Trylogia Pan Mercedes

Okładka książki Trylogia Pan Mercedes
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 1-3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Bill Hodges (tom 1-3)
Mr. Mercedes/ Finders Keepers/ End of Watch
Albatros
2016-11-09
2016-11-09
Rafał Lisowski, Danuta Górska
Danuta Górska Rafał Lisowski literatura amerykańska tajemnica detektyw fanatyk obsesja

Całościowo bardzo dobra trylogia, jednak lepiej oceniać te książki osobno (tym bardziej że 2 tom mocno odchodzi od głównego wątku powieści).

Uwielbiam!

Rewelacyjnie Pan to wszystko wymyślił!!!

Niesamowita książka. Połączenie kryminału, thrillera psychologicznego, horroru. Czyta się lekko, ale nie ekspresowo. Wielu bohaterów, ale nie ma chaosu. Ciekawy wątek relacji mordercy z matką.

Tom I

Ta Trylogia powstała z inspiracji. Tak myślę.
W latach 2005-2007 Stieg Larsson napisał swoje "Millennium", które zrobiło zawrotną karierę na świecie (zasłużenie).
Specjalista od horrorów i zjawisk paranormalnych nie parał się wcześniej kryminałami. No i sześć lat po Larssonie on też spróbował tego gatunku.
Jak mu wyszło ?
Dużo gorzej, chociaż nieźle.
W "kingomanii"...

Fantastyczna historia, czyta się ją jednym tchem ale jest jeden minus - gabaryty tego konkretnego wydania.

Na trylogię „Pan Mercedes” autorstwa Stephena Kinga czaiłam się od dawna, choć nieco odrzucał mnie fakt, że to kryminał a nie horror, w którym to gatunku King się tak świetnie odnajduje. Postanowiłam jednak zaryzykować i uznałam, że środek lata to świetna okazja, by odsapnąć przy dobrze mi znanym, lekkim stylu i porządnej historii. Nie rozczarowałam się, ale też nie...

Dla mnie fantastyczna trylogia trzymająca stały, wysoki poziom w każdej części. Bardzo wciągająca i ciekawa. Świetnie się to czyta. Bardzo wciągająca i niezbyt skomplikowana fabuła. Oczywiście...nie ma co się oszukiwać - chwilami wydarzenia i sceny rodem z Hollywood, ale ostatecznie całą trylogię oceniam wysoko.

Kocham, kocham, kocham!! Tyle mogę powiedzieć

Każda powieść ulubionego pisarza, to jedno z najważniejszych wydarzeń książkoholika. U mnie od lat jest tak m.in.w przypadku Stephena Kinga. Mistrz horroru przez którego niejedna osoba zasypiała przy zapalonym świetle, ostatnimi laty stracił na horrorze, na rzecz powieści obyczajowej, thrillera z wątkiem paranormalnym i niestety wciąż czekamy na powrót starego Kinga. Ten...

1 126
  • Stephen King