Trylogia Pan Mercedes

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 1-3) kryminał, sensacja, thriller
Mr. Mercedes/ Finders Keepers/ End of Watch
Rafał Lisowski, Danuta Górska
Albatros
Danuta Górska Rafał Lisowski literatura amerykańska tajemnica detektyw fanatyk obsesja
Mr. Mercedes/ Finders Keepers/ End of Watch
Bill Hodges (tom 1-3)
kryminał, sensacja, thriller
Rafał Lisowski, Danuta Górska

Dzisiaj trochę krócej, a niebawem omówię każda KSIĄŻKĘ oddzielnie. Ostatnia seria Stephena Kinga - Trylogia Pana Mercedesa wzbudziła we mnie wielkie emocje i nakręciła na dalsze czytanie. Nie tylko horrorów.

Właśnie w tym rzecz, że ta seria znacznie różni się od "typowych" straszaków amerykańskiego autora. Bardzo przystępna, trzymająca w napięciu i niepewności.
Swoją...

Mnie trylogia przypadła do gustu bardzo się świetnie bawiłem czytając ja polecam każdemu i to wydanie 3 książek jednej znakomite

Trylogia Billa Hodgesa to zbiór 3 książek, z czego pierwsza z nich to Pan Mercedes.

W mieście, podobnie jak i w całym kraju doszło do kryzysu gospodarczego i ludzie masowo tracą pracę. Kiedy lokalny burmistrz rozpoczyna targi pracy, w których tysiąc pierwszych osób ma gwarantowaną posadę, ludzie schodzą się tłumnie. W ten tłum wjeżdża Pan Marcedes, mordując i raniąc ludzi....

Jest ok. Bez szału.

Wspaniała trylogia. Zamiast napisać recenzję przytoczę co mi się zdążyło podczas czytania pierwszej części. Jadąc tramwajem do pracy czytałem właśnie "Pan Mercedes" i w pewnym momencie słyszę głos motorniczego: "Panie musisz pan wysiąść drugi kurs pan ze mną robi ale ja już muszę do domu!" Spóźniłem się 2 h do pracy. Mam nadzieję że to oddaje jak ta książka jest ciekawa a...

Najciekawsza 1 część - Pan Mercedes. Ale i tak polecam wszystkie 3.

To moja trzecia ksiazka King'a, ktora mialem okazje przeczytac. Dwie poprzednie to TO i BASTION. Tym razem pisarz skupil sie glownie na watku kryminalnym. Sledzimy los Hodgesa emerytowanego policjanta ktory wyrusza w poscig za Bradym Hartsfieldem, ktory wjechal mercedesem w tlum i zabil 8 osob z premedytacja.. Do Hogesa dolacza Jerome chlopak krory kosil mu z poczatku...

A morał taki... Nie warto ufać Panom z serwisów elektronicznych:)

S. King nie zawiódł, porządny kryminałothriller z odrobiną wątków paranormalnych czego zwykle nie jestem zwolennikiem w kryminałach lecz tutaj jakoś się to "klei". Jeśli ktoś się nie może zdecydować za którą książkę Kinga się zabrać - jak najbardziej polecam ową trylogię.

Dyskusje

1 080