Kryjówka dezertera

Okładka książki Kryjówka dezertera
Junji Ito Wydawnictwo: J.P. Fantastica Seria: JUNJI ITO - kolekcja horrorów komiksy
komiksy
JUNJI ITO - kolekcja horrorów
脱走兵のいる家 (Dassouhei no Iru Ie)
J.P. Fantastica
2016-10-11
2016-10-11
Urszula Knap
horror gore tajemnica manga

więcej Więcej

Kryjówka Dezertera to już piąty zbiór opowiadań serii "Junji Ito - Kolekcja Horrorów". Łącznie z tytułową "Kryjówką" dostajemy razem 12 opowiadań.

W przeciwieństwie do poprzedniego tomu ("Miłosne Cierpienia Umarłych") tym razem opowiadania nie są ze sobą powiązane. Jedna historia przybliża nam losy złodziejki twarzy, czyli kobiety która potrafi się upodobnić do innej...

Tym razem Junji Ito nie wypadł tak dobrze jak zwykle, lecz wciąż świetnie. W niektórych opowiadaniach w zbiorze kreska jest znacznie gorsza niż zazwyczaj, jednak czym bliżej końca tym lepiej.
Na szczególną uwagę zasługują dwa ostatnie opowiadania. Dlaczego? Tego już nie zdradzę, trzeba przeczytać ;)

Podoba mi się w tym tomie to, że opowiadania nie są ze sobą powiązanie fabularnie, przez co mamy bardziej różnorodne historie, ale łączy je to, że potrafią przyprawić o gęsią skórkę, zwłaszcza jak się je czyta w nocy przy nikłym oświetleniu.

• Manga
  • Mangi
  • Komiks
  • 2021
  • Horror
  • [kategoria] Komiks

Dodaj cytat z książki Kryjówka dezertera