, miałkim i nie przynoszącym emocji. Autorka wypluwa z siebie tylko słowa, prawie wcale nie powołując bohaterów do życia, są niebywale papierowi.
Jak początkowe rozdziały zapowiadały się bardzo dobrze, tak reszta to już meh.

Paczcie na mnie, jestem prorok!

• ✓2020
  • ❤❤❤ Ulubione